בזק הגיעה בניסוי על גבי טכנולוגיית ה- VDSL2 למהירות של 100 מגה

יובל קינן, סמנכ"ל הנדסה ורשת: "כבר היום רשת ה–NGN של בזק מספקת מענה לביקוש לקצבים גבוהים, ונמשיך להוביל את השוק עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר"במסגרת היערכות בזק להשקת טכנולוגיית ה- VDSL2, קיימה החברה ניסוי ראשוני במעבדת החברה, שהניב מהירות של 100 מגה ביט לשנייה. מדובר בטכנולוגיה המסחרית המתקדמת ביותר במשפחת ה– xDSL, המאפשרת קצבי גלישה גבוהים של עד 200 מגה (עפ"י ארגון ה- ITU – ארגון התקינה הבינלאומי), ללא צורך בהחלפת כבלי הנחושת בבית הלקוח ובמרבית המקרים גם לא את ציוד הקצה. בניסוי שערכה לאחרונה חברת אריקסון במעבדותיה, הודגמו אף מהירויות של 500 מגה על גבי רשת ה- VDSL2. טכנולוגית ה– VDSL2 תומכת באפליקציות רחבות פס כגון שידורי וידאו באיכות HD, משחקים אינטראקטיביים ועוד.
באירופה טכנולוגיית ה–VDSL2  נמצאת עדיין בתחילת דרכה, אך ניכרים סימנים של האצה, כאשר בגרמניה, חברת דויטשה טלקום משתמשת בטכנולוגיית ה–2VDSL ומספקת קצבים מהירים. באנגליה, בריטיש טלקום הכריזה באחרונה על פיילוט בטכנולוגית ה – VDSL2, ואילו בשוודיה, חברת טליה-סונרה הכריזה גם היא על שימוש בטכנולוגיה .
יובל קינן סמנכ"ל ההנדסה של בזק: "השימוש בטכנולוגיית ה–VDSL2 להעברת קצבים גבוהים של מאות מגה צפוי לצמוח בהדרגה, עם העלייה בביקוש לרוחב פס ועם השיפורים הטכנולוגיים הצפויים. כבר היום רשת ה – NGN של בזק מספקת מענה לביקוש לקצבים גבוהים, ונמשיך להוביל את השוק עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר".

תמונה: יחצ

דילוג לתוכן