אינטל ו-Visa מפתחות תהליך תשלום מאובטח יותר עבור האינטרנט של הדברים באמצעות טכנולוגיות הצפנה ואימות

Visa העולמית (סימול ב-NYSE: V) ואינטל הודיעו על הסכם שיתוף פעולה, במסגרתו יציעו טכנולוגיות תשלום ואבטחת מידע משופרות ומתקדמות למגוון רחב של מכשירים מחוברים – החל ממחשבים אישיים ומכשירים ניידים וכלה במכשירי חשמל חכמים וגאדג׳טים לבישים
במסגרת ההסכם שתי החברות יעבדו יחדיו כדי לשלב פתרונות אבטחת מידע בערכות השבבים של אינטל ולסייע ליצרני מכשירים לפתח אפשרויות תשלום מאובטחות יותר, בשני תחומים עיקריים:
1. אינטרנט של הדברים (IoT) מאובטח יותר: אינטל ו-Visa ישלבו את טכנולוגיית ההצפנה של Visa עם מערכת Data Protection Technology for Transactions של אינטל, ויציעו לקמעונאים פתרון משולב להעברת נתונים מאובטחת יותר. יחד, Visa ואינטל מתכננות להטמיע פונקציות אבטחה מבוססות חומרה (Hardware Root of Trust) בשבבים של אינטל, ולהתבסס על המודולים הללו בעזרת תוכנה משותפת.
2. שיפור תהליך אימות מקוון ואימות מכשירים: האפשרות לקבוע האם בעל הכרטיס מבצע רכישה דרך מכשיר תשלום מזוהה יכולה לסייע לסוחרים ולגופי הסליקה להבחין בין עסקאות מורשות וחשודות. שיתוף הפעולה עליו הכריזו החברות שואף להפוך את תהליך זיהוי המכשיר לפשוט יותר. העברת נתונים ברמת החומרה – בצורת קוד מכשיר מאובטח – במהלך תהליך האימות של פרוטוקול 3-D Secure, תעניק לגופי הסליקה אפשרות לקבוע בבטחון רב יותר האם להעניק אישור מהיר לעסקאות בסיכון נמוך, או לדרוש אימות נוסף מעסקאות חשודות. הפתרון, Online Connect של אינטל, ישולב במערכות 7th Gen Core של אינטל ויתמוך בפרוטוקול 3-D Secure הקיים, כמו גם בגירסה 2.0 העתידית שלו, ש-EMVCo צפויה להשיק כבר השנה.

הפתרון הוצג באירוע Money20/20, במהלך חווית Secure Guest Checkout, שאיפשרה הדמיית רכישה באתר שבו ללקוח עדיין אין חשבון משתמש – והוא בוחר להקליד את פרטי הכרטיס שלו באופן ידני במהלך תהליך התשלום.

דילוג לתוכן