בית המשפט המחוזי בירושלים אישר זכייתה של HP בהקמת מערך הרכשה ביומטרית בלשכות משרד הפנים

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אמש את תביעתה של חברת קומדע כנגד חברת HP (לשעבר EDS) בגין זכייתה בפרויקט להעמדת עמדות הרכשה ביומטריות בלשכות משרד הפנים. קביעתו של בית המשפט בעניין זה סוללת את הדרך להנפקת תעודות הזהות החכמות לציבור בישראל.בית המשפט דחה את כל טענותיה של חברת קומדע כנגד זכייתה של HP ואף חייב את קומדע בתשלום פיצויים למדינה ולחברת HP.
HP, שהקימה מפעל להפקת תעודות זהות ואף החלה לפני כחודש בתהליך הייצור של תעודות הזהות החכמות, משלימה בזאת את ההיערכות המלאה של משרד הפנים להרכשה והנפקת התעודות לאזרחי מדינת ישראל.
"מדובר בנקודת ציון משמעותית למדינת ישראלשהינה פריצת הדרך להנפקת תעודות הזהות החכמות לאזרחי מדינת ישראל לה חיכינו כעשר שנים" אומרת ריקי אביב דירקטורית של חטיבת HP Enterprise Services בישראל, "עכשיו פתוחה הדרך להשלמת הנדרש להנפקת התעודה החכמה לאזרחי המדינה ו- HP תפעל ליישום הפלטפורמה הביומטרית בלו"ז קצרים ביותר בשל חשיבות הנושא. התעודה, שהינה המתקדמת מסוגה בעולם, תייעל את דרך מתן השירות של גורמי הממשל ושל גופים עסקיים לאזרחי המדינה, תאפשר זהוי מוחלט של האזרח ותגביר את רמת הביטחון היום יומי בזהוי פיזי של נושא התעודה מול רשויות הבטחון במדינה".

דילוג לתוכן