אינדקס פשעי סייבר חדש של נורטון מספק התראות חדשות יומיות על איומים ומזימות

הכלי החינמי החדש עוזר לצרכנים למנוע שימוש באתרים לא בטוחים ובמונחי חיפוש חטופים, ומונע גניבת זהויות ומזימותעל מנת להגן על מיליארדי האנשים הנמצאים באינטרנט וכדי ליידע אותם, נורטון השיקה את אינדקס פשעי הסייבר של נורטון (Norton Cybercrime Index), העוקב ומזהיר באופן יומיומי משתמשי מחשב על סיכוני פשעי סייבר ברחבי העולם, מספק מידע עדכני, ומאפשר פעולה על פיו.
עם איומים כמו וירוס (H-Y-H) Here you Have, אשר ניסה לנתק תקשורת אלקטרונית ברחבי העולם, והתקיפות המפורסמות של Zeus botnets, משתמשי מחשב זקוקים לכלי העושה את הבנת איומי האינטרנט של ימינו לפשוטה וקלה.
 
ה- Norton Cybercrime Index מתריע לצרכנים על נקודות בעייתיות מקוונות וסיכונים פוטנציאליים, כולל אתרי האינטרנט המסוכנים ביותר של אותו יום, מונחי החיפוש הנחטפים ביותר על ידי פושעי סייבר, כמו גם מזימות הונאה מרכזיות, גניבת זהויות ודואר זבל (ספאם).
הכלי החופשי כולל חדשות מומחים אודות האיום המסוכן ביותר של היום, ועצה איך להימנע ממנו כדי להישאר אונליין באופן מאובטח.
 
בבסיסו עונה ה- Norton Cybercrime Index על השאלה, "מהו הסיכון לפעילות האונליין שלך היום"?, מציג את דירוג הסיכון היומי ושם אתו בהקשר של גבוה ונמוך, בדומה למדד מניות. אך במדד זה, כאשר המספר עולה המשמעות היא שהצרכנים הנם בסיכון רב יותר. הכלי נותן למשתמשים חיווי ויזואלי קל להבנה של רמת הסיכון. ניתן לצפות ב- Norton Cybercrime Index אונליין, במכשיר נייד או להורידו למחשב. גם נורטון 360 גרסה 5.0 מספק גישה מהירה אל האינדקס.
 
בנוסף ניתן לעקוב אחר ה- Norton Cybercrime Index בדף הפייסבוק של נורטון. לשונית ייעודית מציגה וידאו והזנה חיה של סטטיסטיקות המדד ותגובות. הלשונית גם מאפשרת למשתמשים לשתף רכיבים רבים מהמדד, כולל כותרות פשעי סייבר העדכניים, מונחי החיפוש הנחטפים ביותר, ואתרי האינטרנט הזדוניים ביותר.
 
"מרביתנו מחוברים ביומיום לרשת לעבודה, משחקים ותקשורת חברתית, ועם זאת זו אחת הפעילויות המסוכנות ביותר בה אנו מעורבים, מפני שישנם כל כך הרבה איומים הפוגעים בפעילות אונליין", אומר ארז מור, מנהל מכירות נורטון איזור אגן הים התיכון ודרום מזרח אירופה.  "נורטון נלחמת בפשעי סייבר במספר דרכים, כולל דרך הדרכה. מטרתנו היא שאנשים יוסיפו את ה- Norton Cybercrime Index לשגרה היומיומית שלהם כדי לזכות בהבנה ברורה של הסיכונים המאיימים עליהם ברשת, ולנקוט בפעולה מונעת כדי לא להפוך לקרבנות."
 
איך זה עובד
בין אם לאנשים יש עשר שניות או שתי דקות, ה- Norton Cybercrime Index יכול לספק את המידע הדרוש להם כדי לקבל החלטות חכמות באונליין, ולהימנע מצרות.
לדוגמה, משתמשי מחשב יכולים לתת מבט ב- Norton Cybercrime Index בבוקר כדי לראות אם רמת האיומים עלתה או ירדה ביחס ליום הקודם; זה אומר להם מיידית אם האינטרנט יותר מסוכן מכפי שהיה לפני 24 שעות. אנשים להם יש רק 30 שניות יכולים לבדוק את מונחי החיפוש הנחטפים ביותר של היום, ואיזה אתרים הנם המסוכנים ביותר, כך שיוכלו להתרחק ממונחים ומאתרים אלה. צרכנים יכולים לבחור ב"צלילה" עמוקה יותר לתוך הנתונים כדי לראות איך בדיוק מנסים פושעי סייבר לנצל אנשים הנמצאים ברשת באותו יום.
 
ה- Norton Cybercrime Index מציג מספר אחד המציין את רמת האיומים של היום. המספר מבוס על אלגוריתם המחשב נתונים משלושה מקורות. המקור הראשי הנו ה- Symantec Global Intelligence Network, אחד מקורות המודיעין המקיפים ביותר בתעשייה על איומים מקוונים. ה- Symantec Global Intelligence Network מנטר יותר מ- 130 מיליון שרתים ברחבי העולם כדי לעקוב אחרי איומים חדשים ותקיפות.
 
בנוסף חברת ניהול סיכוני הצרכנים ID Analytics, ו- DataLossDB – פרויקט מחקר של
ה- Open Security foundation, מספקים נתונים אודות הונאות ואובדן נתונים, בהתאמה.
כל מידע גולמי זה מוזן לתוך אלגוריתם שאומץ על ידי המכון לאבטחת סייבר באוניברסיטת טקסס סאן אנטוניו (UTSA), המקצה ערכים למספר האיומים ברשת מדי יום. ערכים אלה באים לידי ביטוי במספר ה- Norton Cybercrime Index היומי, המתעדכן בכל בוקר. אנליסט מספק תגובות רציפות על האיומים של כל יום, כולל אזהרות והמלצות לפעולה זהירה.
 
"אנשים רבים משאירים עצמם חשופים להונאות זהות ע"י שיתוף מידע פרטי ברשת, כמו תאריך הלידה שלהם או עיר מגוריהם. אנו רואים את התוצאה של התנהגות מסוכנת זאת עם השקיפות הייחודית שלנו בזמן אמת לתוך פעילות זהויות", אמר תום אושרביץ, מנהל פרטיות ראשי ב- ID Analytics. "על ידי תרומה ל- Norton Cybercrime Index עוזרת ID Analytics לספק לצרכנים תובנה יומיומית על רמת הסיכון שלהם מפשעי סייבר, ואך הם יכולים להגן על עצמם ועל זהויותיהם טוב ביותר ברשת."
 
ארז מור מסכם כי מדד ה- Norton Cybercrime Index, שפותח על מנת ליידע ולעזור לאנשים לנווט ברחבי איומים ברשת, ביחד עם פתרון אבטחת מקיף כמו Norton 360 version 5.0 שהושק עתה, עוזרים לצרכנים להקדים בצעד אחד את פשעי הסייבר.
 

דילוג לתוכן