אינטל למפתחי אפליקציות: דברו אל המחשב

אינטל קוראת למפתחי אפליקציות לפתח אפליקציות של זיהוי דיבור, והודיעה כי ערכת פיתוח תוכנה (SDK) של המחשוב התפיסתי (The Intel Perceptual Computing) – זמינה כעת להורדה. צפו בוידאו בכמה מהפיתוחים של המחשוב תפיסתי ואינטל.אינטל קוראת למפתחי אפליקציות לפתח אפליקציות של זיהוי דיבור. החברה הודיעה כי ערכת פיתוח תוכנה (SDK) של המחשוב התפיסתי (The Intel Perceptual Computing), שאמורה לתמוך בזיהוי דיבור של חברת ניואנס – זמינה כעת להורדה. כעת יוכלו מפתחים להוסיף פקודות קוליות, משפטים קצרים והכתבת טקסט לדיבור ליישומים שהם מפתחים עבור מחשבים שעושים שימוש במעבדים מסדרת Core של אינטל.

ניתן להוריד את הערכה בקישור הבא:
http://software.intel.com/en-us/vcsource/tools/perceptual-computing-sdk

אינטל מאמינה שמחשוב תפיסתי צפוי לחולל מהפכה באופן שבו אנשים נמצאים באינטראקציה עם מחשבי ה-PC שלהם. ערכת פיתוח התוכנה שאינטל מציעה כעת בתחום המחשוב תפיסתי מאפשרת למפתחים לפתח אפליקציות סביב יכולות כמו זיהוי פנים מקרוב, מעקב אחר אצבע המשתמשים, ניתוח פנים, מעקב אחר אובייקטים דו ותלת ממדיים – וכעת גם זיהוי דיבור.
 

ערכת הפיתוח של אינטל למחשוב תפיסתי עובדת במקביל עם מצלמת וערכת פיתוח של חברת Creative Technology ועם ערכת פיתוח דרגון של חברת ניואנס. בחלק המוקדש באתר שלה לתחום המחשוב התפיסתי, מציגה אינטל מספר דוגמאות של אפליקציות שפותחו באמצעות ערכת פיתוח המחשוב התפיסתי. אחת מהן היא של חברת Fingertapps שפיתחה משחק בשם Kung Pow Kevin, משחק זיהוי שמבקש מהשחקן להפעיל את ידיו בסדר המתאים לפי האנימציות במשחק הוידאו שמוצג בפניו.

דוגמה נוספת היא מחברת Softkinetic, אשר פיתחה יישום בשם "ברק" (Lightning), שמספק חוויית מציאות רבודה המאפשר למשתמשים בה להפעיל זרמי חשמל באמצעות כפות ידיהם בהתאם למחוות גופם. במשחק אחר של Softkinetic, בשם Ballista, השחקנים "יורים" כדורי קלע וכדורי תותח באמצעות זיהוי מחוות גופם.

ערכת המפתחים בתחום המחשוב התפיסתי הושקה בכנס המפתחים האחרון שערכה אינטל בסן פרסנסיקו, בו קראה למפתחים לפתח כמה שיותר יישומים שיכולים להשתלב בתחום המחשוב האישי.

דדי פרלמוטר, סגן נשיא בכיר באינטל העולמית ומנהל כללי של קבוצת ארכיטקטורת אינטל, אשר הציג לראשונה את חזון אינטל לתחום המחשוב התפיסתי במהלך כנס המפתחים האחרון שנערך בחודש ספטמבר, חשף כי אינטל משתפת פעולה עם ניואנס כדי לאפשר בעתיד מחשבים שיתמכו בפקודות קוליות. במרכז הפיתוח בחיפה עובד בימים אלה צוות בראשות מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, בנושא המחשוב התפיסתי. הצוות מבוסס על יוצאי חברת הסטארט-אפ אינויז'ן מיקנעם, אשר נרכשה על ידי אינטל, יחד עם עובדי חברה נוספים, שכעת נמצאים בקבוצת המחשוב התפיסתי באינטל חיפה.

דילוג לתוכן