אינטל תשתף פעולה עם LG וחברות נוספות בפיתוח טכנולוגיות 5G

עיקר החדשות:
• שיתופי פעולה עם מובילות התעשייה LG Electronics, Verizon, אריקסון, KT, נוקיה, SK Telecom ואחרות יסייע להניח את היסודות לרשת הדור החמישי G5
• מודם LTE חדש מאפשר מהירות הורדה של עד 450 מגה-בייט לשנייה

אינטל הכריזה היום (שני) בתערוכת המובייל MWC 2016 בברצלונה על שותפויות טכנולוגיות חדשות עם כמה מחברות המובייל המובילות בעולם. בין היתר, אינטל תפתח יחד עם LG טכנולוגיית G5 אלחוטית עבור הדור הבא של המכוניות החכמות.

בנוסף, אינטל הכריזה על שיתוף פעולה עם נוקיה בטכנולוגיות רדיו וסלולר G5. אינטל תקיים שיתופי פעולה דומים גם עם אריקסון, KT ו-SK Telecom. כמו כן, Verizon ואינטל עורכות ניסויים בשטח בפתרונות G5 אלחוטיים כדי להמחיש כיצד טווח גלים מילימטרי, המסוגל לתמוך בקיבולת נתונים ומהירויות גבוהות בהרבה מהרשתות הסלולריות של ימינו, היא דרך מעשית לאספת קישוריות אלחוטית מהירה ואיכותית לבתים ועסקים.

"מיליארדי התקנים חכמים ומחוברים, כמו גם שירותים מותאמים ועתירי נתונים ואפליקציות מבוססות ענן, מעלים את הצורך ברשתות חכמות וחזקות יותר", אמרה איישה אוונס, סגנית נשיא ומנהלת של קבוצת התקשורת וההתקנים של אינטל. "המעבר ל-G5 מאחד את התקשורת והמחשוב ומהווה שינוי יסודי בתעשייה. חייבים להניח כבר עכשיו את היסודות לרשתות ה-G5 העתידיות על מנת לאפשר את החוויות המדהימות של העתיד".

מלבד שיתופי הפעולה, אינטל הכריזה על שורה של מוצרים חדשים בתחום פתרונות התקשורת האלחוטית ו"האינטרנט של הדברים", בהם פלטפורמה ליישומי רכב המסוגלת להפעיל מאפייני אבטחה מתקדמים כגון חומות אש, מודמים מתקדמים ועוד.

אחד הפתרונות הבולטים לקישוריות LTE לסמרטפונים, טאבלטים ומחשבים אישיים הוא המודם Intel XMM 7480, המאפשר חוויות עתירות מחשוב כגון משחקים מרובי משתתפים ומציאות מדומה, עם קישוריות LTE Advanced חלקה המהירויות שיא להורדה של עד 450 מגה-בייט לשנייה. מודם XMM 7480 תומך ביותר מ-33 רצועות LTE בו זמנית בפריט אחד – יותר מכל מודם LTE, אחר, וכן בצימוד ערוצים (x4 Carrier Aggregation) בתדרי TDD ו-FDD.

פתרונות תקשורת המיועדים לאינטרנט של הדברים שנחשפו בתערוכה:
• מודם Intel XMM 7115 נועד לתמוך בגל ההתקנים והיישומים הראשון שתיצור התעשייה ל-Narrowband IOT.
• מודם XMM 7315 משלב מודם LTE בקטגוריית M עם מעבד יישומים על גבי שבב, הוא אידיאלי לנקודות קצה המצריכות כיסוי רחב, צריכת חשמל נמוכה ועלות נמוכה.
• Intel XMM 6255M מספק קישוריות 3G איתנה בסביבות מאתגרות המספק קישוריות למספר עצום של התקנים בלתי מחוברים, על מנת לאפשר מעבר מהיר יותר לרשתות אלחוטיות עתידיות. זהו מודם ה-G3 העצמאי הקטן בעולם – כ-20 אחוזים מהדור הקודם.
• מודם XMM 7120M LTE אידיאלי ליישומי מכונה למכונה ומספק קישוריות למגוון רחב של תרחישי שימוש ב"אינטרנט של הדברים", לרבות ניטור לצורכי אבטחה, מונים חכמים, מעקב אחר נכסים ומיכון תעשייתי.

דילוג לתוכן