אירועי שעת הקוד בישראל 29-25 בנובמבר

 

 

בשבוע הבא יצטרפו עשרות אלפי ילדים בישראל ל-100 מיליון ילדים מרחבי העולם לשעה אחת של תכנות וכתיבת קוד

כל ארגון, מחנך או הורה מוזמן לקחת חלק, לארגן אירוע ולחשוף את דור העתיד לעולם ההייטק והחדשנות הטכנולוגית

בין התאריכים 25 -29 בנובמבר, יתקיימו ברחבי ישראל מאות אירועים לילדים בגילאי 6-18 שיאפשרו להם להתנסות בשעה אחת של תכנות וכתיבת קוד. באמצעות האירועים הילדים יחשפו לעולם ההייטק והחדשנות הטכנולוגית. באירועים צפויים לקחת חלק עשרות אלפי ילדים בישראל, בפעילויות שיתקיימו בבתי ספר, מתנ״סים, תנועות נוער וחברות הייטק.

 

שעת הקוד (Hour of Code) היא יוזמה עולמית של Code.org, ארגון ללא מטרות רווח המקדם את המסר שכל ילד וילדה יכולים ללמוד לתכנת וליצור באמצעות טכנולוגיה. מאז הושק הארגון בארה"ב בשנת 2013, השתתפו באירועי שעת הקוד יותר מ-100 מיליון ילדים מ-180 מדינות ברחבי העולם.

 

שעת הקוד העולמית תתמקד השנה בהיבטים של יצירתיות באמצעות טכנולוגיה, ובקידום מדעי המחשב ככלי להבעה עצמית. אירועי 'שעת הקוד' הם צעד ראשון להכרות עם עולם הטכנולוגיה באופן כיפי ויצירתי.

 

השנה, הושק לראשונה אתר ייעודי בעברית, המרכז כלים ופעילויות ללימוד תכנות, וכן "מדריך למארגנים" המיועד להורים, מורים ומנהלי בתי ספר שרוצים להצטרף ליוזמה ולארגן אירועים במסגרת שעת הקוד. באתר הייעודי יכול כל גורם המארגן פעילות להוסיף את האירוע שלו לרשימת האירועים המתקיימים ברחבי הארץ.

 

הפעילויות המוצעות באתר כוללות משחקים ייחודיים ללימוד תכנות וכתיבת קוד, בשיתוף מותגים בינלאומיים מובילים כמו מיינקרפט, דיסני ומלחמת הכוכבים. פעילויות נוספות יועלו לאתר לקראת האירועים. פעילויות אלה לא נועדו להפוך את הילדים למתכנתים מקצועיים, אלא לספק להם התנסות מעשית מהנה ולהראות שכל אחד ואחת מהם יכולים ללמוד לכתוב קוד, בלי קשר לרקע או ידע מוקדם.

 

יוסי חיות, מנהל תחום חינוך ב-Wix.com: ״מדו"חות של ארגון ה-OECD, הרשות לחדשנות ומשרד הכלכלה והתעסוקה עולה שכדי להבטיח מוביליות חברתית וצמצום פערים, לצד המשך קיומה של ישראל כמעצמה טכנולוגית, חייבים לצייד את ילדי ישראל במיומנות כמו כתיבת קוד, סקרנות, חדשנות ויצירתיות. בכך, ניתן לכל אחת ואחד הזדמנות שווה להיות חלק מהסטארט-אפ ניישן בעתיד. אני שמח לראות עוד ועוד בתי ספר, אוניברסיטאות, עיריות, ארגונים חברתיים וחברות הייטק מצטרפים ליוזמה״.

 

האדי פטרובי, מנכ״ל ומייסד Code.org ומייסד תנועת שעת הקוד בירך על השתתפות ישראל ביוזמה ואמר: ״במאה ה-21, מדעי המחשב והבנת הטכנולוגיה הן בעלות חשיבות לכל מקצוע – לא רק לאלה שיבחרו לעסוק בתכנות, סייבר או בינה מלאכותית, גם מי שרוצים לעסוק במשפטים, חקלאות, רפואה, אדריכלות או מוסיקה, יצטרכו לדעת ולהבין טכנולוגיה כיוון  שהיא משנה ומשפיעה על כל תחומי החיים״.

דילוג לתוכן