אינטל חושפת טכנולוגיית זיכרון שתאיץ מרכזי נתונים: יותר מ-3 טרבייט לכל CPU socket

אינטל הודיעה כי זכרונות Intel Optane מסוג DC persistent memory עומדים לצאת לשוק בקרוב. מדובר בטכנולוגיה חדשה לזיכרון ואחסון שנבנתה במיוחד עבור השימוש במרכזי נתונים.

בניגוד למנגנוני ה-DRAM המסורתיים, Intel Optane DC persistent memory יציע שילוב חסר תקדים של קיבולת גבוהה, עלות נוחה ונגישות (persistence). הרחבת קיבולת הזיכרון של המערכות בעלות סבירה (יותר מ-3 טרבייט לכל CPU socket) תאפשר ללקוחות הקצה להשתמש במערכות המצוידות בסוג חדש של זיכרון ולטייב את עומסי העבודה שלהם על-ידי העתקה ושמירה של כמויות נתונים גדולות יותר קרוב יותר למעבד, ובדרך זו לקצר את משך השיהוי (latency) הנדרש לקריאת נתונים מאחסון המערכת. הזיכרון הנגיש של אינטל יהיה זמין בקיבולות של עד 512 ג"ב למודול.

 

זיכרון נגיש (Persistent memory) עתיר קיבולת במרכז הנתונים מאפשר ליישומים לרוץ מבלי לשלם מחיר בהזדקקות לאחסון באפיק ה-PCIe. מפתחי תוכנה ישתמשו בסוג הזיכרון החדש הזה כדי לאפשר פתרונות בסיסי נתונים עתירי קיבולת וחסכוניים בזיכרון (in-memory); משך הפעולה של המערכות יהיה ארוך יותר וההתאוששות מהירה יותר; האחסון במכונות וירטואליות יואץ; הביצועים שיסופקו ליישומי ענן מבוזרים ומרובי צמתים יהיו גבוהים יותר; ותתאפשר  הצפנה מתקדמת ומובנית בחומרה של נתונים נגישים (persistent).

 

ליתרונות אלה תהיה השפעה משמעותית על ההפעלה של מרכזי נתונים. לדוגמה, באתחול מתוכנן של בסיס נתונים NoSQL בזיכרון העושה שימוש בארכיטקטורת זיכרון Aerospike Hybrid, המוצר החדש מאיץ את משך האתחול מדקות לשניות בהשוואה לאתחול "קר" במנגנון DRAM בלבד. בעומסי עבודה עתירי זיכרון כגון שרת Redis IMDB, הזיכרון הנגיש (persistent) של אינטל מאפשר קיבולות זיכרון גדולות יותר, ומספק יותר server instances באותה רמת שירות בהשוואה למערכת בתצורת DRAM בלבד.

 

דוגמאות הזיכרון הנגיש של Intel Optane יופץ ללקוחות נבחרים של אינטל בהמשך השנה ויהיה זמין לכל ב-2019. במאמץ להאיץ עוד את פיתוח התוכנה לזיכרון החדש, אנו מציעים למפתחים גישה מרחוק למערכות המצוידות ב-Intel Optane DC persistent memory למטרות פיתוח תוכנה ובדיקות באמצעות ה-Intel Builders Construction Zone.

דילוג לתוכן