אלסטום מציגה רכבת מימן בשש מדינות פדרליות בגרמניה

28 בינואר 2019 – מסוף ינואר עד אמצע פברואר 2019, רכבת קוראדיה אילינט (Coradia iLint) של אלסטום נמצאת בסיבוב חשיפה בגרמניה. הרכבת הפועלת על תאי דלק מימניים היא הראשונה מסוגה בעולם. אלסטום מציגה את טכנולוגיית המימן המוכנה לשימוש בפיתוחה בשש מדינות פדרליות בגרמניה, כדי להדגים חלופה נטולת פליטות מזהמים לקווי תחבורה שאינם מחושמלים. מסע החשיפה יתחיל בריינלנד-פלטינט וימשיך בבאדן-וורטמברג, סקסוניה, תורינגיה, ברלין וברנדנבורג.

 

"המסע הזה הוא הזדמנות מעולה לנוסעים, לתקשורת, ולבעלי עניין פוליטיים להכיר את רכבת המימן שלנו, קוראדיה אילינט. הטכנולוגיה שלנו מוכנה לשימוש. היא מייצגת חלופה קיימת ידידותית לסביבה לקווים שאינם מחושמלים או מחושמלים בחלקם, ומציעה נוחות משופרת לנוסעים מאחר שהיא שקטה יותר מרכבת קונבנציונלית עם מספר קרונות דיזל", אומר ד"ר יורג ניקוטה, מנהל אלסטום לגרמניה ואוסטריה.
מאז ספטמבר 2018, שתי רכבות המימן הראשונות מאלסטום נמצאות בשירות נוסעים סדיר ברשת אלבה-וסר. החל משנת 2021, רשות הרכבות של דרום סקסוניה LNVG תשתמש ב-14 רכבות קוראדיה אילינט להסעת נוסעים באופן סדיר בין הערים קוקסהאבן, ברמרהאבן, ברמרוורדה ובוקסטהודה, על ידי רכבות עם תאי דלק ידידותיים לסביבה.

 

קוראדיה אילינט היא רכבת הנוסעים הראשונה בעולם המונעת על ידי תאי דלק מימניים המפיקים חשמל לייצור כוח גרירה. הרכבת היא נטולת פליטות מזהמים לחלוטין ופולטת רק אדי מים ועיבוי. קוראדיה אילינט מצוידת במספר חידושים: המרת אנרגיה נקייה, אחסון אנרגיה גמיש בסוללות, וניהול חכם של חשמל ואנרגיה זמינה. מאחר שהיא נבנתה באופן ייחודי לקווים שאינם מחושמלים, היא מאפשרת להפעיל כוח גרירה נקי ובר קיימא תוך שמירה על רמת ביצוע גבוהה.

 

קוראדיה אילינט פותחה על ידי הצוותים של אלסטום בזלצגיטר, מרכז ההתמחות של אלסטום לרכבות אזוריות, ובטארב (צרפת), מרכז ההתמחות של אלסטום למערכות גרירה.

דילוג לתוכן