בזק משיקה שירותים חדשים על גבי רשת ה-NGN

השירותים החדשים: מנגינה בהמתנה, מרכזייה ביתית המאפשרת לקיים 3 שיחות בו זמנית על גבי אותו קו, Bphone ואחסון ברשתבזק משיקה היום ארבעה שרותים חדשים על גבי רשת ה-NGN. מדובר בשירות מנגינה בהמתנה, שלוחת Bphone, מרכזייה ביתית ואחסון ברשת (NETDISK). עם השקת רשת ה-NGN לפני כשנה הכריזה בזק כי מעבר לשדרוג רשת האינטרנט והשקת קצבי גלישה גבוהים במיוחד, תציע הטכנולוגיה החדשה גם שירותי טלפוניה ואינטרנט מתקדמים ללקוחות הפרטיים והעסקיים של החברה. מהשירותים יכולים להנות לקוחות הנמצאים בטווח הפריסה של רשת ה-NGN. נכון להיום מדובר על מעל למיליון לקוחות, והכמות גדלה בקצב גבוה במיוחד מדי יום.
רן גוראון סמנכ"ל השיווק של בזק, "בזק פורעת את השטר ומוכיחה שרשת ה-NGN היא הרבה יותר מקצבים מהירים. בניגוד למתחרים, בזק היא היחידה שמשיקה מגוון רחב של שירותים מתקדמים. זהו רק קצה הקרחון ובקרוב נשיק שירותים נוספים על גבי הרשת החדשה. בנוסף לקצבי הגלישה המהירים, רשת ה-NGN מקפיצה את קו מוצרי הטלפוניה של בזק מדרגה ומאפשרת שירותי טלפוניה מתקדמים ונגישים להפעלה ומכל מקום".
שירות מנגינה בהמתנה אותו משיקה בזק היום מוכר דווקא כשירות שחברות הסלולר מעניקות, והיום לראשונה מתאפשר השירות גם ללקוחת בזק. על פי הערכות מעל מליון וחצי משתמשים נהנים כבר היום מהשירות בקרב מנויי הסלולר, ובבזק מאמינים כי יהיה ביקוש גדול במיוחד לשירות. השירות מאפשר השמעת שיר לבחירת הלקוח, במקום צליל החיוג הרגיל. לקוחות בזק יוכלו לבחור שיר מתוך מאגר הכולל מעל אלף שירים בקטגוריות פופלריות בניהן, רוק, פופ, לועזי, ישראלי, ים תיכוני וכדומה. השירות אינו כרוך בהתחייבות, כאשר בחודש הראשון ניתן השירות להתנסות ללא תשלום. לאחר ההתנסות התשלום החודשי עבור השירות יעמוד על 6.90 שקלים לחודש.
שירות נוסף על גבי רשת ה-NGN הוא המרכזייה הביתית, המאפשרת לקיים שלוש שיחות בו זמנית על גבי קו טלפון אחד. בנוסף, המרכזייה הביתית מאפשרת גם העברת שיחות בין השלוחות וביצוע שיחות בין השלוחות (ללא תשלום). לשירות יכולים להצטרף לקוחות המחוברים לאינטרנט ממהירות 2.5 מגה, כאשר הרשת האלחוטית תשמש גם את האינטרנט וגם את הטלפוניה. השירות אינו מצריך בהכרח רכישת מכשיר טלפון חדש, שכן מרבית המכשירים הנמכרים היום בשוק תומכים בשירות. השירות בעלות של 10 שקל בחודש בלבד. בבזק צופים כי לשירות זה קהל יעד של כ- 300 אלף בתי אב. הערכה זו מבוססת על מספר לקוחות פרטיים של בזק בעלי יותר מקו אחד בבית. השירות יושק בקרוב.
 בתוך כך, בזק משיקה מסחרית גם את שירות ה- Bphone המאפשר ללקוחות בזק לדבר מקו הבזק שלהם מכל מקום בו הם נמצאים, אם בבית ואם מחוצה לו. השירות מתאפשר באמצעות התקנה עצמאית ופשוטה של תוכנה על גבי מחשב נייד או נייח ושאר מכשירים ניידים, בהם אייפד ואייפון, המאפשרים להנות מהשרות גם כאשר נמצאים מחוץ לבית באזורים בהם יש תשתית אינטרנט כלשהי (wifi או בכלל). למעשה מדובר ב- Soft Phone המשמש כקו טלפון בזק לכל דבר, ומאפשר הוצאה וקבלת שיחות לכל יעד ומכל יעד בתעריפי בזק הרגילים, ניהול רשימת אנשי קשר, ניהול יומן שיחות ושליחת SMS. בשלב זה, השירות אינו כרוך בדמי התקנה ובתשלום חודשי קבוע.
השירות הרביעי שבזק משיקה היום על גבי רשת ה- NGN הוא אחסון ברשת. מדובר על פורטל יעודי לגיבוי ואחסון קבצים אישיים מכל סוג שהוא (תמונות, מסמכים וקבצי מולטימדיה), בעלות של שקל לג'יגה בלבד. מדובר על פורטל אחסון  בשפה העברית על גבי שרתי האינטרנט של בזק בישראל (לעומת שרתי אחסון נפוצים אחרים שהשרתים שלהם בחו"ל).
בתוך כך עולה בזק בגל השני בקמפיין  נרחב לרשת ה-NGN שהחל לפני כשבועיים, כאשר הפעם הדגש יהיה על השירותים החדשים, זאת לעומת הגל הראשון שביקש לציין את הפריסה הנרחבת של רשת ה-NGN ברחבי הארץ. הקמפיין, תחת הכותרת, "להנות ממוצרי העתיד שישנו לכם את חווית התקשורת בבית", באמצעות משרד הפרסום אדלר חומסקי יכלול פרסום בעיתונות ובטלוויזיה וימשך כשבועיים.

נספח לשירותים החדשים של בזק על גבי רשת ה-NGN

דילוג לתוכן