איל"ן ממשיכה בתנופת הטכנולוגיה : השקיעה למעלה מ- 2 מיליון שקל במיחשוב העמותה

שמעון צוריאל, מנכ"ל איל"ן: "זו השנה הראשונה מאז שהוקמה עמותת איל"ן, בה הגשנו טיוטת מאזן לשנת העבודה הקודמת כבר בחודש מאי ולא בדצמבר כהרגלינו". עד היום השקיעה איל"ן למעלה מ- 2 מיליון שקל במיחשוב העמותה .כחלק מדרישות הרגולטור, עסוקה עמותת איל"ן, מזה 4 שנים, במיחשוב הסניפים, המוסדות, הגופים והפעילויות המגוונות שמרכיבות אותה. איל"ן בחרה בקבוצת מיחשוב להוביל את תהליך המיחשוב שלה ומאז מפתחת קבוצת מיחשוב עבורה שורה ארוכה של מערכות ייעודיות, בהתאמה מלאה לצרכים ולמאפיינים של כל פעילות.   
 
בין המערכות שפיתחה קבוצת מיחשוב והטמיעה באיל"ן: מערכת Profit ERP האמונה על ניהול כל תקציב איל"ן בארץ וכוללת חישוב של מאזן מאוחד לעמותה כולה, מערכת ממוחשבת לניהול המתנדבים ואיסוף התרומות, מערכת לניהול מפעל הייצור המוגן  הכוללת מרכיבים כמו רכש, מלאי, לוגיסטיקה ופיננסים. מערכת לניהול מרכזי ספורט ברמת גן ובקרית חיים,כולל ניהול מנויים ומבקרים מזדמנים, מערכת לאיסוף שעות ושכר וניהול נוכחות עובדים, מערכת לניהול תיקים רפואיים של כל החוסים במוסדות השונים, מערכת לניהול מעונות יום, מרכזי יום ומועדוניות, פורטל ארגוני ועוד.  
 
בימים אלה מתקיים בסניף חיפה פילוט להטמעת מערכת לניהול ולשליטה בועדות עזרה. ועדות עזרה הן הצינור דרכו עוברות כל הבקשות לסיוע כספי ולמימון אביזרים החיוניים להתנהלותם היומיומית של הנכים, כגון: כסאות גלגלים, מכשירים שונים, אופניים מיוחדות ואפילו מחשבים. איל"ן משקיעה כ-3 מיליון שקלים בשנה בקניית אביזרי שיקום לאלפי הנכים שבטיפולה.
 
עד לאחרונה, נוהלה הפרוצדורה להגשת בקשה לסיוע מן הוועדה באופן ידני, תוך כדי שימוש בדואר ישראל. קבוצת מיחשוב פיתחה מערכת web – ית, מבוססת JAVA אשר רצה בסביבת Websphere  של IBM. עתה, באמצעות המערכת שנבנתה יכולים חברי הוועדה לצפות בבקשות השונות באמצעות המחשב, לקבל החלטה שמתעדכנת מיידית בכל הרשומות.. המערכת גם מפיקה פרוטוקולים ואלו נשלחים מיידית למרכז איל"ן בתל אביב. בהמשך התהליך, המערכת מאפשרת להתעדכן באופן שוטף בסטטוס הבקשה, וגם במעקב אחר החלטות הועדה והיישום בפועל.
 
שמעון צוראלי, מנכ"ל אילן מסביר כי בעבר לא ידע בזמן אמת מה המצב הפיננסי של איל"ן וברגע שנכנסה דרישה מן הרגולטור להמציא נתונים שוטפים ברמת העמותה, הבין כי עליו לעשת כברת דרך טכנולוגית על מנת לעמוד בדרישות. "אנו נמצאים בקשר עם קבוצת מיחשוב כבר למעלה מ- 4 שנים והיא דואגת בהדרגה וביסודיות למחשב את כל הפעילות המורכבת שלנו. זו השנה הראשונה מאז שהוקמה עמותת איל"ן, בה אני מחזיק בטיוטת מאזן לשנת העבודה הקודמת כבר בחודש מאי ולא בדצמבר כהרגלינו –  Profit ERP של קבוצת מיחשוב היא המערכת שאפשרה לי לכבוש את היעד הזה".
 
"ועדת עזרה היא אחד הנושאים האחרונים שנותרו על הפרק מבחינה מיחשובית. במסגרת הפילוט שמתבצע בסניף החיפאי שלנו אנו רואים כי המענה הממוחשב מזרז הליכים פי כמה ומותיר לעובדים ולמתנדבים של אילן זמן יקר לביצוע מטרות חשובות כמו גיוס כספים ומשאבים נוספים".
 
מרית מצליח-קליין, מנהלת תחום e-business בקבוצת מיחשוב מודה כי עמותת איל"ן העמידה את החברה בפני אתגר לא פשוט. לעמותה אופי מבוזר ובלתי אחיד ומיחשוב כולל של כל המרכיבים האלה, תוך כדי התאמה למאפיינים ולצרכים של כל גוף, יחידה או פעילות הצריכו מקבוצת מיחשוב השקעה עצומה."יחד עם זה התמורה, במקרה כזה של עבודה מול איל"ן, היא כפולה – תמורה עסקית ותמורה רגשית – הכרוכות זו בזו, ומסבות לכל העוסקים במלאכה סיפוק עצום".

דילוג לתוכן