אריקסון – 2020 כבר עכשיו

מחשב עכביש עתידני,ספה שהומר סימפסון היה מת עליה, תיק וירטואלי של רופא אמיתי ועוד.החזון לפי אריקסון.
אריקסון – 2020 כבר עכשיו
לאחרונה השיקה חברת אריקסון את תפיסתה לגבי העולם המחובר (Connected World), כפי שייראה בשנת 2020. אריקסון חשפה את פרויקט החיים ב-2020, בו היו מעורבים 450 מומחים מתוך החברה ומחוצה לה, שתפקידם היה לחזות באילו טכנולוגיות נשתמש בעתיד. במסגרת הפרויקט, חשפה אריקסון מספר דגמי קונספט של מה שהיא מצפה לראות בתחום האינטראקטיביות של הצרכן עם מגוון מכשירים וכיצד יוכלו בני אדם להשתמש במכשירים אלה בעוד כעשור. בין המומחים היו גם אנליסטים מחברת הייעוץ מקינזי, חוקרים מהמכון לעתיד בקליפורניה ומכון קופנהגן לחקר העתיד.
המומחים התבקשו לאסוף מידע על מגמות סוציו-אקונומיות, הרגלי הצריכה בהתאם מעמד הסוציו אקונומי ונתונים אודות מחזור חייהם של מוצרים טכנולוגיים, כדי לשרטט כיצד החיים ישתנו בעשור הקרוב. המחקר כלל גם ניסיון לחזות האם הגישה למוצרים ירוקים תשתנה, מהן התעשיות החדשות או הענפים החדשים שיספקו תעסוקה והאם נושאים כגון הזדקנות האוכלוסייה יקבלו מענה.
הצוות ניסה להיכנס לעולמם של 15 טיפוסים, שיחיו בשנת 2020, לרבות מהנדס חלל בן 37 מניו זילנד, חקלאי ברזילאי ומומחה מחשבים בן 22 מאינדונזיה. באתר אינטרנט יעודי שהקימה אריקסון הנושא את השם 2020 (http://www.ericsson.com/ericsson/corpinfo/2020/), ניתן לחזות בכל אחד מהאנשים הללו באמצעות הקלקה על הדמות המצוירת אינטראקטיבית שלהם, ולאחר מכן ניתן לראות באילו טכנולוגיות, לרבות גאדג'טים ספציפיים הם ישתמשו בחיי היום יום שלהם. המגוון כולל 70 מכשירים ניידים ושירותים פוטנציאליים, שהדמויות הללו ישתמשו בהן, המיוצרים על ידי 22 חברות פוטנציאליות – כאלו שעדיין לא קיימות במציאות, אך אולי יהיו חלק מהסביבה העסקית ב 2020.
אחד מאבי הטיפוס, שפיתחה אריקסון והודגמו בתערוכת פס רחב שהתקיימה במהלך אוקטובר האחרון בטייוואן הוא מחשב העכביש (Spider Computer). בתחילה הוא פותח עבור משתמשים בעולם השלישי, אך השינויים הפכו אותו, במהלך המחקר, למוצר דמוי מחשב נייד. לאב הטיפוס הנוכחי יש מקרן זעיר במיוחד (מקרן-פיקו), המקרין על השולחן את המקלדת ועל הקיר את המסך, וליתר בטחון גם מקלדת לייזר וקורא כרטיסי זיכרון. מחשב העכביש נראה כמו משהו הלקוח מסרטי מדע בדיוני. שהוא ניצב על שלוש רגליים, המסוגלות להתקפל לתוך המתקן, כולו שחור ונראה כמעט כאילו הוא יתעורר לחיים בכל רגע. כעת עובדת אריקסון על דרך חכמה יותר לשלב בו גם סוללה, המסוגלת לפעול לאורך זמן וכמובן קישור אלחוטי וסלולארי לאינטרנט. 
שירות נוסף, אותו הציגה אריקסון הוא ה “Bank Teller Avatar” – מוצר דמוי ספר אשר באמצעות טכנולוגיית אווטאר מאפשר לבנק להתנהל ולשרת עשרות מיליוני לקוחות הנמצאים בכל מקום בעולם מבלי שיהיו לו צורך לפרוס אלפי סניפים – כל התקשורת נעשית עם פקידי בנק בשר ודם מהמטה המרכזי של החברה ומספקים שירות אישי ומקצועי ללקוחות הניגשים אליהם דרך האווטאר האישי שלהם (אותו קיבלו מהבנק) או זה הציבורי הנמצא בקניון הקרוב לבית.. מתקן אחר הוא טפט אלקטרוני לבית (e-Wallpaper) שיוכל להחליף את הצורות והצבעים של הקירות בזמן אמת לפי מצב הרוח של דיירי הבית או להקרין ועידות וידאו, שהצופה יוכל לראות את שותפיו לשיחה בגודל טבעי.
 
פיתוח חדש נוסף הוא הדרכון האלקטרוני- ECO PASSPORT, מכשיר שיקשר בין העולם האמיתי והעולם הדיגיטאלי. הדרכון האלקטרוני יעקוב אחר ההתנהגות של המשתמש וייתן לו נקודות אם הוא בוחר את האפשרויות הירוקות יותר. הוא כמובן יכיל את תעודת הזהות האישית, הן במדינה בה האדם מתגורר והן בחו"ל (במקום הפספורט) וישמש מדריך אישי לחישוב הערך האקולוגי ומידע אחר על מקומות שונים. עט קטנה המצורפת לאקו-פספורט תאפשר לסרוק בצורה אינטראקטיבית בר-קודים של מוצרים אותם אנו מעוניינים לרכוש וכך נוכל ללמוד על ערכו האקולוגי של המוצר: האם נוצר ממוצרים מתכלים, האם אריזתו ידידותית לסביבה, האם היצרן מדורג ככזה השומר על איכות הסביבה, איך משונע המוצר עד לחנות.
ספת תקשורת: מערכת ניווט קלה לשימוש תאפשר לספה יכולות תקשורת(שיחות קול, ווידאו וגלישה באינטרנט), מחשוב ומשחקים. ניתן להרחיב את חווית הרשת עם אינטראקציה רגשית, ולשקף את מצב הרוח ואת הפעילויות שלך על הטפט האלקטרוני. בספה גם בנויים חיישנים, שיתאימו את רכותה למקרה שהאדם רוצה להירדם, וכן תתאים בעצמה את התאורה ומידת החום של המזגן בחדר. עוד מתקן, הוא הרחבה של מסגרת התמונות האלקטרונית הגולמית של היום. המתקן יהווה מקדש זיכרון ביתי, השומר קולות תמונות וזיכרונות החשובים לנו.

תיק רופא וירטואלי, שיאפשר לחולה לקבל טיפול מבלי לעזוב את ביתו. התיק כולל ציוד למדידת לחץ הדם, לבדיקות דם עיקריות, ולשידור המידע ישירות לרופא שיכול לשמור על קשר קבוע עם החולה, תוך שימוש בזכוכית תצפית תלת ממדית, מכשיר שנראה כמו מראה ניידת ויאפשר לשניים לבצע ועידת וידאו. גם מכשיר זה אינו מעבר לגבולות האפשר.

הדגש בכל המכשירים הללו הוא לאפשר לאנשים להיות בקשר זה עם זה, לא חשוב היכן הם נמצאים ברחבי העולם. "קישוריות, במיוחד רחבת פס, עומדת למלא תפקיד חשוב בעשור הקרוב, בין אם בתחום שירותי הבריאות, החינוך או הבידור", מסר אריק קרוז, ראש הפרויקט בחברת אריקסון העולמית. "הפרויקט הוא אופטימיסטי, אך גם מציאותי. אנו סובלים כיום ממשבר כלכלי גלובאלי, ולפיכך חשוב לאריקסון להוכיח כי אנו מאמינים בעתיד שלנו ובתעשייה שלנו. אינך יכול להרשות לעצמך לתת לעתיד להתרחש, ולהסתכן בלהישאר מאחור", סיכם קרוז.
תוכלו להיכנס כבר עכשיו לעולם הטכנולוגי של אריקסון ב-2020 בקישור הבא:
http://www.ericsson.com/ericsson/corpinfo/2020/

דילוג לתוכן