אתר בית התפוצות עלה לפלטפורמת הענן של גוגל

בית התפוצות השלים לאחרונה תהליך של ניוד אתר הבית לפלטפורמת הענן של גוגל, Google Cloud Platform. הפרויקט, שארך חודשיים, בוצע על ידי חברת DoIT, המתמחה בין היתר בהקמה, ניוד ותחזוקה של אתרים בענן של גוגל.

אתר בית התפוצות,  המרכז הלאומי לקהילות ישראל בארץ ובעולם, סבל בשנים האחרונות  מהתקפות האקרים חוזרות ונשנות ותפקודו נפגע. עד לאחרונה, אוחסן האתר  על שרתים פיזיים בבית התפוצות (on-premis). הגידול המתמיד בנפחי המידע שהוזן לאתר, דרש הקצאת שטח אחסון גדול יותר באופן תדיר ובהתאם – עלויות תחזוקה גבוהות יותר.

יואב תוסיה-כהן, מנכ"ל חברת DoIT: "האתר ספג פעם אחר פעם מתקפות DDOS יזומות, כך שבבית התפוצות עסקו בעיקר בהדיפת מתקפות. על כן, מעבר ליתרונות הכלכליים והתפעוליים הברורים של GCP, ההיבט החשוב ביותר מבחינתם היה רציפות עבודה ויכולת התמודדות של הפלטפורמה עם היקף המתקפות. תשתית התקשורת של גוגל מיועדת להתמודד עם תנועה ערה הכוללת שיאי תנועה שמתרחשים בבת-אחת וכן עם מתקפות האקרים בלתי פוסקות, ולכן לאמינות התשתיות שלהם אין תחרות בעולם."

ניר חינסקי, מנהל GCP לאזור MEA: "אירוח על תשתית הרשת  של גוגל מבטיח ללקוח אבטחה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, בנוסף להפחתה משמעותית בעלויות תפעול האתר, הודות למודל התמחור של תשלום על פי שימוש". כיום, אין שום סיבה לארגון כמו בית התפוצות להשקיע משאבים של זמן וכסף בניהול ותחזוקה של אתר בשרת מקומי. המעבר לענן שקוף ללקוח ומנטרל אותו מעיסוק מיותר בפעילות שאינה בליבת הארגון, ועל כן אינה אמורה לייצר אצלו הוצאות נוספות".

דילוג לתוכן