בינת תקשורת תכשיר צעירים מהקהילה האתיופית לשילובם בהייטק

בינת השיקה את תוכנית התרומה לקהילה "תקשורת לעתיד":
תכשיר בהתנדבות צעירים מהקהילה האתיופית להשתלבות בשוק ההייטק
חברת בינת תקשורת מחשבים – מקבוצת רד-בינת, בשיתוף עמותת טק-קריירה – מרכז הכשרה טכנולוגית לבני הקהילה האתיופית בישראל, השיקו ב-14 ביולי את תוכנית "תקשורת לעתיד": קורס לימודי ומעשי ללא תשלום לצעירים מהקהילה האתיופית, שנועד לשלב את בוגריו בתפקידי הנדסת תקשורת נתונים בתעשיית המידע והתקשורת (ICT) בישראל.
 
הקורס, שיימשך כחצי שנה כולל התנסות מעשית, יקנה לתלמידיו את הידע והכישורים הדרושים לתכנון, הקמה, תפעול ופתרון תקלות ברשתות תקשורת גדולות מבוססות IP. עם השלמת סדנאות מעשיות במעבדה, פרויקט גמר וסטאז' מעשי, יהיו התלמידים זכאים לשתי הסמכות טכנולוגיות בינלאומיות מטעם חברת סיסקו: CCNA ו- CCNP. הקורס מיועד לצעירים בעלי תעודת בגרות ישראלית, שהשלימו שירות צבאי או לאומי, ועמדו במבחנים ודרישות ועדת קבלה.
 
בסיום הקורס תקלוט בינת תקשורת חלק מהבוגרים לשורותיה, ותסייע לשילוב האחרים במשרות רלוונטיות בקבוצת רד-בינת, לקוחותיה ושותפיה.
 
במהלך הקורס יתגוררו הסטודנטים בקיבוץ נחשון – בסיס עמותת טק-קריירה, יהיו זכאים לקבלת דמי מחייה, וייהנו מסביבת לימודים אידיאלית ופעילויות העשרה. אנשי בינת תקשורת ידריכו את כיתות הקורס בהתנדבות, ויתרמו מניסיונם בשוק ה-ICT בחלקים נרחבים מתוכנית הלימודים העיונית והמעשית. זאת כחלק ממעורבות בינת תקשורת בפרויקטים קהילתיים באופן שוטף, ומודעותה לחשיבות הגיוס של אוכלוסיה מגוונת.
 
אשר אליאס, מנכ"ל עמותת טק-קריירה: "טק-קריירה ממשיכה בשילוב צעירים מקהילת יוצאי אתיופיה בתעשיית ה-ICT. העמותה, בשיתוף אסטרטגי עם קבוצת דיסקונט, מקדמת את כניסתה לתחומי הכשרה נוספים על הקיימים (NET., SQA, קובול, מג'יק), ומחזור 12 יחל במסלול ההכשרה החדש של הנדסת תקשורת נתונים. כתמיד, אנו מעדיפים שיתופי פעולה עם גופים בתעשייה לצורך ההכשרות וההשמות, ולכן אני שמח על שיתוף הפעולה החדש עם בינת תקשורת מחשבים, ומקווה כי פיילוט מוצלח יביא להעמקת מערכת היחסים".
 
אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים: "אנו נרגשים עם פתיחת המחזור הראשון של הקורס להסמכת יוצאי אתיופיה בתחום הנדסת תקשורת הנתונים. בינת, כחברה מובילה, רואה חשיבות גדולה בתרומה לקהילה ושילוב יוצאי מדינות שונות בתעשייה. החלק המעשי מודגש בתוכנית הלימודים וכולל תרגול במהלך שעות הלימוד ואחריהן, חשיפת הסטודנטים לעולם התעשייה האמיתי באמצעות סיורים במהלך הלימוד העיוני, ומספר שבועות של סטאז' במודל OJT בבינת תקשורת. הסמכות CCNA ו-CCNP נדרשות על ידי מעסיקים, ושילובן עם התנסות מעשית יאפשר לבוגרי ההכשרה להשתלב בעולם ה-ICT כמומחי תקשורת נתונים".  

דילוג לתוכן