בינת זכתה במכרז להקמת פלטפורמה מתקדמת לתקשורת, טלפוניה ומוקדים בבית החולים החדש של אסותא באשדוד

הפתרון אותו תטמיע בינת מבוסס מקצה לקצה על טכנולוגיות סיסקו, והוא כולל בין השאר: פתרונות טלפוניה, רשת אינטרנט אלחוטי (Wi-Fi), תקשורת, אבטחת מידע, מתגי ליבה ומתגי קצה
בינת תקשורת מחשבים זכתה במכרז להקמתה של פלטפורמה מתקדמת לתקשורת, טלפוניה ומוקדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. במסגרת ההסכם בינת תספק לאסותא שירותים לתכנון, הקמה, והטמעה של מערך התקשורת והטלפוניה בבית החולים החדש, שצפוי להתחיל לפעול מאוחר יותר השנה, ותחזוקה של מערך התקשורת לתקופה של חמש שנים. כמו כן, בינת נבחרה לשדרג את מערך התקשורת בכלל המרכזים הרפואיים הנוספים של אסותא, הכוללים ארבעה בתי חולים ושלושה מתחמי מרפאות בפריסה ארצית. ההיקף הכולל של הפרויקט מוערך בכ-17 מיליון שקלים.
הפתרון אותו מטמיעה בינת בבית החולים באשדוד מבוסס מקצה לקצה על טכנולוגיות מתקדמות של חברת סיסקו, והוא כולל בין השאר: פתרונות טלפוניה, רשת אינטרנט אלחוטי (Wi-Fi), תקשורת, אבטחת מידע, מתגי ליבה ומתגי קצה.
המערכת שתוטמע בבית החולים תספק טלפוניה מנהלתית לשגרה, טלפוניה משולבת PTT לשעת חירום, ופתרון מתקדם למוקד השירות וזימון התורים של בית החולים. רשת האינטרנט האלחוטי במתחם בית החולים מיועדת לכיסוי של קמפוס בית החולים בשטח כולל של 70 אלף מטר מרובע – כולל מבנה אשפוז מרכזי בן תשע קומות, מבנה מכונים ומרפאות בן שבע קומות, ועוד. רשת האינטרנט האלחוטי מיועדת לתמוך בחיבור לרשת בית החולים של כלל הציוד הרפואי והאפליקציות שבשימוש הצוותים הרפואיים, ובנוסף חיבור לרשת של צוותי המנהלה בבית החולים.
הזכייה של בינת בהקמת מערך התקשורת בבית החולים החדש באשדוד מצטרפת למספר פרויקטים לאומיים בהם זכתה בינת בשנים האחרונות, ביניהם: זכייה במכרז היוקרתי לאספקת שרתים לצה"ל ומערכת הביטחון במאות מיליוני שקלים, זכייה במכרז חשכ"ל לאספקת שירותי טלפוניה ותקשורת למשרדי הממשלה בשווי של כמאה מיליון שקלים, וזכייה בהקמה ותפעול מערך התקשוב בעיר הבה"דים בדרום הארץ.
דרור אדמון, ראש אגף טכנולוגיות ומחשוב, אסותא מרכזים רפואיים: "בית החולים באשדוד קם כבית החולים הדיגיטלי הראשון במדינת ישראל, המייצר חיבור הדוק בין הטכנולוגיה ובין העשייה הרפואית והמנהלתית המתבצעת בין כתליו. כלל התהליכים בבית החולים עברו מחשבה ותכנון מחדש, כאשר שילבנו במרביתם פתרונות טכנולוגיים שמטרתם לייצר גם טיפול רפואי טוב ומתקדם יותר וגם חוויית שירות משופרת. מטרה נוספת שלנו היא למנף את הטכנולוגיה כדי לייצר התייעלות של תחומי התפעול בבית החולים החדש, ולהשתמש בטכנולוגיה כדי לייצר מנוף שיאפשר לנו לספק יותר רפואה בפחות משאבים."
חן אזולאי, סמנכ"ל בכיר למכירות ופרויקטים אסטרטגיים, בינת תקשורת מחשבים: "אנו גאים בזכייה במכרז אסטרטגי חשוב זה, ובשותפות להקמתו של בית החולים הציבורי החדש הראשון שנבנה בישראל ב-40 השנים האחרונות. התשתיות הטכנולוגיות שאנו מניחים בבית החולים יהיו הבסיס שעליו ייושם ויופעל קונספט בית החולים הדיגיטלי, ששם במרכז את ההנגשה של הטיפול והשירותים הרפואיים באמצעות הטכנולוגיה. הפתרון שניישם בבית החולים ישמש תשתית להקמה של מערך יישומים דיגיטליים מתקדמים בממשקים שבתוך בית החולים, ובממשקים של בית החולים והמטופלים. הפתרון אותו בחרה אסותא להטמיע לא רק ייצור פלטפורמה לבית חולים דיגיטלי, אלא גם יאפשר חיסכון משמעותי בעלויות התפעול של המערכות."

 

דילוג לתוכן