אינטל מציגה מחשב 2 ב-1 מיוחד לבתי ספר שיעצים את חוויית הלמידה

אינטל משיקה מחשב 2 ב-1 ייחודי לתחום החינוך, פיתוח ייחודי של החברה.

המחשב שוקל 683 גרם בלבד והוא עמיד לנפילות והתזות מים. הוא מאפשר חוויית משתמש אופטימלית עם מסך מגע, עט, מקלדת ועכבר וגישה למגוון אפליקציות חינוכיות וספרים דיגיטאליים מהארץ ומהעולם.
המחשב מבוסס מערכת הפעלה Windows ומגיע עם חבילת יישומי Office.
המחשב מגיע עם תוכנת ניהול ייעודית ומתקדמת (Intel Classroom Management ) המאפשרת למורה לשלוט ולנהל בצורה מלאה את כל מחשבי התלמידים בכיתה.

 

אינטל השיקה היום (חמישי) מחשב חדש וייחודי לתחום החינוך, שיעצים את חוויית הלמידה ויאפשר לעקוב אחרי ביצועי התלמידים ולשפר אותם. המחשב, פיתוח ייחודי של אינטל ששם הקוד שלו הוא Palace Hill, מצויד גם בעדשת מיקרוסקופ המאפשרת לערוך ניסויים מדעיים והוא תוצאה של ניסיון רב שהצטבר לגבי צרכי התלמידים בכיתה.

 

הפיתוח החדשני של אינטל הוא למעשה מחשב 2 ב-1 – כלומר יכול לשמש כלפטופ וכטאבלט. המחשב הוא קל משקל – 683 גרם בלבד (ללא מקלדת), בעל עמידות לנפילות מגובה של 70 ס"מ, התזות מים ואבק, ועשוי ממשטח מונע החלקה. הוא מגיע עם ידית אחיזה ועט דיגיטלי מובנה.

 

במחשבים מותקנת תוכנת ניהול ייעודית ומתקדמת, שנקראת Intel Classroom Management, המאפשרת למורה לשלוט ולנהל בצורה מלאה את כל מחשבי התלמידים בכיתה. המורה יוכל לשלוח משימות למחשבי התלמידים; לשתף קבצי מולטימדיה, מסמכים ומצגות; לראות את מסכי המחשב של כל התלמידים או תלמיד מסוים; לשלוט על הפעלת מחשבי התלמידים; לאפשר או לחסום גישה לאתרים או משאבים שונים; לשלוח מבחנים מקוונים ולאסוף אותם בתום זמן המבחן ויכולות רבות נוספות.

 

התלמידים מצדם יוכלו לבקש עזרה מקוונת מהמורה, לערוך סיכומי שיעור , וליצור עבודות מורכבות באמצעות כלי הלימוד המותקנים על המחשב. בנוסף, המחשב מותאם לביצוע מחקר מדעי. הוא מצויד במיקרוסקופ המגדיל עד פי 30 ובמד טמפרטורה.

 

"המחשב החדש לתחום החינוך תפור לצרכי התלמידים והמורים בכיתה", אמר אילן תורג'מן, מנהל ערוץ ההפצה של אינטל בישראל. "הוא יעודד השתתפות פעילה של תלמידים, העברת תכנים בצורה מעניינת ואפקטיבית, מיצוי יכולות אישיות של התלמידים ומאידך יאפשר למורים לנהל את הכיתה ולשלוט על המתרחש בה ברמה פרטנית ובצורה יעילה . זה ללא ספק צעד משמעותי בהתאמת מערכת החינוך למאה ה-21".

"המשוב הראשוני שקיבלנו ממורים, אנשי חינוך ותלמידים הוא התלהבות מהמוצר, ואני מאמין כי הוא יתפוס נתח שוק משמעותי תוך זמן לא רב", העריך תורג'מן. "לשותפים המשווקים את המוצר בארץ ניסיון רב שנים במתן פתרונות מחשוב לתחום החינוך ולכך יהיה יתרון משמעותי בהטמעה מקצועית ויעילה של המוצר החדש בבתי ספר ברחבי הארץ".

 

המחשב החדש מבוסס מערכת הפעלה Windows 8.1  ומגיע עם אופיס 365  וגישה למאגר גדול של אפליקציות לימודיות ומאגרי ספרים דיגיטליים המקובלים במערכת החינוך. בנוסף, המחשב תומך באופן מלא בעבודה עם פתרונות ספרים דיגיטליים, כולל "לרני", "קל ספר", "ספר רשת", "עת הדעת" ומט"ח.

 

ה-Palace Hillמגיע עם שתי סוללות: אחת בגב המסך, המספיקה לשמונה שעות. יש אפשרות לסוללה נוספת בגב המקלדת, המספיקה לשלוש שעות נוספות, כך שאין צורך לטעון את המכשיר במשך היום. המחשב מעוצב ארגונומית בצורה של תיק נשיאה וכולל שני מצבי עגינה למסך: סגור או הפוך, לצורך הפעלה כטאבלט.

 

יתרון נוסף למחשב הוא שמספר תלמידים יכולים לעבוד על אותו מכשיר, באמצעות ריבוי פרופילים. בנוסף, הוא כולל תמיכה במקלדת ועכבר עם חיבור פיסי, לא Bluetooth. המחשב נותן פתרון גם למצבים שבהם אין רשת אינטרנט והוא מאפשר עבודה מלאה במצב Offline ללא חיבור רשת.

 

"סביבת הלמידה של התלמידים כיום משתנה", הסבירה מירב שוורץ ויטס, מנהלת קבוצת Windows & Devices במיקרוסופט ישראל. "הטכנולוגיה המתקדמת בשילוב עם תפיסות פדגוגיות חדשניות מאפשרות כיום להעניק לתלמידים חווית לימוד עשירה, מהנה ומגוונת מבלי לוותר על ערכי החינוך הבסיסיים. ה-Tablet PC  שפותח על ידי אינטל תומך בחיבור נכון בין פדגוגיה וטכנולוגיה, מותאם לילדים, כולל את חבילת ה-Office ותומך בעבודה מלאה עם ובלי חיבור לרשת".

 

דילוג לתוכן