אינטל השיקה את הדור השמיני של מעבדי Core: המעבדים שפותחו בישראל מציעים 40% שיפור בביצועים

מעבדי Kaby Lake Refresh מהווים קפיצה טכנולוגית חסרת תקדים לעומת הדור הקודם. "החדשנות מאחורי המעבדים מדגימה היטב איך אינטל, יחד עם שותפים, מעצבים את חווית עתיד המחשוב", אמר בריאן קרזניץ, מנכ"ל אינטל

אינטל השיקה היום (שני) את הדור השמיני של מעבדי Intel Core, שמציעים שיפור חסר תקדים של עד 40% לעומת הדור הקודם של המעבדים, שיצא רק לפני שנה. המעבדים, שמיוצרים תחת שם הקוד Kaby Lake Refresh, תוכננו ופותחו בעיקר בישראל, ובשיתוף ארה"ב.

"מעבדי דור 8 מהווים הישג יוצא דופן", אמר בריאן קרזניץ, מנכ"ל אינטל. "הצלחנו להציג שיפור משמעותי בביצועים, מבלי לפגוע בביצועי חיי הסוללה. החדשנות מאחורי המעבדים מדגימה היטב איך אינטל, יחד עם שותפים, מעצבים את חווית עתיד המחשוב".

השיפור הדרמטי בביצועי מעבדי הדור השמיני של אינטל מתאפשר בזכות התצורה החדשה של ארבע ליבות (quad core), בפעם הראשונה גם עבור מחשבים ניידים (לפטופים); מיקרו-ארכיטקטורה חסכונית בחשמל; טכנולוגיית עיבוד מתקדמת ומגוון רחב של אופטימיזציות בסיליקון. הקפיצה הטכנולוגית לא פגעה בחיי הסוללה. כך, למשל, משתמשים יוכלו לצפות בתכני וידאו בסטרימינג, באיכות 4K UHD, במשך עד 10 שעות בטעינה אחת.

המעבדים החדשים יביאו לשיפור משמעותי במגוון שימושים נוספים. לדוגמה, מהירות עריכת מצגת תמונות עם מעבדי הדור השמיני גבוהה בעד 48% יותר מהדור הקודם. עריכת וידאו מהירה עד פי 14.7. לשם ההמחשה, עבודה של 45 דקות במחשב בן חמש שנים תימשך כעת שלוש דקות בלבד.

אינטל שמה דגש על גרפיקת UHD, שספקי תוכן רבים כמו נטפליקס, אמאזון, Sony Pictures ויצרני משחקים כבר משתמשים בה כדי לייצר חוויית צפייה ומשחק חסרות תקדים. מחשבי הדור השמיני יגיעו עם שלוש כניסות Thunderbolt 3, התקן שגם הוא פותח בישראל.

"אם נסתכל חמש שנים אחורה, מחשב נייד 'דק' עדיין היה בעובי של יותר מ-20 מ"מ, תכנים ברזולוציית K4 רק החלו להיכנס לשוק ואוקולוס בדיוק פתחה בקמפיין הקיקסטארטר שלה", הסביר גרגורי בריאנט, סגן נשיא תאגידי ומנהל כללי של קבוצת המחשוב באינטל. "אם משווים את אותה תקופה למצב כיום, המחשבים הניידים הם בעובי 11 מ"מ ומטה, יש תכני K4 בכל מקום, ובזכות המצאת Windows Mixed Reality, טכנולוגיית VR משולבת במערכת ההפעלה שרבים משתמשים בה מדי יום".

"אנו משיקים כיום את משפחת הדור השמיני שלנו ונתחיל עם סדרת מעבדים ניידים שתוכננו במיוחד למחשבי פרימיום דקים וקלים, ניידים ובתצורת 2 ב-1", הוסיף בריאנט. "הגל הראשון של מכשירים המופעלים בדור השמיני של Intel Core עם מעבדי i5/i7 יגיע לשוק בספטמבר, וצפויים יותר מ-145 דגמים לבחירה".

"זו רק ההתחלה", הבטיח מנכ"ל קבוצת המחשוב. "מעבדי הדור השמיני ימשיכו להגיע בחודשים הקרובים והמעבדים הראשונים למחשבים שולחניים יגיעו בסתיו. אחריהם יגיעו מעבדים ללקוחות עסקיים ומגוון רחב של אפשרויות נוספות למגזרי שוק שונים. משפחת הדור השמיני תכלול גם כמה מהמוצרים הראשונים שלנו בעובי 10 ננומטר".

דילוג לתוכן