אשת העסקים דרורית ורטהיים וקרן AltaIR משקיעים בסטארטאפ לשיווק דירות יד שניה

הסטארטאפ RealX מגייס 1.2 מיליון דולר לפלטפורמה למכירת דירות, המונעת מקרי עוקץ ומשדכת בין מוכרים וקונים בעזרת בינה מלאכותית
הסטארטאפ RealX מודיע על גיוס של 1.2 מיליון דולר לפלטפורמה חדשנית למכירת דירות יד שניה, המייעלת את תהליך המכירה וקניה בלוחות נדל"ן דיגיטליים. החברה מפתחת טכנולוגיית בינה מלאכותית המשדכת בין הקונה לנכסים בעלי סבירות גבוהה שיתאימו עבורו. בנוסף הפלטפורמה מסייעת למניעת מקרי עוקץ של עשרות ומאות אלפי שקלים לעסקה. בסבב הגיוס השתתפו דרורית ורטהיים, קרן AltaIR בה שותף רומן אברמוביץ' ומשקיעים פרטיים נוספים.

כיום מרבית העסקאות למכירת דירות יד שניה נוצרות דרך לוחות באתרים שונים המאפשרים להפגיש בקלות בין מוכרים וקונים. אך יש המון בעיות בתחום הפרוץ, בהיעדר פיקוח על העסקאות מחירי הנכסים אינם תואמים את השווי שלהם. למשל עסקאות מתנפחות על רקע הבטחות לביצוע פרויקט עתידי של תמ"א 38 שלפעמים בלתי אפשרי לביצוע או התעלמות מגורמים נוספים המשפיעים על מחיר הנכס.

לפני פרסום הנכס ב- RealX פרטיו מועברים לבדיקה במשרד עורכי דין , ומומחה מטעם החברה מגיע לבדוק את הדירה. צלם אדריכלות מגיע לנכס כדי לצלם אותו בדרך מושכת המגבירה התעניינות. הנכס מוצג לקונים לצד נתונים חיוניים הכוללים גם מידע על האזור כמו רמת החינוך, היסטוריית מחירים ועוד.

בניגוד למיזמים קודמים בתחום שניסו לייתר את הגורם האנושי כגון המתווכים ועורכי דין, RealX המציאה מודל חדש בו השירות של המתווכים משודרג בעזרת הטכנולוגיה המייצרת עבורם עסקאות והם ממקדים את זמנם ומרצם בהליך המכירה בלבד.

לדברי שי שפיגלבלט מנכ"ל RealX: "במשך השנים ענף נותני השירותים בנדל”ן הצליח להישאר מוסתר יחסית מהמהפכה הטכנולוגית המתהוות. בעזרתה של הפלטפורמה אנחנו מעניקים חווית משתמש טובה יותר וחורטים על דגלנו אמינות, שקיפות וביטחון מקסימאלי בתהליך. אנחנו משקיעים בטכנולוגיה המאפשרת לרוכשים לבצע את הבחירה הטובה והמושכלת ביותר, תוך כדי חיסכון של עשרות אלפי שקלים מהעמלה המקובלת בשוק."

המודל הכלכלי של החברה מבוסס על גביית דמי הצלחה של 0.9% בלבד ממחיר הנכס המשולם לחברה לאחר חתימת הסכם מכר, זאת לעומת עמלת התיווך המקובלת בשוק היום בגובה 2%. את שירותי הצילום, הבדיקה המשפטית, והשיווק הממוקד מציעה החברה בחינם למוכרים ולקונים. החברה מעסיקה 16 עובדים, כספי הגיוס ישמשו להרחבת החברה ל- 30 עובדים הכוללים אנשי שיווק ומהנדסים להמשך פיתוח הפלטפורמה.

RealX נוסדה בשנת 2017 על ידי שני יזמים. שי שפיגלבלט המשמש כמנכ"ל החברה, טכנולוג בכיר וחובב נדל"ן מגיל צעיר שקנה את דירותיו הראשונות בגיל 18 בבאר שבע, ואביב גרטן, איש עסקים ויזם שהקים בעבר ארבע חברות, ביניהן האתר הראשון בארץ למכירת קופונים coupon-net
סרטון הסבר: https://youtu.be/iCEa1Lk4lDg

דילוג לתוכן