ביקור מר מקסים אקירמוב, סגן ראש הממשלה הרוסי בביוהאוס

 

 

אמש, (ג'), ל' בתשרי התשע"ט,  9 באוקטובר 2018, ביקר סגן ראש ממשלת רוסיה מר מקסים אקימוב במעמד השר לענייני ירושלים, מר זאב אלקין בביוהאוס  (BIOHOUSE) ואיש העסקים היהודי-הרוסי טימור בן-יהודה (חיחינשוילי), המשמש מזה שנים כיו״ר מועצת העסקים ישראל-רוסיה זאת במסגרת חתימה על יחסי סחר רשמיים בין ישראל ורוסיה ופתיחת לשכת המסחר ישראל – רוסיה.

מטרת הפורום העסקי להפגיש בין המשלחת הרוסית לבין קהילת היזמות הטכנולוגית בתחום המדיקל ולהציג את המיזמים על ידי נציגות החברות משתי המדינות, חברות העתידות לשנות את עולם הרפואה.  הפורום העסקי איפשר לסטארט-אפים הישראלים והרוסים בתחום למצוא שותפים למחקר,ופיתוח ולמסחר.

הביקור כלל תערוכת חדשנות של סטרטאטפים ישראלים ורוסים. עוד סקרו מתי גיל, ראש אגף ממשלה ושיתופי פעולה בשווקים בינלאומיים שדיבר על חדשנות בחברת "טבע", פרופסור אהובה ווייס מייליק, ראש המחלקה למחקר וחדשנות מהמרכז הרפואי סוראסקי על בינה מלאכותית ורפואת העתיד, ד"ר תמר רז, מבית חולים הדסה על גישה לרפואה קוגנטיבית, ד"ר רוני איכל מבית חולים שערי צדק על מתן טיפול לחולי שבץ ועוד.

 

מדברי סגן ראש ממשלת רוסיה, מר מקסים אקימוב: "כבר כיום יש לנו היקף גדול מאוד של פרוייקטים והישגים בתחומים שונים ומגוונים, החל מתחומים סוציאליים כמו התשלומים לפנסיונרים, ועד לפרוייקטים תעשייתיים, כמו שיתוף הפעולה בין בית החולים הדסה לבתי חולים ברוסיה. בכוונתנו לגוון את שיתוף הפעולה הזה עוד יותר לתחומים עסקיים נוספים ואלו מקודמים בעיקר על ידי יזמות עסקית מהשטח, כך שהמטרה שלנו היא בעיקר להעניק מענה לצרכים מצד העסקים עצמם. לכן אני סבור שמצפה לנו עתיד מזהיר, יש לי ציפיות גדולות משיתוף הפעולה שלנו, ואני מרוצה מאוד מהפגישות שלנו היום״.

 

מדברי השר לענייני ירושלים, זאב אלקין: "האחריות שלנו – שלי ושל סגן רה״מ אקימוב – היא לעבוד על הסכמים ועל שיתופי פעולה, וזוהי גם הדרך הנכונה לשפר את היחסים בין שתי המדינות שלנו. אני בטוח כי כי לא רק שנצליח להמשיך את האווירה הטובה השוררת ביחסים בין ישראל לבין רוסיה, כפי שהיו בשנים האחרונות, אלא אף נצליח להעמיק ולפתח את היחסים הללו עוד יותר״.

 

עו"ד אנה משה, מנהלת לשכת המסחר ישראל – רוסיה ושותפה בכירה בפרל כהן ציינה:"הקשר הכלכלי והמסחרי בין רוסיה וישראל הולך ומתהדק, דוקא בשל האינטרסים המשותפים באזור. אנחנו רואים עד כמה חשוב גם לצד הרוסי וגם לצד הישראלי לשתף פעולה לאורך זמן בפרויקטים ארוכי טווח כמו פיתוח מוצרים בתחום הרפואה הדיגיטלית".

 

"יש צורך אמיתי בהרחבת הנטוורקינג בכל הקשור לעולם היזמות הטכנולוגית בתחום הרפואה. אני בטוח ששיתוף הפעולה בין ישראל ורוסיה בתחום הזה יכול לקדם את התחום על ידי שיתוף הפעולה בין יזמים משתי המדינות. רשת ביוהאוס מקדמת גישה למובילי השוק, תכנון, יצירת אבטיפוס והשקעות בתחום, והדבר ילך ויתגבר בתקופה הקרובה." אמר יקי זינגר, מייסד ביוהאוס.

 

ביוהאוס (BIOHOSE) היא רשת מתחמים לסטארטאפים ביו-רפואיים בבתי חולים ובשיתוף פעולה איתם. המרכז הראשון שהוקם ובו התקיימה הפגישה נבנה בבית החולים הדסה ובשיתוף עם הרשות לפיתוח ירושלים הפועלת לקידום תחום הביומד בעיר. המרכז מתוכנן להכיל 40-50 חברות סטארטאפ במכשור רפואי, Digital Health וביוטכנולוגיה. הרשת  הוקמה על ידי יקי זינגר ומנוהלת על ידי שי מלכר.

 

דילוג לתוכן