אוניברסיטת ת"א החליטה ליישם את תוכנת Primo

אקס ליבריס הישראלית, מובילה עולמית בפיתוח פתרונות תוכנה למיכון ספריות ומרכזי מידע ומחקר, הודיעה היום כי אוניברסיטת ת"א החליטה ליישם את תוכנת Primo ביחד עםPrimo Central , אינדקס מרכזי של מידע אקדמי.באמצעות Primo, תעניק האוניברסיטה ללמעלה מ-30,000 סטודנטים ואנשי סגל גישה אחידה וקלה לאוספי הספריה—פריטים המוחזקים בספרייה ופרסומים בינלאומיים.
 
Primo Central הינו מגה-אינדקס של פרסומים אקדמיים המהווה חלק אינטגרלי ממערכת Primo.  המידע על הפרסומים מתקבל ממוציאים לאור, וכבר כולל מאות מיליוני פרסומים אלקטרוניים גלובאליים ואזוריים. עם הרכיב החדש, מאפשר Primo למשתמשי הספרייה לחפש, במקביל, באוספים המקומיים ובמאגרי מידע גלובליים ולקבל תוצאות חיפוש ברשימה מאוחדת המדורגת לפי רלוונטיות.  דרך אותו ממשק, Primo מאפשר לקהילת המשתמשים לגשת ישירות לפורמט האלקטרוני של הפרסומים וכן לבצע פעולות שונות במערכת הספריה, כגון הזמנת חומר וניהול סביבה אישית.  
 
"תכנת פרימו משתלבת באופן טבעי במערכת אלף בה משתמשות ספריות אוניברסיטת ת"א, מוסיפה למערכת ערך משמעותי גבוה ומהווה עבורנו פתרון אידיאלי", אומרת מירה ליפשטיין, מנהלת ספריית מדעי החיים והרפואה באוניברסיטת ת"א. "אנו משתמשים במערכת 'אלף' מזה שנים רבות ומאד מרוצים מרמת המחויבות הגבוהה וההתייחסות שמפגינה חברת אקס ליבריס. בנוסף, תפיסת החברה את הצרכים העכשויים והעתידים של הסטודנטים והחוקרים, והגישה האסטרטגית של איחוד שירותי הספרייה עולים בקנה אחד עם החזון שלנו לשרותים מתקדמים למשתמשינו".
 
מתי שם טוב, נשיא ומנכ"ל אקס ליבריס, אומר: "אני מאד שמח שאוניברסיטת ת"א אימצה את תוכנת Primo על מנת לשרת טוב יותר את צרכי הסטודנטים וקהיליית המחקר. נכון להיום, תוכנת Primo כבר נבחרה על ידי קהיליה תוססת של למעלה מ-750 מוסדות מובילים ברחבי העולם—ספריות אקדמיות, ספריות לאומיות וספריות מחקר—בזכות העושר הפונקציונלי שהיא מציעה, טכנולוגיית החיפוש המתוחכמת, עולם התוכן הרחב והבלתי מוטה שמוצע דרך התוכנה, והתמיכה של התוכנה במודלים אירגונים מורכבים".

דילוג לתוכן