אוניברסיטת HE-Arc למדע יישומי בשוויץ ודאסו סיסטמס מכינות סטודנטים לתעשיית העתיד

אוניברסיטת טוקיו ו- Dassault Système יעודדו סטודנטים לפיתוח קריירות בייצור דיגיטלי

כ- 300 סטודנטים ומרצים מהפקולטות להנדסה באוניברסיטת טוקיו יעבדו על פלטפורמה אחידה בענן ויצברו ידע מעשי אודות תהליכי ניהול משולבים, שיניעו את עולם העסקים והתעשייה של העתיד. חוויית הלימוד הדיגיטלית הינה חלק בלתי נפרד מעידן החדשנות התעשייתית ביפן.

דאסו סיסטמס הודיעה שאוניברסיטת טוקיו בחרה בפלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שבענן, בכדי לספק לסטודנטים בפקולטה להנדסה חוויית לימוד החדשה בייצור דיגיטלי. בדומה למדינות מתקדמות אחרות, כמו ישראל או צרפת, גם יפן מחפשת בשנים האחרונות דרכים נוספות לתמרץ יצירתיות, חדשנות וקיימות בעידן החדש של התעשייה. אסטרטגיית החינוך הזו של אוניברסיטת טוקיו, אחת מהאוניברסיטאות המובילות בעולם, מגשימה חזון זה בכך שדואגת לטפח את דור העתיד של המהנדסים ולהכשיר אותם באופן מעשי לעולם הייצור המתקדם של המחר.

הפקולטה להנדסה באוניברסיטת טוקיו נמצאת בתהליך חידוש תחום החינוך היצרני ובדגש על עתיד הייצור. השימוש בפלטפורמת ה- 3DEXPERIENCE בפקולטת הנדסת תעשיה וייצור, הנדסת מכונות והנדסת המדעים המדוייקים יכולה לשפר את ההבנה של הסטודנטים אודות תהליכים תעשייתיים ועסקיים משולבים, שיתופי פעולה וחדשנות, המהווים את אבני הבניין ההכרחיות למהפיכה הדיגיטאלית שמתרחשת בתעשיות רבות מתחומים מגוונים בכל העולם. סביבות הייצור הדיגיטליות הללו מעניקות לחברות את הזריזות והגמישות הנחוצה, כדי לשפר את היעילות וכח הייצור שלהן, תוך כדי יצירת מודלים עסקיים חדשים ולספק את המוצרים והשירותים שהמשתמשים רוצים.

פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE בענן מציעה כלי עיצוב דיגיטליים, סימולציות ויישומי ייצור, שישמשו באופן מעשי את הסטודנטים, כחלק מתוכנית לימודים רב תחומית, לטיפוח יכולות ניהול פרויקטים ופתרון בעיות. במספר לחיצות עכבר, 300 סטודנטים ומרצים יכולים להיות מעורבים בפרוייקט בקלות ולשתף פעולה בסביבה דיגיטלית משותפת, שתומכת במגוון של פעילויות לימודיות הן בתוך הכיתה והן מחוצה לה. פונקציות נוספות כמו צ'אט, ניהול וניטור פרויקטים, חישוב ציונים ומשובים, תורמות ומאיצות את תהליכי הלימוד, כשהכל מתבצע בגישה מאובטחת בכל זמן, מכל מקום ואפילו מהטאבלטים.

"עסקי הייצור קידמו את צמיחתה של יפן במשך עשורים רבים, ואילו היום הם עומדים להשתנות באופן דרמטי ולהתמודד מול טרנדים כמו IoT – רשת עם קצב גידול חסר תקדים, ובינה מלאכותית שמחלחלת למקומות העבודה" – כך אמר סואיצ'י רוקוגאווה, פרופסור בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת טוקיו. "לצורך כך, הפקולטה להנדסה של אוניברסיטת טוקיו יסדה את 'מרכז המיומנויות המתקדמות לשיתופי פעולה תעשייתיים-אקדמאים' בשנת 2017, מרכז בו סטודנטים יכולים לחוות מערכות חדשניות ולרכוש ידע ומיומנות מעשיות. הטמעת פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE סוללת את הדרך לחדשנות חינוכית בעתיד. המטרה שלנו היא להכשיר סטודנטים שידחפו את החברה שלנו לשלב הבא בייצור, בהנדסה ובסופו של דבר לעידן חדש של חברה שמונעת על ידי טכנולוגיה".

"הסטודנטים בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת טוקיו ישמשו ככוח מניע כדי להוביל את התעשיות היפניות לעבר העתיד", כך אמר פיליפ פורסטייר, סמנכ"ל קשרי חוץ וקהילות בדאסו סיסטמס. "העולם האקדמי משחק תפקיד חשוב בהכשרת עובדים לפני שהם בכלל דורכים בתעשייה ובעולם התעסוקה האמיתי. אנו מאושרים שהסטודנטים הללו ילמדו באמצעות פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE. הם יכולים לרכוש ניסיון ניהולי ולהשתתף בפרויקטים שיתופיים רב-תחומיים תוך שימוש באותן טכנולוגיות דיגיטליות שצוותים במקומות העבודה האמיתיים העתידיים שלהם ישתמשו עבור סביבות הייצור שלהם"

דילוג לתוכן