נשיא ומנכ"ל אלסטום אנרי פופאר-לפארז' עם נציגי החברות הישראליות.

אלסטום מארחת את "יום החדשנות הישראלית" בתחומי הניידות הדיגיטלית, אבטחת סייבר, ופתרונות טלקום

25 במארס – אלסטום אירחה אתמול את "יום החדשנות הישראלית" בעקבות קול קורא משותף של אלסטום ורשות החדשנות בישראל שפורסם בדצמבר 2018. האירוע התקיים במטה אלסטום בפאריז. המטרה של יום החדשנות הישראלית הוא להציג חברות וטכנולוגיות ישראליות חדשניות לבכירים באלסטום במטרה לקדם שיתופי פעולה עתידיים.

 

אלסטום היא מנהיגה עולמית במערכות תחבורה משולבות. אלסטום מפתחת ומשווקת מערכות, ציוד ושירותים למגזר הניידות. החברה מציעה מגוון פתרונות מלא (רכבות מהירות, רכבות תחתיות, חשמליות ואוטובוסים חשמליים), פתרונות לנוסעים, שירותים מותאמים ללקוח (תחזוקה, שדרוג), תשתיות, מערכות איתות, פתרונות איתות וניידות דיגיטלית.

 

"אנו שמחים מאוד לארח חברות ישראליות במטה הראשי של אלסטום. אלסטום מעוניינת בחיזוק פעילויותיה הנרחבות בישראל ומצפה בשמחה להיחשף לטכנולוגיות ופתרונות חדשניים שנוצרו באומת הסטארט-אפ", אמר דידייה פלג'ה, סמנכ"ל בכיר למזה"ת ואפריקה ודרום חבר המדינות.

 

הקול הקורא המשותף התפרסם במסגרת הסכם שיתוף פעולה במו"פ לתחומים של ניידות דיגיטלית, אבטחת סייבר, ופתרונות טלקום. 34 חברות הגישו הצעות לקול הקורא, מתוכן נבחרו 12 חברות על ידי צוותי המומחים של אלסטום והוזמנו ליום החדשנות הישראלית. בין החברות המשתתפות: Argus, Celeno, CipherSIP, Enroute GuarKnox, LEO Lane, NoTraffic, Radwin,  ו- Razor Labs. עד סוף 2019 עוד ניתן להגיש בקשות שעשויות להיות רלוונטיות לאלסטום ויובאו בחשבון לגבי פרויקט משותף, כחלק מקול קורא זה במסגרת תכנית שיתוף הפעולה במו"פ.

 

נציגי החברות התקבלו על ידי נשיא ומנכ"ל אלסטום אנרי פופאר-לפארז', שמעו על האסטרטגיה ועל פעילויות החדשנות של חברת אלסטום והציגו את הטכנולוגיות של חברותיהם בפני מנהלים בכירים של אלסטום. לאחר מכן התקיים מפגש B2B לצורך בחינת אפשרויות לשיתופי פעולה עתידיים.

 

כדוגמה לשיתוף פעולה מוצלח עם חברה ישראלית, התקיימה שיחה עם בכירים מאלסטום ו-Cylus, חברת סטארט-אפ ישראלית העוסקת באבטחת סייבר לרכבות. מנכ"ל Cylus עמיר לוינטל, וסמנכ"ל אבטחת סייבר באלסטום אדי תזֶה, סיפרו על שיתוף הפעולה של Cylus ואלסטום בתחום של אבטחת מערכות איתות והציעו עצות לחברות קטנות ובינוניות ישראליות המעוניינות לעבוד עם אלסטום.

 

"שיתוף פעולה זה הוא עדות לתפקידה של ישראל בקדמת החדשנות, המושך תשומת לב בינלאומית בתחומים מובילים רבים. ממשלת ישראל הביעה מחויבות להרחיב את מנהיגותה של ישראל בתעשיית הניידות החכמה הגלובלית", אמר ד"ר עמירם אפלבאום, המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות הישראלית.

 

ד"ר נילי מנדלבליט, מנהלת תחום תחבורה, חלל וייצור ברשות החדשנות, הוסיפה: "מגזר הרכבות עובר מהפכה משבשת באמצעות דיגיטציה. יש צורך בחדשנות מתקדמת כדי ליצור את מערכות מסילות הרכבת של העתיד לתחבורת נוסעים ומטען. ישראל, הזוכה להכרה כמובילה גלובלית באבטחת סייבר ודיגיטציה, יכולה לסייע בהגשמת הזינוק הזה קדימה. רשות החדשנות הישראלית תומכת בהקמת שותפויות בין אלסטום לסטארט-אפים ישראלים, באמצעות שיתוף הפעולה שלה בתחומי המו"פ עם התכנית לתאגידים רב-לאומיים (MNC)".

 

בראש פעילות החדשנות של אלסטום בישראל עומדת עדי יפת.

 

דילוג לתוכן