במימון מערכת הביטחון האמריקאית: ,AT&T יבמ ו- ACS חושפות פריצת דרך בתקשורת בין ענני מחשוב

מדענים מ- ,AT&Tיבמ ו- Applied Communication Sciences (ACS) מציגים מערכת הדגמה והוכחת היתכנות לטכנולוגיה חדשה המצמצמת את זמן ההקמה של מערך תקשורת בין ענני מחשוב, מימים אחדים הנדרשים לצורך זה כיום – לשניות. הפיתוח עשוי לאפשר בעתיד הקצאת משאבי ענן למשתממדענים מ- ,AT&Tיבמ ו- Applied Communication Sciences (ACS) מציגים מערכת הדגמה והוכחת היתכנות לטכנולוגיה חדשה המצמצמת את זמן ההקמה של מערך תקשורת בין ענני מחשוב, מימים אחדים הנדרשים לצורך זה כיום – לשניות. הפיתוח עשוי לאפשר בעתיד הקצאת משאבי ענן למשתמשים הנדרשים להם בתוך חלקיקי שנייה, בעזרת הדור הבא של רשתות IP המבוססות על סיבים אופטיים. כך, יתבצע ניהול אלסטי של רוחב הפס בין ענני מחשוב שונים, ושימוש במערכת תזמון וניהול אוטומטי של מרכז עיבוד נתונים, במקום הקצאה סטטית בתהליך ידני, בנקודות שיאי הביקוש למשאבים השונים.
הפיתוח המשותף ל- ,AT&T יבמ ו- ACS מתבצע במסגרת תוכנית DARPA CORONET, במימון סוכנות המחקר המתקדם בתחום ההגנה (DARPA) של הממשל האמריקאי, המתמקד באפשרות הגדרה מהירה של תצורת רשתות בקצבי תעבורה של טרה-ביטים לשנייה.
יבמ סיפקה לתוכנית את פלטפורמת הענן וטכנולוגיות ניהול משאבים, הנדרשת על מנת לתמוך בהקצאה דינאמית של משאבי תקשורת בין ענני מחשוב. AT&T הביאה את מומחיותה בניהול רוחב פס על פי דרישה, ו- ACS תרמה את הידע בתחום ניהול רשתות, מיתוג אופטי וארכיטקטורת ענן.
ענן המחשוב משפיע כבר לעומק על האופן שבו אנו ניגשים ליישומים, משאבים ונתונים. המודלים הנוכחיים של ענני מחשוב מאפשרים אוטומטיזציה וצמצום עלויות התפעול ברמת הענן הבודד, תוך הקצאה דינאמית של משאבי הענן הזה. עם זאת, הרשת המסורתית המקשרת בין עננים שונים מאופיינת במבנה סטטי ומחייבת השקעה אינטנסיבית של זמן עבודה יקר, במשימות הקצאה וניהול.
ספקי שירותי ענן (CSP) מתקינים כיום מערכות מתוחכמות לניהול אוטומטי של משאבי המחשוב במסגרת מרכזי עיבוד הנתונים. כך, יכולות מערכות אלו לאזן עומסים בין מעבדים ומשאבי אחסון, כמו גם להעביר כמויות גדולות של נתונים בין מרכזי עיבוד שונים הקשורים אל אותו ענן.
אב הטיפוס החדש מיושם בסביבת OpenStack, פלטפורמה פתוחה למחשוב ענן לעננים פרטיים וציבוריים. המערכת מקצה באופן גמיש את משאבי רשת התקשורת הרחבה (WAN), וממקמת מכונות וירטואליות בין שני עננים על מנת לאזן את עומסי העבודה ברשת הווירטואלית.
תוכנית DARPA CORONET, שיצאה לדרך ב- 2007, מיועדת לפתח ארכיטקטורת רשת וטכנולוגיות הדרושות על מנת לבנות את הדור הבא של שירותי רוחב פס על פי דרישה. המחויבות ארוכת הטווח של DARPA הייתה חיונית להצלחת מאמץ הפיתוח, שהוביל להצגת מערכת ההדגמה והוכחת ההיתכנות.
במסגרת הפרויקט הנוכחי, מטפלת טכנולוגיית ניהול הענן של יבמ בניהול כל מחזור חיי המכונות הווירטואליות של יישומי רשת על גבי תוכנת OpenStack. המערכת מנטרת את עומסי העבודה בהם נתונים השרתים, ומבקשת על פי הצורך רוחב פס נוסף בתקשורת בין עננים, באמצעות כלי SDN WAN של AT&T. האחרונה, יודעת לנתב את התקשורת בין השכבות והרמות השונות של הרשת האופטית, בעזרת פרוטוקולים שפותחו על ידי ACS.
במסגרת ההדגמה הנוכחית, הוצגו זמני הקצאה, הקמה והפעלה של 40 שניות. אלה, צפויים להתקצר עד לחלקיקי שנייה בודדת, בעזרת הדור הבא של ציוד DWDM – ריבוב צפוף של אורכי גל, Dense Wavelength Division Multiplexing.
 

דילוג לתוכן