מפעל ייצור הרכבות הגדול ביותר ביבשת אפריקה

אלסטום פתחה את מפעל ייצור הרכבות הגדול ביותר ביבשת אפריקה!

המפעל, שהוקם בדנוטר (Dunnottar), בדרום אפריקה, מהווה חלק מעסקה בין אלסטום לבין החברה הממשלתית לתפעול התחבורה הציבורית בדרום אפריקה (PRASA), לייצור צי של  580 רכבות בנות ששה קרונות כל אחת, ונחנך במעמד נשיא דרום אפריקה.

 

אודות אלסטום

אלסטום היא מובילה עולמית בתחום מערכות תחבורה משולבות. אלסטום מפתחת ומשווקת מערכות, ציוד ושירותים לסקטור התחבורה ומציעה מגוון שלם של פתרונות (החל מרכבות מהירות עד רכבות תחתיות, רכבות קלות ואוטובוסים חשמליים), פתרונות לנוסעים, שירותים מותאמים (תחזוקה, חידוש), תשתיות, איתות ופתרונות תחבורה דיגיטליים. בשנת הכספים 2017/18, החברה רשמה מכירות בסך 8 מיליארד אירו וקיבלה הזמנות של 7.2 מיליארד אירו. המטה של אלסטום נמצא בצרפת ופעילותה מתפרשת על פני 60 מדינות ומועסקים בה 34,500 עובדים.

 

החברה פעילה בישראל למעלה מ-25 שנה, מעסיקה למעלה מ-300 עובדים ישראלים מהצפון ועד הדרום.

אלסטום הייתה החברה הראשונה שבנתה רכבת קלה בישראל כקבלנית הקמה וכספקית של ציוד ומערכות לקו הרכבת הקלה הראשון בירושלים. כיום היא משמשת כקבלנית התחזוקה בירושלים במסגרת חוזה ל-27 שנה.

בנוסף, אלסטום מספקת שירותי תחזוקה לרכבת ישראל על בסיס מיקור חוץ. באחרונה זכתה אלסטום בפרויקט אספקה, התקנה ותחזוקה של מערכות האיתות של הרכבת הקלה בת"א וכן קיבלה את פרויקט תחזוקת תשתיות החישמול של רכבת ישראל.

דילוג לתוכן