אינטל פותחת מעבדת FinTech בשיתוף חברת The Floor בבורסה לניירות ערך בתל אביב

אינטל ישראל הודיעה היום על הקמת מעבדת חדשנות לתחום הפינטק (FinTech) שתפעל במתחם של חברת The Floor בבורסה לניירות ערך בתל אביב. מדובר במעבדה הפועלת במסגרת תוכנית Ingenuity – מאיץ הסטרטאפים של אינטל הממוקד בטכנולוגיות IoT.

שיתוף הפעולה בין החברות נועד לאתר ולפתח פתרונות טכנולוגיים לבעיות ולאתגרים העומדים כיום בפני התעשייה הפיננסית העולמית, בין היתר טכנולוגיות Blockchain, יישומי IoT, זיהוי ביומטרי ותחומים נוספים.

במעבדה יקבלו חברות ויזמים בתחום הפינטק סיוע, תמיכה וליווי מקצועי של מומחי אינטל, ויעבדו על פרויקטים משותפים במטרה לבחון שיתוף פעולה אסטרטגי עם החברה, וייתכן שאף השקעות עתידיות.

לדברי שרון פוטרמן צפריר, מנהלת פיתוח עסקי של תחום "האינטרנט של הדברים" באינטל ישראל", תחום ה- FinTechהוא תחום חדש לאינטל בישראל. "באמצעות שיתוף הפעולה הזה תוכל אינטל להוביל, יחד עם The Floor, את פיתוח התחום בארץ ולהרחיב את השפעתה הטכנולוגית בתחום הפתרונות הפיננסים – ממשתמש הקצה ועד הענן. במעבדה תציג אינטל דמואים וטכנולוגיות בתחום הפיננסי, ותאפשר ליזמים לצמוח ולגדול גם מחוץ לישראל".

The Floorהינו מרכז פינטק ישראלי אשר הוקם על ידי ארבעה מהבנקים הגדולים בעולם – RBS, HSBC, Banco Santander ו- Intesa Sanpaolo, ושותפה לו קרן Pando Group הישראלית-סינית. המתחם כולל מרחב עבודה שיתופי לחברות פינטק ומאפשר לחברות גישה לגופים פיננסים ומשקיעים מהתחום, ליווי מקצועי של בכירי הבנקים, חיבור לשווקים אסיאתיים, תכנית צמיחה ייחודית ומרכז פיתוח טכנולוגיות.

The Floorנוסדה על ידי גיל דבורה, אבי כהן ומשה כהן, ושמה לעצמה למטרה להפוך את ישראל לבירת פינטק בינלאומית, זאת על ידי טיפוח יוזמות ויזמים הפועלים בתחומי חדשנות הפינטק בארץ ובעולם.

גיל דבורה: "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה האסטרטגי עם אינטל, העומדת בחוד החנית הטכנולוגי עבור עולם הפינטק ומהווה שותף אידיאלי עבור הפרויקט והיזמים ב-The Floor. אינטל מביאה עוצמה רב תחומית שיכולה לסייע לישראל להיות אחת מבירות תחום הפינטק העולמי, בעיקר במציאת פתרונות בתחומים החמים ביותר של עולם הבנקאות".

דילוג לתוכן