אירוע היזמות הגדול של הדרום: חצי מיליון ₪ (!) השקעה במיזם הזוכה בתחרות הסטארט-אפים SilicoNegevBGU

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ביחד עם קהילת היזמות Tech 7 ועמותת מט"ע – משיקה את אירוע היזמות הגדול של הדרום, שבמרכזו תחרות המיועדת לסטארט-אפים טכנולוגיים הפועלים למען הנגב.

הרשמה לתחרות עד ה-28 במרץ;
אירוע הגמר להכרזת הזוכים ב-23 במאי בקמפוס האוניברסיטה
תחרות הסטארט-אפים SilicoNegevBGU יוצאת לדרך בזירת ההתרחשות הדרומית הצומחת של תעשיית החדשנות בישראל.
התחרות הדרומית תהיה פתוחה לסטארט-אפים טכנולוגיים מכל הארץ אשר להם זיקה לנגב ופועלים לחיזוקו ברמה הארצית והבינלאומית.
מבין הנרשמים לתחרות יבחרו 20 סטארט-אפים אשר יציגו את מיזמיהם בפני המשקיעים. מתוכם יעלו לשלב הגמר חמישה סטארט-אפים, אשר הזוכה מביניהם יזכה בהשקעה של עד 500,000 ש"ח(!) שתינתן מטעם עמותת מט"ע לפיתוח וצמיחה.

אירוע הגמר של תחרות SilicoNegevBGU יתקיים ב-23 במאי בקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
במהלך יום הפנינג יזמות ומימון לחברות צעירות

בתחרות אשתקד, זכתה חברת "קונסיס מדיקל" המפתחת מכשיר קולונוסקופ חד-פעמי חדשני המשמש לסקירת המעי הגס ואשר צפוי להוזיל משמעותית את עלויות טיפולי הגסטרו. החברה, שהוקמה ב-2016 על-ידי אולג פופוב ורפאל מויסא, שניהם מייסדים ומנכ"לים משותפים בחברת ההנדסה המובילה "אייבקס טכנולוגיות" הבאר-שבעית, זכתה בהשקעה של חצי מיליון ₪ מטעם עמותת מט"ע.

פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב: "האוניברסיטה היא הלב הפועם של האקו-סיסטם הצומח בנגב, ולכן הצטרפותנו לאירוע ה-SilicoNegevBGU שכולל את תחרות הסטארט-אפים המשמעותית ביותר באזור, הנו צעד טבעי ומתבקש. האוניברסיטה מקדמת יזמות בדרום בין היתר באמצעות פארק ההיי-טק שלה המושך אליו חברות בינלאומיות שמגדילות את היצע המשרות האיכותיות באזור וזאת כחלק מחזון הפיכת הנגב למעיין החדשנות הנובע של מדינת ישראל".

גדעון שביט, עמותת מט"ע: "השותפות בין מט"ע לארגון Tech7 ב-SilicoNegevBGU מקדמת את החדשנות ומיזמי ההייטק בנגב. השנה חברנו עם אוניברסיטת בן-גוריון בארגון פסטיבל היזמות במטרה להמשיך ולהעצים את האקו-סיסטם הדרומי. פסטיבל היזמות מהווה הזדמנות עבורנו להמשיך ולתמוך ביזמות וחדשנות ולהגדיל את החשיפה הארצית למתרחש בין חולות המדבר".

יותם צוקר – מוביל קהילת Tech7: "בשנים האחרונות סצנת ההיי-טק הדרומית מתפתחת בצורה דרמטית. חברות היי-טק בינלאומיות פותחות פעילות בבאר שבע, אוניברסיטת בן-גוריון ומכללת סמי שמעון מרחיבות את הפעילות ובנוסף לכל אלה גם מתפתחת סצנת סטרטאפים מובילה. במסגרת השינויים המשמעותיים האלה מובילה Tech7 את החיבורים בין כלל הארגונים ופועלת למצב את האזור כולו כמטרופולין טכנולוגי מוביל ברמה הלאומית והבינלאומית. זאת השנה השנייה שאנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם עמותת מטע במסגרת תחרות הסטרטאפים הייחודית SilicoNegevBGU – תחרות שפתוחה לסטרטאפים עם זיקה לנגב ומציעה להם השקעה של עד 500,000 ש"ח".

לעמוד ההרשמה לתחרות הסטארט-אפים SilicoNegev – בלחיצה כאן

גופים נוספים שלוקחים חלק בתחרות: עיריית באר שבע, הרשות לפיתוח הנגב, פועלים הייטק, משרד עו"ד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות', כיל, הרשות לחדשנות.

קהילת Tech7 – קהילת הטכנולוגיה והיזמות של באר-שבע והדרום שהוקמה בינואר 2015 על ידי מספר נציגים מובילים מפארק ההייטק, סטודנטים ויזמים מקומיים. הקהילה הוקמה מתוך הרצון לקדם ולחזק את קהילת ההייטק במטרופולין באר שבע ולמצב את כל האזור כמוביל טכנולוגי ברמה הבינלאומית. כיום מונה הקהילה מעל ל-14,000 חברים ויותר מ-185 סטארט-אפים ופועלת למען חיזוק הפעילות הטכנולוגית הדרומית ומיצובה של באר שבע כאחת מערי הסטארט-אפ המובילות בעולם.

עמותת מט״ע (מרכז טכנולוגיות עתידיות) – נוסדה במטרה לסייע למיזמי חדשנות בנגב. העמותה משקיעה במיזמים בעלי סיכוי כלכלי חיובי בהיקף של עד 500 אלף ש"ח לחברה. חברי ההנהלה בעלי רקע טכנולוגי ועסקי רב בענפי המשק השונים ולפי כך שותפים מלאים בבחינת השקעות העמותה. מקורות תקציב ההשקעות של העמותה הינן מתוך השקעותיה בעבר בפארק רותם במישור רותם בנגב.

 

דילוג לתוכן