אינטל הטמיעה את טכנולוגיית השידור ב-360 מעלות באיצטדיוני ברצלונה וריאל מדריד

טכנולוגיית Intel FreeD 360 המבוססת על פיתוח של חברה ישראלית הושקה במשחק הקלאסיקו. קרלוס פויול: "הטכנולוגיה איפשרה לצופים לחוות את האל-קלאסיקו כפי שהוא באמת"

סרטון המדגים את הטכנולוגיה החדשה

טכנולוגיית שידורי הספורט פורצת הדרך Intel FreeD 360, שפותחה בישראל, תוטמע במשחקי הליגה הספרדית הבכירה, כך הודיעו בסוף השבוע האחרון אינטל והנהלת "לה ליגה". הטכנולוגיה, המאפשרת צפייה במהלכים מכל זווית אפשרית, הושקה בשבת במשחק הקלאסיקו, בין ברצלונה לריאל מדריד, בו צפו עשרות מילונים ברחבי העולם.

המערכת, שפותחה על ידי הסטארטאפ הישראלי Replay Technologies, שנרכש השנה על ידי אינטל, הותקנה באצטדיוני הדגל של הליגה הספרדית – הקאמפ נואו בברצלונה והסנטיאגו ברנבאו במדריד. הליגה הספרדית היא הראשונה באירופה שתטמיע את הטכנולוגיה במגרשיה באופן קבוע, בדומה לשורה של אצטדיונים ואולמות מובילים בארה"ב במסגרת ליגות ה-NBA, ה-NFL וליגת הבייסבול האמריקנית.

המערכת החדשנית של אינטל מאפשרת צילומים של הילוכים חוזרים תלת-ממדיים מכל זווית צפייה אפשרית. היא מבוססת על עשרות מצלמות ברזולוציה אולטרה-גבוהה של K5, המותקנות סביב המגרש במרווחים קבועים. סרטוני הווידיאו הדו-ממדיים, המתקבלים מהמצלמות, עוברים עיבוד בשרתים ומחשבים רבי עוצמה של אינטל. התוצאה היא תמונה חדשה, תלת-ממדית, של המתרחש על המגרש מכל עמדה או זווית.

בכל אצטדיון הותקנו 38 מצלמות וחדר בקרה משוכלל, המאפשר שילוב של ההילוכים החוזרים בשידור החי של המשחק, זמן קצר אחרי התרחשות המהלכים על המגרש. "לצופים קשה מאוד להבין כיצד מרגישים השחקנים על המגרש. הטכנולוגיה המסעירה מאפשרת לצופים לחוות את האל-קלאסיקו כפי שהוא באמת", סיפר קפטן העבר של ברצלונה, קרלוס פויול, באירוע השקת המערכת.

לאחר שנרכשו על ידי אינטל, עובדי Replay Technologies הצטרפו לחטיבת טכנולוגיית הספורט בחברה. בימים אלה הם מגייסים לשורותיהם 30 עובדים לקראת מעבר ממרכז הפיתוח ברמת החי"ל למרכז הפיתוח החדש של אינטל בפתח תקווה.

דילוג לתוכן