אפליקציית סמארטפון ישראלית תאפשר לכם לדווח על עברייני תנועה בכבישים

יתרונה של האפליקציה בפשטות השימוש ובאוטומיזציה; הורים יוכלו לקבל דיווח על נהיגה פסולה של ילדיהם בזמן האירוע וכך גם ציי רכבחברת "נרשם" הציגה אפליקציה חכמה לפיקוח ולניטור נהיגה פסולה. האפליקציה נועדה להרתיע, לחנך לנהיגה נכונה, לסייע בניטור, מיגור ואכיפת חוקי התנועה ברמה ארצית וברמה אישית.
 
מייסדי החברה, שני אחים, שלמה ואלעזר גולדמן. שלמה, מנכ"ל 'נרשם', יזם סדרתי שייסד עד כה 3 מיזמים בתחום התכנות. חזר לאחר שהייה בת מספר שנים באוסטרליה, שם כיהן בתפקיד ניהולי בחברת Rio Tinto. אלעזר, סמנכ"ל 'נרשם', חבר בקבוצת חשיבה שמטרתה לפתח מתודולוגיה גנרית לאופטימיזציה של תהליכים.
 
כיצד זה עובד?
כל בעל סמארטפון יכול להוריד את האפליקציה בכל אחד מהאתרים המציעים אפליקציות לטלפונים חכמים. האפליקציה פותחת מצלמה יעודית ועובדת בשני מצבים. מצב "הולך רגל" ומצב נהיגה. במצב "הולך רגל" יש ללחוץ לחיצה מתמשכת על כפתור הצמצם אל מול הויזו'אלס שמבקשים לצלם. הלחיצה הרציפה מאפשרת צילום עקבי ומתמשך של האירוע, עד לסיומו.
 
 
 
 
 
 
 
עם סיום הצילום בוחר המדווח את הקטגוריה אליה משתייך התיעוד המצולם, מתוך 4 אפשרויות:
 
Ø      עבירות תנועה
Ø      בריונות בכביש
Ø      תאונות
Ø      מפגעי דרך
 
ברגע בחירת הקטגוריה (במצב של הולך רגל), התיעוד מועבר אוטומטית למערכת הבקרה של החברה. התיעוד עובר מיון וסינון כדי למנוע הכפשות ו/או תיעוד לא רלוונטי שאינו תואם את רוח המיזם. הדיווחים שימצאו מתאימים ויסתמן כי השימוש בהם עשוי לסייע למגר תופעות נהיגה פסולה, יועלו לאתר.
 
במצב נהיגה – וכאן גם אחד מיתרונותיה הבולטים של האפליקציה הוא בעובדה שאם המצלם נוהג ברכב, הוא יכול לבצע את הפעולה בלחיצה אחת כאשר המכשיר הנייד מונח על מתקן הצמוד לשמשת החלון. אופציה זו מאפשרת פעולה אקטיבית מינימלית ואינה מסיחה דעתו מהנהיגה. אם נבדיל פעולה זו מהתייחסות אקטיבית למדבקת "איך אני נוהג?", שם המדווח צריך להתקשר למספר שמופיע על גבי הרכב אותו הוא מצלם, פעולה הדורשת יותר זמן ויותר הסחת דעת.
 
התיעודים יוצגו באתר במשך שבוע ימים. הגולשים יוזמנו להצביע האם התמונות מעידות על נהיגה פסולה (או לא). היה והגולשים יצביעו על המקרה כמקרה מחייב טיפול, יפנו נציגי אתר ‘נרשם’ לגוף שלישי על מנת לטפל נקודתית בכל מקרה ומקרה. המקרים שימצאו כפסולים, יועברו לטיפול צד שלישי: משטרה, מנהלי ציי רכב, הורים לנהגים צעירים (שיוכלו לקבל הדיווח ממש בעת קרות המקרה, לפי מספר הרכב עליו יבקשו הדיווח).
 
האתר והמיזם, חשוב להדגיש, אינו נועד למטרות הכפשה וסגירת חשבון, אלא למטרת דיווח סופי לגורם אכיפה אשר יוכל להבטיח טיפול הולם בכל מקרה. צוות נרשם ידווח למתעד האירוע במקרה שנמצא לנכון להעביר את הטיפול לגורם שלישי. ברור כי מי שיתפס בעדשת הסמארטפון, הדבר "יכאב" מבחינתו, אך לכל האחרים מדובר ביותר ביטחון על הכביש. יתרה מכך, הורים שיבקשו לקבל דיווח אודות נהיגה פסולה של ילדיהם, יוכלו להרשם ולקבל הדיווח ממש בזמן אמיתי.
 
כמובן שלאפליקציה ערכים מוספים נוספים, דוגמת מנהלי ציי רכב, שיוכלו להשיג פיקוח ושליטה טובה יותר על הרכבים המשתייכים לארגון.

דילוג לתוכן