ביל גייטס: טאבלטים לא מתאימים לשימוש בבתי ספר – עדיף מחשב אישי בעלות נמוכה

"מחשב אישי בעלות נמוכה הוא פתרון טוב יותר מכיוון שהוא מאפשר לתלמידים או לסטודנטים להיות אינטראקטיביים במידה רבה יותר"הטאבלט (מחשב לוח) הוא לא רק בן לוויה סקסי לישיבה בבתי קפה, צעצוע שאנו מעניקים לילדינו תמורת חצי שעה של שקט או כלי עבודה קל וזמין – טאבלטים מגיעים אט אט אבל בנחישות לתחומים נוספים בחיים שלנו ואחד מהם הוא תחום החינוך. בתי ספר – גם בישראל – מתחילים לשלב טאבלטים עם אפליקציות יעודיות במערכי שיעורים בתחומים שונים והילדים נחשפים לשיטת לימוד אחרת מזו המסורתית הכוללת ספר, מחברת ועט. לביל גייטס, מייסד חברת מיקרוסופט וכיום פילנטרופ, יש דעה מוצקה על טאבלטים במסגרות חינוכיות – הוא לא בעד.

בראיון לעיתון האמריקאי, ה-Chronicle, אמר גייטס כי "טאבלטים אינם עונים על צרכים שונים בתחום החינוך והלימוד. מחשב אישי בעלות נמוכה הוא פתרון טוב יותר מכיוון שהוא מאפשר לתלמידים או לסטודנטים להיות אינטראקטיביים במידה רבה יותר. הקושי עם השימוש בטאבלטים במערכות חינוך הוא שאתה צריך פעמים רבות לשנות את חומר הלימוד וגם את המורה".

גייטס הוסיף כי אחת הבעיות המרכזיות בשימוש בטאבלטים במערכות חינווכיות היא שאין להם מקלדת. "זה לעולם לא יכול לעבוד טוב אם לתלמיד אין מקלדת. תלמידים אינם יושבים בשיעור רק כדי לקרוא, הם אמורים גם לכתוב ולהיות בתקשורת ובאינטראקציה".

בהקשר לטיעון הזה יש לציין כי קיימות גם אפליקציות לימודיות הכוללות אפשרויות רבות יותר מאשר רק קריאה. בנוסף, גם אם יש היגיון בטיעוניו של גייטס, אולי כדאי לזכור שמיקרוסופט השיקה ממש באחרונה טאבלט שיש לו גם מקלדת. ה-Surface של מיקרוסופט מגיע גם עם גירסאות שונות של חלק מהתוכנות של מיקרוסופט כמו וורד ואקסל. אולי גייטס יחשוב שהם מתאימים יותר לשימוש בבתי ספר?

הפרסומת של מיקרוסופט ל-Surface:

 

דילוג לתוכן