בנק הפועלים בחר ברמדור לניהול מכרזי המסגרת לעבודות בנייה, תחזוקה ושיפוצים

המערכת האינטרנטית של רמדור מייעלת מאוד את תהליכי העבודה מול הקבלנים ותורמת לחיסכון בזמנים ובעלויות; הסכמי המסגרת מבוססים על המאגר המאוחד, מחירון שיפוצים מקיף שאושר על ידי החשב הכללי באוצר ומשמש את משרדי הממשלהבנק הפועלים בחר ברמדור לניהול הסכמי המסגרת שמסדירים את מחירי עבודות השיפוצים, הבניה והתחזוקה שמבצע הבנק – מול הקבלנים. חברת רמדור מקבוצת Top, המתמחה בפתרונות תוכנה לענף הבניה, התשתיות וההנדסה, מפעילה עבור משרדים ממשלתיים, עיריות וארגונים הסכמי מסגרת, לצורך קביעת המחירים לכלל עבודות הבנייה והסדרתם על פי מחירון מוסכם.
 
רמדור ליוותה את הבנק בכל שלבי הקמת מאגר הסעיפים המגדירים מכלול עבודות הבנייה; לאחר שהוקם מאגר הסעיפים, פנה הבנק לקבלנים מכל הארץ בבקשה להצעות מחיר. הקבלנים הגישו הצעות בהתאם למקצועות ולאזורים הגיאוגרפיים; לאחר שקלול ההצעות, נקבע הסכם מסגרת מחייב, שעליו חתמו הקבלנים. במהלך היישום בוצע ממשק למערכת ה- SAP של הבנק הפועלים, כדי לסייע לעובדים הרלוונטיים בבנק להתקשר למערכת הרכש.
 
יישום הסכמי המסגרת יחסוך לבנק הפועלים את תהליך בדיקת החשבונות ואימותי הפרטים שמחלקת הלוגיסטיקה של הבנק נאלצה לבצע בכל פעם שהתקבל חשבון מקבלן שביצע עבודות שיפוצים. תהליכי הבדיקה שקדמו לאישור כל חשבונית היו מסורבלים, איטיים ואף היה בהם מקום נרחב לטעויות בשל הצורך להשוות בין החשבון שהוגש לבין הסעיפים בהסכם העבודה.
 
עם המעבר למערכת האינטרנטית של רמדור, מנוהלים כל הסכמי המסגרת בצורה מקוונת: מכיוון שהבנק והקבלנים עובדים באותה מערכת מקוונת, ועל בסיס נתונים זהה, שמתעדכן בו זמנית אצל כל המשתמשים, האלמנט היחיד שנציגי הבנק בודקים הוא פירוט הכמויות שעליהן דיווח הקבלן בכל סעיף; מחירי כל סוגי העבודות כבר מובנים וכלולים בתוך המערכת.
 
יתרון נוסף הוא ההתבססות על המאגר המאוחד של רמדור כבסיס להסכם המסגרת של בנק הפועלים. המאגר המאוחד הוא מחירון אינטרנטי מקיף לעבודות בניה, תחזוקה ושיפוצים המכיל מעל 12,000 סעיפים מתומחרים. החשב הכללי של האוצר בחר במאגר המאוחד כבסיס להתקשרויות עם קבלנים המבצעים עבודות שיפוצים עבור משרדי הממשלה.
 
דרור שגב, סמנכ"ל רמדור: "המערכת לניהול הסכמי מסגרת זמינה וידידותית ואינה מצריכה התקנות. המערכת מאפשרת לנהל הסכמי מסגרת המבוססים על הסכמים קיימים בארגון, על בסיס המאגר המאוחד או שילוב שלהם. התוצאה היא ייעול רב של תהליכי עבודה המשלבים גורמים פנים וחוץ ארגוניים, וחסכון בזמן יקר ועלויות. "
 

דילוג לתוכן