איטייפ מקבוצת מלם תים הקימה עבור משטרת ישראל מוקד מתורגמנים

לראשונה בישראל – חברת איטייפ מקבוצת מלם תים הקימה עבור משטרת ישראל מוקד מאוייש המספק תרגום אונליין לשיחות נכנסות
בקרוב צפויה הפעלת מוקד לליקויי שמיעה בשפת הסימנים
משטרת ישראל החלה בפיילוט במוקד המידע הארצי – מוקד 110, להפעלת מתורגמנים בשיחות הנכנסות, במספר שפות זרות. את המוקד הקימה ומתפעלת חברת איטייפ (eType) מקבוצת מלם תים, החברה המובילה בישראל בתחומי ההקלטה, התמלול, התרגום והספקת פתרונות טכנולוגיים ייעודיים לגופים ציבוריים וממלכתיים בישראל. עלות הפרוייקט – מאות אלפי שקלים.
במשטרת ישראל מציינים כי מטרתם היא הענקת שירות טוב ומדויק לאזרחי ישראל. הצורך בהפעלת מתורגמנים במוקד החירום / המידע עלה בעקבות שיחות המגיעות אליו מעת לעת בשפה זרה, אותה לא מבין המוקדן, כך שהוא מתקשה לסייע לפונה. מטבע הדברים, מדובר לעיתים במצבים לחוצים ולא פשוטים, אשר מצריכים עזרה מיידית, לכן נדרש פתרון בנושא. בקרוב צפויה משטרת ישראל להפעיל גם מוקד חדיש וייחודי בשפת הסימנים, לטובת האזרחים ליקויי השמיעה. חברת איטייפ ערוכה היטב למתן שירותי תרגום מסוג זה במסות גדולות, אשר יגדלו באופן משמעותי בהמשך, עם המעבר המתוכנן להפעלת המתורגמנים גם במוקד 100 המוכר יותר, אליו פונה מספר אזרחים גדול באופן משמעותי. לאיטייפ מאגר כח אדם גדול, מיומן וזמין, ידע מקצועי נרחב, לצד יכולות טכנולוגיות ולוגיסטיות וכן ניסיון רב שנים בעבודה עם משטרת ישראל ועם גופים מוסדיים וממלכתיים אחרים.
גל רז, מנהלת פרוייקטים באיטייפ: "המוקד מספק מענה של מתורגמנים זמינים בכל שעות היממה בשפות: אנגלית, צרפתית, רוסית, ערבית, אמהרית וטיגרית, באמצעות מערכת טכנולוגית מתקדמת בפיתוח החברה. ברגע שהמוקדן מזהה את שפת הדובר, ומתעורר צורך במתורגמן, הוא מקשר אותו למתורגמן המתאים ומתנהלת שיחת ועידה בין המוקדן, האזרח והמתורגמן".
מוקד המידע הארצי – מוקד 110 של המשטרה הוקם בעקבות אירוע חטיפת שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. ועדת ברקת שהוקמה בעקבות החטיפה והרצח קבעה כי יש להפריד במוקדי 100 בין שיחות החירום לבין שיחות המידע. מטרתו של מוקד 110 היא הענקת מידע בתחומי העיסוק המשטרתיים, בנושאים כגון תנועה ברחבי הארץ וכתובות וטלפונים של תחנות משטרה.

דילוג לתוכן