ביום שלישי הקרוב (21.3) יתקיים יום החדשנות, אירוע השיא של תוכנית BottomUp, במסגרת שבוע חינוך ירושלים

במהלך היום יתקיים גמר תחרות הדאטאתון שבסופו ייבחרו שלושה מיזמים חינוכיים מובילים

במסגרת "שבוע חינוך ירושלים" שמתקיים השבוע, יערך ביום שלישי (21.3) יום החדשנות, שהוא חלק מתוכנית BottomUp. מטרת התוכנית ליצור חיבור בין מערכת החינוך בירושלים ליזמים חינוכיים וטכנולוגיים, כדי להביא לפדגוגיה חדשנית בבתי הספר בעיר הצומחת מקהילת המורים.

במהלך יום החדשנות תינתן במה לאנשי חינוך, חברות Ed-Tech, מורים- יזמים ועוד, וירוכזו כל היוזמות החינוכיות פורצות הדרך, במטרה לאפשר לאנשי חינוך לבחור פתרונות חדשניים לביצוע בכיתות. במהלך היום יתקיים גם גמר תחרות הדאטאתון בו ייבחרו שלושה מיזמים שיזכו לליווי והטמעה בשנת הלימודים הקרובה. באירוע חצי הגמר השתתפו למעלה מ- 350 אנשי חינוך ויזמים לפיתוח מיזמים ללמידה מותאמת אישית.

בנוסף, יתקיים יריד חברות Ed-Tech, בו יקחו חלק כ- 40 חברות עם יוזמות פורצות דרך בתחום החינוך, ביניהן:

ANNOTO
פלטפורמה ליצירת תוכן המאפשרת להגיש חומר לימודי בסירטוני וידאו לתלמידים. מספקים לגולשים וליוצרי התוכן פלטפורמה שמעודדת אינטראקציה חכמה, בה ניתן לפתח דיון ממוקד ויעיל על גבי החומר הנלמד, לייצר יחסים יעילים בין מורים ומשתמשים ולאפשר למורים לקבל פידבק מדויק על התוכן של ההרצאות.

Bio-Signals
מספקת לתלמידים קורסי אינטרנט לאימון מנטאלי, מיינדפולנס ונטרול מתחים, באמצעות חיישנים ביולוגיים המנטרים את גופו של התלמיד, מערכת בינה מלאכותית בענן ובסיוע מאמן אישי. באמצעות פרוטוקולי אימון אישיים לכל אחד, לומד התלמיד לשלוט על מתחים, לשפר מיקוד, לרכוש ביטחון עצמי, לנטרל חרדת בחינות ולשפר את הישגיו.

English with a Beat
לימוד אנגלית בשיטה ייחודית להקניית הקריאה בשם "אנגלית בקצב". שיטת ההוראה כוללת שימוש בשירים מקוריים ומוסיקה מקורית, וכן בסדנת DJ המשמשת כאמצעי הוראה המקרב את הילדים לשפה, ומגביר את המוטיבציה שלהם ללמידה וכן את ההנאה בתהליך הלמידה.

We-Make
פלטפורמה וירטואלית המאפשרת ללמד דרך יצירה ועשייה בקלות. בכל פעילות התלמידים בונים דגם או משחק תוך כדי הבנת הנושאים המרכזיים בתוכניות הלימודים במדעים, גיאוגרפיה ומתמטיקה. בנוסף, התלמידים רוכשים מיומנויות קריטיות למאה ה- 21 בתחומי ההנדסה והמדע. כל הפעילויות משתמשות בחומרים זמינים, וחלקן משלבות גם הדפסה תלת מימדית.

מגשימים
תכנית מצוינות לאומית ללימודי סייבר בקבוצות קטנות, המיועדת לתלמידי תיכון בעלי יכולת גבוהה ונטייה לתחום המחשבים. אורכה של התוכנית הוא שלוש שנים, כשבוגריה מקבלים הזדמנות להשתבץ במערכי הסייבר של צה"ל.

Mathodix
מערכת ללימוד מתמטיקה, שבעזרת אלגוריתם ייחודי מנתחת כל שלב בדרך לפתרון של התלמיד, נותנת לו ממשוב אישי וממפה את צרכיו וקשייו. בכך, המערכת עוזרת לתלמיד להבין מה הם פערי הידע שלו, איך להשלים אותם ומספקת לו שאלות נוספות לתרגול המותאמות אישית לידיעותיו.

 

קישור לתוכנית יום החדשנות: http://www.edisrael.org/

דילוג לתוכן