איילון הטמיעה מערכת לתפעול פוליסות ביטוח מבוססת פלטפורמת Talend

המערכת החדשה מבצעת בצורה אוטומטית תהליך של משלוח פוליסות חדשות ללקוחות על פי ערוץ הקשר בו בחרו – SMS, דוא"ל, או דואר פיסי

איילון חברה לביטוח הטמיעה מערכת תפעולית חדשה לשינוע של פוליסות ביטוח, מכתבים והתכתבות עם לקוחותיה וסוכניה. המערכת החדשה מבוססת פלטפורמת Talend, המתמחה ביצירת תהליכים עסקיים אוטומטיים מבוססי אינטגרציית מידע ותשתיות ביג דאטה. הפיתוח וההטמעה של המערכת התבצעו בשיתוף בין אגף מערכות המידע בחברת איילון וחברת אקורייט (aQurate), הנציגה הבלעדית של Talend בישראל. המערכת החדשה הינה ראשונה באיילון המבוססת פלטפורמת Talend, והיא מיועדת בהמשך הדרך להחליף תהליכים עסקיים נוספים בתהליכים אוטומטיים המקשרים בין מערכות תפעוליות ומקורות מידע בתוך החברה.

המערכת מבצעת באופן אוטומטי את התהליך של משלוח תכתובות לסוכני החברה וללקוחותיה על פי ערוץ הקשר בו הם בחרו – עותק דיגיטלי באמצעות SMS או דואר אלקטרוני, או עותק פיסי באמצעות משלוח דואר לכתובת ביתו של הלקוח. לצורך כך מבצעת המערכת אינטגרציה מול מערכות תפעוליות אחרות של החברה, שולפת בתהליך שקוף ואוטומטי את הפרטים הרלוונטיים מהמערכות הארגוניות, ומטפלת בשינוע הפוליסה ללקוח. נכון להיום המערכת פועלת בסדרי גודל של אלפי פוליסות והתכתבויות מדי יום, והיא מחליפה תהליך ידני, מסורבל, ורווי כוח אדם.

Talend הינה ספקית של סוויטה מבוססת קוד פתוח המשמשת בעולמות ניהול הנתונים, בדגש על אינטגרציית נתונים ושימושי ביג דאטה. הפלטפורמה כוללת פתרונות לתהליכי ETL, ESB לקישור בין אפליקציות ארגוניות, BPM לניהול תהליכים עסקיים, MDM לתמיכה בכלל התהליכים הנוגעים לישויות משותפות בארגון, BRMS לניהול החוקה העסקית ו-DQ לטיב הנתונים.  Talend, הנסחרת בבורסת נאסדאק האמריקאית, צפויה לסיים את 2018 עם מכירות של למעלה מ-205 מיליון דולר, וגידול של כ-35 אחוזים ביחס להכנסותיה בשנת 2017. על לקוחות החברה נמנים למעלה מ-2,000 ארגוני אנטרפרייז ברחבי העולם ממגוון רחב של סקטורים.

עמית גבע, סמנכ"ל מערכות מידע באיילון חברה לביטוח, מציין: "המערכת מבצעת את שיגור הפוליסות והתכתובות באופן אוטומטי תוך ביצוע אינטגרציה מול מערכות תפעוליות אחרות של החברה, כשהיא שולפת בתהליך שקוף ואוטומטי את הפרטים הרלוונטיים מהמערכות הארגוניות. הפיתוח החדש חוסך תהליך ידני, מסורבל, ורווי כוח אדם. בשנת 2018 חברת איילון השקיעה משאבים רבים לחיזוק וביסוס הפעילות הדיגיטלית של החברה מול סוכניה ולקוחותיה. האתגר הגדול של החברה היה לבחור בפלטפורמות תשתיתיות שיקלו על הממשק שבין מערכות הליבה הוותיקות לעולם הדיגיטלי החדש. כחלק מהפרויקט, הוקמה תשתית טכנולוגית מבוססת מוצרים ופתרונות מהמובילים בעולם. לאחר בחינת מספר חלופות, נבחר הפתרון של חברת Talend כתשתית מובילה שמהווה את אחד מאבני הליבה של תשתיות הדיגיטל באיילון. הטמעת המוצר הייתה מהירה ביותר ואפשרה התממשקות למערכות הליבה ועלייה לאוויר בפרק זמן של כחודשיים."

יוסי רודריק, מנכ"ל אקורייט, מקבוצת UCL, נציגת Talend בישראל, ציין כי "העידן הדיגיטלי מהווה אתגר והזדמנות כאחד. פלטפורמת Talend מחדדת את ניצול ההזדמנות של עידן הדיגיטל, ומאפשרת לארגונים בצורה קלה לעשות את מה שהיה נחשב בלתי אפשרי רק לפני מספר שנים – להפוך את המידע הארגוני למוצר מנוהל שתורם לשורה התחתונה של הארגון או העסק." רודריק הוסיף כי "השימוש של חברת איילון בפלטפורמה של Talend הוא דוגמא ליישום עסקי שמאפשר לארגון לבצע טרנספורמציה דיגיטלית ולהעביר תהליכים שנחשבו מורכבים ורוויים בעבודה ידנית לאוטומטיים ונטולי מגע יד אדם."

דילוג לתוכן