בנות – אל תשאירו את כל הכיף לבנים!

אירוע השראה לנערות בנושא הייטק ויזמות, יום שלישי 14.11

מארגני הארוע: אורקל ישראל וג'ון ברייס הדרכה, המקיימים את כנס "שבוע אורקל", ארוע הטכנולוגיה הגדול בישראל

 

למה יש הרבה יותר בנים מבנות בכיתות מחשבים וטכנולוגיה? למה יש הרבה יותר מהנדסים ממהנדסות? ולמה יש הרבה יותר גברים יזמי סטארטאפ?

ביום שלישי 14.11 יתקיים אירוע השראה לנערות בנושא תעשיית ההייטק והיזמות. המטרה היא לאפשר לבנות הצצה אטרקטיבית אל עולמות ההייטק והטכנולוגיה, לייצר עבורן היכרות "רכה" עם עולם התוכנה והייטק, על מנת לעודד אותן להשתלב בלימודים ובתעשייה, בה שיעור הנשים נמוך באופן קריטי.

הקהל באירוע, שיתקיים בתיכון מקיף ט' בראשל"צ: תלמידות תיכון וחט"ב ממספר בתי ספר מראשון לציון, נס ציונה, ואפילו תלמידות אולפנה.
הארוע מתקיים לקראת "שבוע אורקל", כנס הטכנולוגיה הלימודי הגדול בישראל, שמארגנים זו השנה ה-24 חברת "אורקל ישראל", הסניף הישראלי של ענקית התוכנה האמריקאית, וחברת ג'ון ברייס הדרכה, המכשירה מדי שנה דורות חדשים של אנשי ונשות הייטק המצטרפים לתעשייה.
בתכנית:
• ד"ר מיכל צור שלו – היזמית מספר 1 של עולם ההייטק הישראלי , כיום נשיאת חברת Kaltura הישראלית (תונפק בקרוב בניו-יורק לפי שווי מיליארד $). מיכל היא יזמית סדרתית.
• נעם ענבר – מנהלת תחום הסטארטאפים באורקל ישראל. לפני כן שימשה בתפקידים בכירים בסטארטאפים ישראלים. נבחרה השבוע לרשימת 40 הצעירים המבטיחים של דה מרקר לשנת 2017.
• רוני קרן – סמנכ"ל טכנולוגיות בג'ון ברייס הדרכה, שידבר על אינטרנט הדור הבא כולל הדגמה חיה על הבמה בהשתתפות הבנות מה אפשר לעשות עם IoT (ישתמש באלקטרודות שמוצמדות לראש וכד').
• ראיון על הבמה עם חיילת מיחידה 8200
• "החלום הטכנולוגי שלי": פעילות אינטראקטיבית לכולן.

האירוע מתקיים כחלק ממאמץ לייצר שינוי תפיסה בקרב נערות ובנות בישראל, ולעודד אותן להצטרף לתעשיית ההייטק, שהינה מנוע מרכזי בכלכלת ישראל. מחקרים מצביעים על ירידה מדאיגה במספר הנשים בהייטק הישראלי. מנתוני של חברת Jobinfo עולה כי במהלך 2016 חלה ירידה של 10% במספר הנשים שהועסקו בהייטק. שכר הנשים המועסקות בהייטק בשנה שעברה ירד ב-3%, בזמן ששכרם של הגברים רשם עלייה של 14%. על רקע נתונים אלה, קובע משרד האוצר כי אי שילוב נשים בהייטק פוגע במשק. מסקירה של האוצר אשתקד עולה כי רק שליש מהמועסקים בהייטק הן נשים, רבות מהן במשרות אדמיניסטרציה בהן השכר נמוך מאשר בתפקידי הליבה של ההייטק, בו נשים תופסות רק 26% מהמשרות.
לדברי, אלה מרום, דירקטורית משאבי אנוש באורקל ישראל: "אורקל ישראל מציינת בימים אלה 20 שנה לפעילותה בארץ ולמעורבות עמוקה של החברה בשוק ההייטק הישראלי. על רקע מחוייבותה של החברה לנושא החינוך למקצועות התוכנה בארץ ובעולם, החלטנו ליזום פעילות שתעודד בפועל את הבנות ללמוד ולהשתלב בעולם ההייטק. בגילן הצעיר, בנות אלה יכולות לחלום בגדול ולתכנן את עתידן ללא אילוצים ומגבלות. אין סיבה שתלמידות תיכון לא יחלמו להשתלב בתעשיית ההייטק הישראלית המשגשגת, אם כיזמיות ואם במגוון תפקידים מרתקים אחרים. על רקע הנתונים בשטח, נראה שדרושים עוד ארועים ויוזמות רבים כאלה כדי לחזק אצל הבנות את התפיסה, שקריירה בהייטק בתפקידים הנדסיים טכנולוגים היא קריירה שמתאימה גם להן, ואינה עומדת בסתירה לחיי משפחה או אימהות.

הארוע נערך במסגרת ארועי "שבוע אורקל", המתקיים השנה זו הפעם ה-24 ברציפות, וצפוי למשוך אליו אלפי משתתפים במגוון מקצועות התוכנה: מפתחים, תכניתנים, ראשי צוותים, מנהלי מערכות מידע, מנהלי מאגרי נתונים ועוד. הכנס, פרי שותפות ארוכת שנים בין אורקל ישראל לג'ון ברייס הדרכה, יתקיים בין 19 בנובמבר ל-23 בנובמבר במלון השרון הרצליה, ויכלול 7 ימים של חוויית לימודים מרתקת, ועשרות סמינרים מקצועיים במגוון נושאים בתחום ה- IT וההייטק בסביבת Oracle. גם השנה יתקיימו יומיים של סמינרי Hands On בבניין ג'ון ברייס בתל אביב, שיאפשרו למשתתפים לגעת בטכנולוגיה ולהתנסות ביכולות מתקדמות וחדשניות במגוון נושאים הכרוכים בפיתוח וב- DevOps.

דילוג לתוכן