אריקסון וסיסקו חתמו על הסכם היסטורי לשיתוף פעולה הדוק בתחומי ה"אינטרנט של הדברים"

מעריכות כי שיתוף הפעולה יתרום להכנסות מצטברות של יותר ממיליארד דולר לכל אחת מן החברות עד 2018
אריקסון (נסד"ק: ERIC) ו- סיסקו (נסד"ק: CSCO), שתי החברות המובילות בפיתוח ואספקת רשתות, ניידות וענן, הכריזו על שותפות עסקית וטכנולוגית גלובלית ביצירת רשתות העתיד.
הקשרים הענפים בין החברות יעניקו ללקוחות את הטוב משני העולמות: ניתוב (Routing), מרכזי נתונים, רישות, ניידות, ניהול ובקרה ויכולות שירות גלובליות. יחדיו מתכננות שתי החברות לספק ללקוחות ערך באמצעות:
• אספקת קו מקיף ושלם של מוצרים ושירותים ללקוחות שהינם ספקי שירותים וחדשנות משותפת שתאיץ את התפתחותם של מודלים עסקיים חדשים;
• יצירת החוויה הארגונית הניידת של העתיד באמצעות ארכיטקטורה טכנולוגית מאובטחת ביותר לרשתות יציבות בתוך מבנים ומחוצה להם; וכן-
• ניתוב ההיקף והחדשנות של שתי החברות להאצת הפלטפורמות והשירותים הדרושים לדיגיטציה של מדינות וליצירת האינטרנט של הדברים.
בעולם המונע על-ידי ניידות, ענן ודיגיטיזציה, רשתות העתיד יצריכו עקרונות תכנון חדשים על מנת להבטיח שיהיו גמישות, אוטונומיות ובטוחות ביותר. אריקסון וסיסקו יתמודדו עם האתגר יחד בכל ארכיטקטורות הרשת לרבות הדור החמישי בסלולר, רשתות תקשורת סלולארית בענן ו"האינטרנט של הדברים", מהתקנים וחיישנים הדרושים לגישה ורשתות ליבה עד לענני מחשוב ארגוניים. הלקוחות יוכלו להאיץ את הטרנספורמציה העסקית בכך שייעזרו ביכולות המשלימות של שני הצדדים לשותפות, לרבות יכולות למתן שירותים גלובליים כגון ייעוץ, אינטגרציה ותמיכה בניהול פעולות המחשוב והרשתות.
ההכרזה היום נשענת על מספר רב של הסכמים הכוללים מחויבות לטרנספורמציה של הרשת באמצעות ארכיטקטורת תכן ופיתוח משותף, ניהול ובקרה מבוססי מערכות, הסכם הפצה נרחב ושיתוף פעולה במגזרי שוק מתעוררים וחשובים. הצדדים הסכימו גם לדון במדיניות רישוי הוגנת, סבירה ולא מפלה (FRAND) לגבי הפטנטים הרשומים של כל אחת מהן על מנת לאפשר חדשנות משותפת ללא הפרעות ולהעניק וודאות ללקוחות שני הארגונים. כחלק מההסכם, אריקסון תקבל עמלות רישוי מסיסקו.

אריקסון וסיסקו הן שותפות חזקות המשלימות זו את זו. יחדיו יש להן יותר מ-56,000 פטנטים, השקעה שנתית של 11 מיליארד דולר במחקר ופיתוח ויותר מ-76,000 אנשי מקצוע המשרתים לקוחות ביותר מ-180 מדינות.
השותפות האסטרטגית תשמש כגורם מרכזי לצמיחה והגדלת ערך בעשור הקרוב כאשר כל אחת מהחברות תפיק תועלת מהכנסות נוספות ב-2016 הצפויות להצטבר למיליארד דולר או יותר לכל אחת מהן עד 2018. בנוסף צפויות לשתי החברות הזדמנויות חדשות וגדולות יותר מאחר והשותפות מאפשרת לשתי החברות להגביר את מאמציהן והשקעותיהן על מנת להביא ערך לשוקי הצמיחה.
צוותים משני הארגונים גם יחלו לעבוד על יוזמה משותפת המתמקד ב SDN/NFV- ובניהול ובקרת רשתות.

דילוג לתוכן