בואינג מציגה: הדור הבא של רחפני משלוחים לסביבה עירונית ואזורים מאוכלסים בצפיפות

יצרנית המטוסים המובילה בעולם בואינג, השקיעה בחברת Matternet המפתחת כלי טייס בלתי מאויישים (Unmanned Ariel Vehicle) לצורכי משלוחי סחורות ומוצרים בסביבה עירונית ובאזורים מאוכלסים בצפיפות. השילוב של הפלטפורמה הלוגיסטית המתקדמת של Matternet יחד עם הניסיון המוכח של חברת בואינג באינטגרציות מורכבות של יכולות לוגיסטיות ותפעוליות, יאפשרו המשך פיתוח מתקדם של טכנולוגיות הובלה אווירית אמינות ויעילות במיוחד.

 

חברת Matternet הייתה הראשונה בעולם לקבל אישור להפעלת רחפנים מסוג זה מעל אזור עירוני ומאוכלס בצפיפות, בשוויץ, 2017. הודות לטכנולוגיה המקדמת של החברה, המספקת פתרון מקצה לקצה ופלטפורמה מבוססת ענן, כל הטיסות עברו בהצלחה, תוך שמירה על כל כללי הבטיחות, המאפיינים אזורים מאוכלסים בצפיפות. בהמשך, חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם רשות הדואר השווייצרית לצורך שירות משלוחים אווירי של ציוד רפואי לבתי חולים בשוויץ.

 

בריאן שטלר, מנהל זרוע ההקשעות HorizonX של בואינג: "הטכנולוגיה של Matternet ורקורד ההצלחות המוכחות של החברה, הופכות פיתוח מורכב של מערכות טייס אוטונומיות, גלובליות ובטיחותיות במיוחד, למציאות ברת השגה. ההשקעה שלנו ב- Matternetתאפשר לה להרחיב את פעילות הפיתוח והיא מחזקת את עמדתה של בואינג כמובילה עולמית בתחום פתרונות עתידיים להובלה אווירית".

 

בחודש מאי, 2018 נבחרה Matternet להשתתף בתכנית של משרד התחבורה והממשל הפדרלי בארה"ב, שמטרתה להאיץ שילוב כלי טיס בלתי מאוישים במרחב האווירי הלאומי. במסגרת התוכנית, החברה תפעיל משלוחים אוויריים של ציוד רפואי עבור בתי חולים, אוניברסיטאות וסוכנויות תחבורה בקליפורניה ובצפון קרוליינה.

 

השבוע, במסגרת הפורום הכלכלי העולמי (World Economic Forum), הצטרפה Matternet ליוזמה מיוחדת בנושא עיצוב עתיד התחבורה. החברה תשתתף בתכנית פיתוח רחפנים, שמטרתה לקדם טכנולוגיות תחבורה אווירית גלובלית בטוחה וידידותית לסביבה, המתמקדת בשיפור איכות חייהם של אנשים.

 

אנדראה רופטופולוס, מייסד ומנכ"ל Matternet, אמר: "אנו נרגשים מהשותפות עם חברת בואינג, הנועדה להפוך סוג כזה של תחבור לנורמה מקובלת. בואינג הינה המובילה העולמית בתחום הבטיחות בטיסות מסחריות, וככל שנרחיב את פעילותנו בארה"ב וברחבי העולם, נעבוד יחד עם בואינג כדי להפוך את הדור הבא של רשתות השילוח האווירי למציאות יומיומית"

 

זרועה ההשקעות HorizonX של בואינג הובילה את סבב הגיוסים דגרת A של Matternet, במסגרתה, גייסה החברה יותר מ-16 מיליון דולר. בסבב הגיוסים השתתפו גם רשות הדואר השוויצרי, קרן ההשקעות של חברת Sony וחברת Levitate Capital.

 

תיק ההשקעות של HorizonX מבוסס ברובו על חברות המתמחות בטכנולוגיות אווירונומיות וחדשנות בייצור, כולל מערכות אוטונומיות, אנרגיה ואחסון נתונים, חומרים מתקדמים, מערכות מציאות רבודה ותוכנה, למידת מכונה, הנעה היברידית-חשמלית וקוליות, אינטרנט של דברים וקישוריות.

 

דילוג לתוכן