אינטרנט אקספלורר 9 בטא

Ie9 בטא זמין להורדה החל מהיום לויסטה וחלונות 7. התרשמות ראשונית ופרטים נוספים כאן …

מיקרוסופט שחררה הערב את גרסת הבטא של אינטרנט אקספלורר להורדה למערכות ויסטה וחלונות 7 כמתוכנן מראש.
ההורדה זמינה בשלל שפות ביניהן גם עברית . את הדפדפן ניתן למצוא בקישור הבא:
 
http://windows.microsoft.com/he-IL/internet-explorer/products/ie-9/home

 
לאחר ההורדה של קובץ ההתקנה מתקבל מסך setup פשטני למדי שלא משאיר הרבה אפשרויות בחירה. אחרי התקנה קצרה יחסית ואתחול למערכת ההפעלה מתגלה internet explorer 9 במבט ראשון כחיקוי ל'כרום' של גוגל בתוספת קורטוב פיירפוקס. המראה הערום או הנקי של הדפדפן כששורת הכתובת "בולעת" את שדה החיפוש ,בתוספת האייקונים של המועדפים, דף הבית וההגדרות גרמו לי לחשוב שבטעות פתחתי chrome.

אז מה חדש ב- Internet Explorer 9?

ראשית, תמיכה בלעדית בחלונות 7 וויסטה תוך כדי התעלמות ממערכות XP  הוותיקות. מיקרוסופט מזניחה את המערכת הישנה ורומזת למשתמשים כי גיע הזמן לנוע צפונה…

עיצוב נקי, כבר אמרנו, אבל לראשונה אנו מקבלים מנהל הורדות. תכונה חשובה בהחלט שהיתה חסרה בגרסאות הקודמות ונפתרה בד"כ ע"י התקנת תוכנות צד ג. מנהל ההורדות מאפשר השהייה Pause של הורדה מסוימת, הגדרת תיקיית ברירת מחדל לשמירה ופתיחה ישירה של הקובץ מתוך הממשק אליו ניתן להגיע במהירות על ידי קיצור המקשים CTRL+J .

 
שדה החיפוש התאחד עם שורת הכתובת ומעתה ניתן לחפש ישירות בתוך שדה זה. בתור ברירת מחדל, הצעות חיפוש בזמן הקלדה אינה מאופשרת ויש לסמן בהגדרות את התכונה הנוחה הזו.

 
מיקרוסופט שיפרו את יכולות הגרפיקה והביצועים על ידי שימוש בהאצת חומרה בדפדפן ושימוש  בכוח המעבד הגראפי. במבט חטוף, עין בלתי מזויינת  וללא כלי אבחון, עושה הרושם כי באמת חל שיפור בהצגת תכני וידאו וגרפיקה. אני אעז לומר כי גם מהירות פתיחת אתרים מסויימים נעשית מהירה יותר.

גם סרגל ההודעות המוקפצות השתנה ועבר מקום לתחתית הדף.שינו של 180 מעלות אך ניתןלהתרגל במהירות

את שאר המידע,הפרטים הטכניים  כולל קישורים להורדות תמצאו בדף הבית של אינטרנט אקספלורר 9 בטא:
http://windows.microsoft.com/he-IL/internet-explorer/products/ie-9/home

דילוג לתוכן