אינטל משיקה מעבדי Xeon חדשים למגזר העסקי עם שיפור של 40% בביצועים

המעבדים המהירים ביותר לביג דאטה מגיעים לשוק

עיקר החדשות:

אינטל משיקה את סדרת המעבדים החדשה שלה למגזר העסקי, Intel Xeon E7v3
המעבדים החדשים מציגים שיפור ממוצע של 40% בביצועים לעומת הדור הקודם
המעבדים מספקים ביצועים משופרים עד פי 10 לכל דולר, ושיפור בצריכת החשמל
המעבדים מגיעים בגרסאות של עד 18 ליבות – גידול של 20% לעומת הדור הקודם
המעבדים החדשים מבטיחים זמינות יישומים קריטיים ברמת "99.999"
17 יצרנים יחלו להכריז על פלטפורמות המבוססות על משפחת המעבדים החדשה
אינטל הכריזה היום (רביעי) על סדרת המעבדים החדשה שלה למגזר העסקי, Intel Xeon E7v3– החזקים ביותר עד כה. משפחת מוצרים זו מספקת תובנות עסקיות מהירות יותר, הודות לניתוח בזמן אמת וביצועים ואמינות משופרים במחשוב קריטי. עם 20 שיאי ביצועים עולמיים חדשים במגוון יישומים קריטיים, משפחת המעבדים החדשה משיגה שיפור ממוצע של 40% בביצועים לעומת הדור הקודם ויעילות ביצועים של עד פי 10 לכל דולר.

 

בינה עסקית בזמן אמת נמצאת בראש סדר העדיפויות של חברות רבות בכל ענפי הכלכלה – משירותי בריאות, דרך קמעונאות וטלקומוניקציה. הצורך לחלץ במהירות תובנות המאפשרות נקיטת פעולה ממאגרי נתונים גדולים (Big Data), הוא שמניע את הביקוש לטכנולוגיות חדשות של מחשוב, כגון מחשוב in-memory ו- Big Data Analytics. על רקע הביקוש הנוכחי והעתידי לטכנולוגיות מחשוב חדשות אלה, ההכנסות בשוק זה צפויות לעלות על 9.5 מיליארד דולר עד סוף 2018, כאשר לפחות 50% מהארגונים הפוטנציאלים לשדרוג מערכות עושים זאת על מנת לאפשר אסטרטגיות עסקיות דיגיטליות.

 

משפחת Xeon E7v3 מסייעת ללקוחות בעולם העסקי לעבד ולנתח בבטחה מערכי נתונים עצומים בזיכרון המערכת, בכדי לקבל החלטות מהר יותר ולהשיג יעילות תפעולית משופרת ויתרון תחרותי. משפחת המעבדים החדשה מספקת שיפור של עד פי שישה בביצועי עיבוד עם עומסי עבודה transactional in-memory שעברו אופטימיזציה עם Intel Transactional Synchronization Extensions (Intel TSX) החדש.

 

המעבדיםהחדשים מגיעים בגרסאות של עד 18 ליבות – גידול של 20% בהשוואה לדור הקודם, כאשר המוצר עצמו נותר באותו הגודל. משפחת המעבדים החדשה מסוגלת לספק עד 70% יותר פעולות אנליטיות לשעה, לתמיכה בהחלטות מורכבות. ה- Xeonהחדש מציע נפח של עד 45 מגה-בייט של מטמון ברמה האחרונה.

 

משפחת המוצרים החדשה מספקת ביצועים משופרים עד פי עשרה לכל דולר, תוך הפחתת עלות הבעלות הכוללת בעד 85% לעומת ארכיטקטורות RISC חלופיות, הודות להפחתת עלות רכישת החומר, צריכת החשמל וקירור. המעבדים תומכים בקונפיגורציות של עד 32 שקעים, עם תמיכה בקיבולת הזיכרון הגדולה ביותר בתעשייה לכל שקע (מערכות 8 שקעים מסוגלות לתמוך בעד 12 טרה-בייט של טכנולוגיית זיכרון DDR3 או DDR4).

 

טכנולוגיית Intel Run Sure – מערך ייחודי למשפחת Xeon E7 של מאפייני אמינות, זמינות ויכולת שירות (RAS) – מבטיחה זמינות יישומים קריטיים ברמת "99.999". המעבדים מציעים יכולות חדשות באבטחה ובאמינות, לרבות קריפטוגרפיה באמצעות Intel Advanced Encryption Standard New Instructions(Intel AES-NI) החדש ביותר ושיפורים מיקרו-ארכיטקטוניים נוספים.

 

"הצלחה או כישלון בכלכלת השירותים הדיגיטליים תלויים במהירות שבה עסקים מסוגלים להגיב לתובנות ממאגרי נתונים עצומים", אמרה דיאן בריאנט, סגנית נשיא בכירה ומנהלת כללית של קבוצת מרכזי הנתונים באינטל. "משפחתIntel Xeon E7v3  היא המנוע שמאיץ את הבינה העסקית עם ניתוחים בזמן אמת המאפשרים לעסקים לשפר את שביעות רצון הלקוחות עם מוצרים ושירותים מותאמים יותר, ליצור מקורות הכנסה חדשים ולהתייעל".

 

הפיתוח האחרון של אינטל הוא חלק משלב ה"טוק" בשיטת "טיק-טוק" של יצרנית המעבדים המובילה. המשמעות היא שהשיפור מהדור הקודם של המעבדים מתבטא בשדרוג המיקרו-ארכיטקטורה ולא בהליך הטכנולוגי, שנותר על 22 ננומטר. הדור הבא של המעבדים, שצפוי לצאת בשנה הבאה, כבר ייוצר בטכנולוגיית 14 ננומטר כחלק משלב ה"טיק".

 

משפחת המוצרים כוללת 12  דגמי מעבדים, בטווח מחירים של $1,224 עד $7,175 לאלף יחידות. בין הדגמים גם מעבדים עם מספר רב של מקטעים כגון שני דגמים בעלי תדר גבוה שנועדו ליישומי בסיסי נתונים המצריכים את הליבות המהירות ביותר שיש.החל מהיום, 17 יצרני מערכות מכל העולם יתחילו להכריז על פלטפורמות המבוססות על משפחת מעבדי Xeon E7v3: Bull,  סיסקו, דל, פוג'יטסו, היטאצ'י, HP, Huawei,Inspur , לנובו, NEC, אורקל, PowerLeader, Quanta,SGI,Sugon , Supermicro ו-ZTE.

דילוג לתוכן