אקסלרטור AtoBe מסייע למשלחת נציגים מפרובינצית מנטובה שבאיטליה

משלחת נציגות מפרובינציית מנטובה באיטליה השתתפו במהלך השבוע בסמינר דו-לאומי להעצמה נשית. ביום האחרון לסמינר המשלחת התארחה בעזריאלי מכללה להנדסה, שארגנו המטה העירוני לחילופי משלחות וקשרי חוץ בעיריית ירושלים בשיתוף עם יועצת ראש העיר.
בראש המשלחת, הגיעה פרנצסקה זלטיארי – סגנית נשיא פרובינציית מנטובה, חברה בוועדת החינוך הממלכתית של איטליה ומקורבת מאוד לראש הממשלה רנזי.
במסגרת הביקור נפגשה המשלחת עם עדי סיסו יורן, מנהלת מדור סיוע ומעורבות חברתית לשמוע על פרויקט מנהיגות נשים רב תרבותית, וכן נפגשו עם סטודנטיות ובוגרות מרקעים שונים.
לאחר מכן סיירה המשלחת באקסלרטור ונפגשה עם מנכ"ל האקסלטור מיכאל מזרחי. מיכאל סיפר על פעילות האקסלרטור והמחזור הנוכחי של המיזמים שפועלים במסגרתו. בין השאר דובר על חברת NovoLaka המשתתפת במחזור השני של האקסלרטור AtoBe והוקמה על ידי בוגרת המכללה ותוכנית מנהיגות נשים רב תרבותית, ריבה נוביקוב.
מטרת הסמינר היא ליצור מפגש נשים מעמדות מפתח ממנטובה ומירושלים ללמידה הדדית בנושאים מגדרים מגוונים ולמידת מודלים שונים הקיימים בירושלים וניתן ללמוד ולאמץ.
במהלך השבוע נחשפו 30 הנציגות מאיטליה לפרויקטים מעניינים המסייעים לנשים מהסקטורים השונים בירושלים. לאור המגוון הגדול המאפיין את אוכלוסיית ירושלים, כן יפגשו עם מנהיגות ישראליות המהוות השראה ומודל לעשייה ברוכה בתחום המגדרי. במטרה לחשוף את ההישגים של ירושלים בתחום העצמת הנשים, למתג את בירת ישראל כמרכז פורה ליזמות חברתית, לפתח שיח מקצועי ונטוורקינג עם נשים אירופאיות.
שלומציון לולו מנכ"לית עזריאלי מכללה להנדסה: "אנו גאים בתוצרי היצירתיות של הסטודנטים שלנו ושל חברי המאיץ ההנדסי שפיתחנו. אנו תמיד שמחים לארח, לשתף וללמד, ומאמינים שבאמצעות החלפת רעיונות ושקיפות ניתן להגיע רחוק."

דילוג לתוכן