אריקסון שוברת שיא עולמי במהירות בדור הרביעי

בתערוכת הסלולאר GSMA Mobile World Congress, הנערכת בברצלונה, מציגה אריקסון את רשת LTE/4G, המסוגלת לספק קצב הורדה של 1 ג'יגהביט בשנייהבתערוכת הסלולאר GSMA Mobile World Congress, הנערכת בברצלונה, מציגה אריקסון את רשת LTE/4G, המסוגלת לספק קצב הורדה של 1 ג'יגהביט בשנייה. מדובר בשיא עולמי חדש. עד היום, חתמה אריקסון על חוזים מסחריים להקמת רשתות LTE עם חמישה מפעילים ברחבי העולם: AT&T בארה"ב, וריזון בארה"ב, TeliaSonera בנורבגיה ושבדיה, MetroPCS בארה"ב ו- DoCoMo ביפן. ההדגמה תיערך באזור התצוגה של אריקסון באולם 6, La Fira ברצלונה.
הדגמה זו, הראשונה מסוגה בעולם, משתמשת בטכנולוגיית Multi Carrier ו Multiple-Input-Multiple-Output, MIMO ופועלת על חומרת ה LTE של אריקסון. בזכות השילוב של טכנולוגיות אלו, מהירויות של 1 ג'יגהביט הופכות לאפשריות. ההדגמה משתמשת בארבע נשאים של 20MHz כל אחד, סך הכל 80MHz ו 4×4 MIMO, המידע נשלח באוויר, באמצעות ארבעה זרמי נתונים עצמאיים.
ג'ונה ויברג (Johan Wibergh), ראש חטיבת הרשתות וסגן נשיא אמר: "בשנת 2020 אנו חוזים כ-50 מיליארד מכשירים מחוברים. חולים יוכלו להתחבר באופן מרוחק לבתי חולים, סטודנטים מאזורים מרוחקים יוכלו להתחבר לאוניברסיטאות בכל מקום בעולם, עובדי הצלה יוכלו לשלוח וידאו בזמן אמרת מאזורי אסון כדי לשפר את תכנון התגובה ועוד". עוד הוסיף ג'ונה ויברג: "השימוש של פס רחב סלולארי צומח במהירות ומונע על ידי צרכנים, המשתמשים בטלפונים חכמים ובמחשבים ניידים עם יכולת חיבור לרשת. באמצעות שילוב של טכנולוגיה מנצחת עם שירותים מגוונים, אנחנו ערוכים לתמוך בלקוחות שלנו בבניית רשתות, שמנהלות את השימוש הגובר, תוך כדי אספקת השירות הטוב ביותר לצרכנים".
רשת LTE, הדור הבא של טכנולוגיית הרשתות הסלולאריות, מאפשרת הערכת כמויות מידע עצומות ביעילות ובחסכוניות, תוך כדי ניצול אופטימלי של טווח התדרים. בעזרת מהירות גבוהה יותר וזמן תגובה נמוך יותר, צרכנים יכולים ליהנות ממגוון שירותים כמו גלישה באינטרנט, משחקים מקוונים, שיתוף פעולה ברשתות חברתיות ושיחות ועידה בוידאו, ללא מאמץ ותוך כדי תנועה.
אריקסון פעלה לקביעת תקנים פתוחים והייתה בעלת ההשפעה הגדולה ביותר על תקני LTE. אריקסון מצפה להחזיק 25% מכל הפטנטים החיוניים ל LTE, פעולה שתהפוך אותה למחזיקת הפטנטים הגדולה ביותר בהיסטוריה של התעשייה.

דילוג לתוכן