אופיס 2010 בטא – חידושים (חלק א)

גרסת הבטא של אופיס 2010 זמינה מהיום לקהל הרחב ולפניכם סקירה על החידושים הבולטים.
חלק ראשון בסדרהאופיס 2010 בטא מביא עימו מספר לא מבוטל של חידושים ושכלולים, בינהם שידור מצגות ברשת, תצוגה מקדימה של אפשרויות הדבקה, ניהול דואר אלקטרוני ועוד.
 
הטמעה, עריכה וניהול קבצי וידאו ב- Power Point
פאורפויינט 2010 מאפשר להטמיע קבצי וידאו מקומיים או דרך הרשת ומסוגים שונים בתוך מצגת. תכונה חדשה היא לחתוך ולערוך חלקים מסויימים מקובץ הוידאו ללא תוכנת צד ג. כלי הוידאו מאפשרים לספק אפקטים ויזואליים כמו מסגרות, צורות ועוד.

 
התאמה אישית של סרגל הכלים – Ribbon
שלא כמו בגרסת 2007, מיקרוסופט מאפשרת להתאים אישית את סרגל הכלים המכונה Ribbon, להסיר ולהוסיף לחצנים וליצור טאבים חדשים.

 
תצוגה מקדימה לפני הדבקה
אפשרויות ההדבקה שוכללו באופיס 2010 ומעתה ניתן לראות תצוגה מקדימה של הטקסט או האובייקט לפני הדבקתו ולהחליט מבעוד מועד על אופו הטמעתו במסמך היעד.

 
ניהול דואר באאוטלוק 2010
אפשרות חדשה ומרנינה הוספה לאאוטלוק 2010 בדמות "קיבוץ" אימיילים שנענו ותיוקם תחת קורת גג אחת.

 
שילוב רשתות חברתיות באאוטלוק
תכונה חדשה בשם OSC – Outlook Social Connector מאפשרת הזרמת תכנים היישר לאאוטלוק מרשתות חברתיות, שירותי LIVE ושירותי Sharepoint. בתחתית האימייל נוכל לראות פוסטים (הצבות) אחרונות בפייסבוק או בטוויטר.
 
אפקטים חדשים בוורד
תכונות חדשות ומשופרות באפקטים בוורד 2010 מאפשרות לערוך ולתקן טקסט קיים, כמו גם פסקאות וטבלאות המזכירות מאוד את רכיב ה WordArt בגרסאות הקודמות.

 
להתראות ORB
מיקרוסופט זונחת את אייקון האופיס שהיה אחראי על פעולות שכיחות בקצה העליון של האפליקציות וחוזרת אל תפריט ה'קובץ' הישן והמוכר, כנראה אחרי הרבה תלונות ופידבקים ממשתמשים. רבים מאיתנו זוכרים את השאלה:"היכן תפריט קובץ?"
תפריט הקובץ מביא אותנו אל הצד התפעולי של התוכנה בה ניתן להבחין בשינויים כדוגמת תצוגה מקדימה של הדפסה מובנית (גם באאוטלוק) ותוספים כדוגמת "שיתוף" לרשת.

נכתב על ידי רן אורן

דילוג לתוכן