אוניברסיטת חיפה עוברת לענן של VMware

מטרת הפרוייקט לאפשר לאנשי האקדמיה להקים שרתים וירטואליים, על פי דרישה ובמודל מבוסס 'שירות עצמי'.בימים אלו החלה הקמת תשתית מחשוב ענן באוניברסיטה חיפה, באמצעות מלם-תים. הפרויקט מבוסס על פתרונות הוירטואליזציה של VMware ומטרתו, לאפשר לאנשי האקדמיה להקים שרתים וירטואליים, על פי דרישה ובמודל מבוסס 'שירות עצמי'. הפתרון כולל אפליקציות לשימוש המשתמשים, תוך כדי שקיפות ניהולית וחיוב על פי צריכה. היקף הפרויקט הכולל מוערך במאות אלפי שקלים. בהמשך מתוכננת גם הטמעת תחנות וירטואליות עבור הסטודנטים בקמפוס.
הפתרון המוטמע באוניברסיטת חיפה משלב את יכולותיהם המוכחות של תוכנתvSphere VMware  יחד עם תוכנת vCloud Director של VMware, אשר יחד מקנות יכולות ניהול מתקדמות, המשכיות עסקית משופרת וניהול אחיד של כלל הסביבה הארגונית. דוגמא ליכולת ניהול מתקדמת ניתן לראות בהאצת תהליכי התקנה ארוכים של שרתים, על ידי שימוש בפורטל המשתמשים. באמצעות הפורטל, יוכלו המשתמשים להזמין את השרתים, לקבל אישור מסגל אגף המחשוב, תוך כדי חיוב המשתמש והפעלת השירות הנדרש עבורו.
חררדו רודניק, מנהל Systems Engineering, מלם-תים: "אוניברסיטת חיפה משלבת את הטכנולוגיות העדכניות ביותר למתן שירותי ענן לכלל המשתמשים בקמפוס. פתרון הענן על בסיס טכנולוגיות VMware משלב הקמת מרכזי מידע וירטואליים למתן שירותים ברמות מגוונות- על פי דרישה ומאפשר סטנדרטיזציה של כלל השירותים, המופעלים על ידי אגף המחשוב של האוניברסיטה, כולל ניהול כלל הפעילות מקונסול מרכזי".
 
רון קוהבלום, מנהל פעילות VMware בישראל: "תוכנת VMware vSphere ושאר מוצרי תשתית הענן של VMware מסייעים ללקוחות להתקדם במהירות לתשתית מחשוב ענן יעילה ואוטומטית, תוך הגדרה מחדש של אופן ניהול ואבטחת המשאבים. מוצרי VMware יאפשרו לארגון להרחיב את מערך הענן הפנימי עד כדי שליטה מלאה ומרוכזת, כמעט בכל משאבי המחשוב בקמפוס ובכך ליצור מוקד מרכזי אחד שינהל את מערך המחשוב כולו".
 
מארק סניר, מנהל מחלקת תשתיות מחשוב באוניברסיטת חיפה: "לנו היה ברור כי אנו מעוניינים בתשתית ענן, לייעול מקסימלי של משאבי המחשוב, ויכולת להקצות משאבי מחשוב מרכזיים לפי צורך/דרישה וכן לחסכון בתשתיות ובמקום, לשיפור ההמשכיות העסקית ולייעול העבודה השוטפת של הסטודנטים ואנשי הסגל. כמו כן, בהטמעת פתרונות VMware, תחסוך אוניברסיטת חיפה משאבים רבים כגון שטח רצפה ,זמן, חשמל, עלויות ציוד מחשוב, תקשורת, אחסון והוצאות רבות נוספות".

דילוג לתוכן