בואינג ו Aerion – מציגות: מטוס על קולי חדש

 

 

מהירות המטוס תגיע ל-1.4 מאך – כ-70% מהר יותר מהמטוסים הקיימים היום – ותקצר את זמן הטיסות הטרנסאטלנטיות בכ-3 שעות
בואינג תעניק סיוע כלכלי, הנדסי ומכני בייצור מטוס המנהלים העל קולי הראשון
יצרנית המטוסים המובילה בואינג, מכריזה על תחילתו של שיתוף הפעולה עם חברת Aerion החלוצה בפיתוח "הדור הבא" של טיסות על קוליות. במסגרת ההסכם, בואינג תבצע השקעה משמעותית במטוס הAS2 של Aerion ותתמקד בהאצת הפיתוחים הטכנולגים ועיצובו של המטוס העל קולי החדש,  אשר יהווה פריצת דרך ויהיה למטוס המנהלים העל קולי הראשון בשוק התעופה.

חברת בואינג תספק משאבים בתחום ההנדסה, הייצור וטיסות המבחן עבור המטוס החדש. כמו כן, תעניק ייעוץ אסטרטגי לחברת Aerion לטובת כניסתה לשוק. מטוס הAS2 עתיד להגיע למהירות של 1.4 מאך או כ-1,000 מיילים בשעה. מהירות המטוס החדש תהיה גבוהה ב 70% ממטוסי המנהלים הקיימים היום. מטוס הAS2  יקצר את זמן הטיסות הטרנאסאטלנטיות בכ-3 שעות, ובמקביל יעמוד בכל התקנות הסביבתיות. הטיסה הראשונה של המטוס מתוכננת להתבצע ב2023.

סטיב נורדלוד, סגן נשיא ומנהל פרוקייט Boeing NeXt אמר כי: "בואינג מובילה מהפך בתחום התחבורה העולמית, אשר יחבר את העולם בבטיחות ובמהירות שלא נראתה כמותה מעולם". עוד הוא הוסיף, "מדובר בהחלטה אסטרטגית ומחושבת שמטרתה להשקיע בטכנולגיות עילית שישפרו את תחום הטיסה העל קולי."

חברת Aerion אשר הוקמה בשנת 2003, במטרה לייעל טכנולוגיות אווירודינאמיות למטוסים על קוליים. בשנת 2014 הציגה Aerion את עיצובו של מטוס המנהלים העל הקולי  AS2בעל ה-12 מושבים וב- 2018 חשפה החברה את מנועי הסלון  GE Affinityאשר ישמש את מטוס הAS2.

טום וייס, יו"ר ונשיא חברת Aerion אמר כי: "אנו מגדירים מחדש את התעופה העל קולית, עם החזרתו המוצלחת והבטוחה של המטוס העל קולי."  עוד הוסיף וייס "הAS2 יהווה תו תקן עתידי בתחום הטיסות העל קוליות. ביחד עם בואינג, אנו נייצר מטוס מהיר יותר ומחובר יותר, שייוצר על ידי המוחות האנושיים הטובים ביותר."

פורייקט Boeing NeXt, פועל בשיתוף פעולה עם חברות רבות, לצד גורמים רגולטורים, לטובת יצרה של סביבה תחבורתית חדש. Boeing NeXt מפתחת ומובילה פרויקטים פורצי דרך בתחום תרבות התחבורה במרחבים האורבניים, האזוריים והגלובאליים, כמו למשל את כלי הטייס האוטונומי שפותח על ידי החברה.

דילוג לתוכן