אריקסון רוכשת את השליטה ב LG Nortel

הסכם חדש של אריקסון (NSDAQ:ERIC) נחתם לרכישת השליטה בחברת LG Nortel, שבבעלות משותפת של LG אלקטרוניקס ונורטל נטוורקס. היקף העסקה מוערך ב-242 מיליון דולר. בעקבות רכישת השליטה (50% ומניה אחת), תשנה LG Nortel את שמה ל- LG Ericsson. בשלב זה ממתינה העסקה לאישור סופי של הגורמים הרגולטוריים בקוריאה, שם ממוקמת הנהלת החברה. עסקה זו צפויה להתבטא בדוחות הכספיים של אריקסון תוך שנה מיום הסגירה.
 
חברת LG Nortel נוסדה בשנת 2005 על ידי החברות LG אלקטרוניקס ונורטל. החברה עוסקת בפיתוח ובשיווק של מערכות טלקום דוגמת WCDMA ,CDMA וLTE- עבור ספקיות טלקום בקוריאה וכן במוצרים ושירותים לארגוני אנטרפרייז. בשנת 2009 היקף המכירות של LG Nortel מוערך בכ- 650 מיליון דולר ומספר המועסקים בחברה עומד על 1,300 עובדים. רכישה זו צפויה להגדיל את נתח השוק של אריקסון בשוק הקוריאני ותעניק לאריקסון ערוצי הפצה מבוססים ויכולות מחקר ופיתוח במדינה. מעבר לכך תעניק הרכישה לאריקסון בסיס נוסף להרחבת קשרי הלקוחות, הכוללת העברת חוזים חשובים עם מפעילות סלולאר קוריאניות בהם KT, LG Telecom ו- SK Telecom.
 
"קוריאה היא אחת משווקי הטלקום, בהם ניתן למצוא דרישה עצומה של שירותים חדשים על ידי המשתמשים. זהו חיזוק נוסף לאריקסון. שיתוף הפעולה עם LG Electronics יסייע לנו בקידום טכנולוגיות כמו מעבר ל-LTE . ביולי 2009 אריקסון וממשלת קוריאה הסכימו לשתף פעולה ביצירת מערכת אקולוגית, המבוססת על טכנולוגיית הדור הרביעי. חברת LG Ericsson תוכל לסייע בהרחבת יוזמה זו", מסר האנס וסטברג, נשיא ומנכ"ל אריקסון.
 
עסקה זו מצטרפת לסדרת רכישות, אותן ביצעה אריקסון השנה, ביניהן רכישתנכסי ה-CDMA ונכסי ה- LTE של נורטל (ביולי 2010), תמורת 1.13 מיליארד דולר והצעת 2,500 מקומות עבודהלעובדי החברה.בחודש נובמבר, זכתה  אריקסון במכרז לרכישת נכסים בחטיבת עסקי GSM של נורטל בארה"ב וקנדה, בהיקף מוערך של כ- 70 מיליון דולרים. בעקבות עסקה זו, עברו עסקי ה- GSM של המפעילות AT&T וחברת T-Mobile לאריקסון, כולל הצעת 350 מקומות עבודה לעובדי החברה.
 
יגאל גלבוע, סמנכ"ל מכירות באריקסון ישראל ומנהל תיק הלקוח של פלאפון מסר כי "לאחרונה השלימה אריקסון עסקה עם נורטל ישראל, אשר נמצאת תחת כינוס נכסים. במסגרת עסקה זו יועסקו באריקסון 12 עובדי חטיבת ה-CDMA של נורטל לשעבר. עובדים אלו יתמכו במערכות CDMA של אריקסון, המותקנות אצל לקוחות החברה באירופה, אסיה ואפריקה. רכישות אלה מדגישות את מחויבותה של אריקסון לשוק ומחזקות את מעמדנו כספקית מובילה בתחום הטלקום". כמו כן, חברת פלאפון בחרה להעניק לחברת אריקסון את חוזה השירות בתחום ה CDMA. יגאל הוסיף " אנו מחויבים לתת את המענה המקצועי והמהיר ביותר לרשת המתקדמת של חברת פלאפון". 

דילוג לתוכן