אודיסאת העתיד בישראל

 

ה- Energy Observer , הסירה החשמלית הראשונה בעולם בהנעת מימן ואנרגיות מתחדשות הגיעה ארצה

 

ישראל היא התחנה ה- 16 במסע להקפת העולם, שיארך 6 שנים ומתפרס על פני 50 מדינות

 

לאחר שגמעה 602 מיילים ימיים בתוך 136 שעות, הגיעה הסירה לנקודה המזרחית ביותר במסעה בים התיכון. היא תעגון במרינה הרצליה עד ה- 26 במאי כדי לאפשר לאנשי הצוות בראשות ויקטוריאן ארוסאר וז'רום דלאפוס לפגוש את אלו השוקדים על חדשנות למען כדור הארץ.

 

במסגרת הביקור בישראל, יעשה הצוות שימוש ברכבים היברידיים של טויוטה, מובילה עולמית בפתרונות מתקדמים של הנעות חליפיות ידידותית לסביבה, שהינה תומכת רשמית בפרויקט.

כחברה שחרטה על דגלה, פיתוח וקידום הנעות חלופיות בענף הרכב, תוך אימוץ טכנולוגיות חדשניות ידידותיות לסביבה, טויוטה גאה לתמוך בפרויקט החלוצי של אודיסאת העתיד ומברכת את צוות הסירה עם הגיעו לישראל.

טויוטה הייתה החברה הראשונה שהביאה את המכונית ההיברידיות לציבור הרחב, הן בעולם והן בישראל, והייתה גם הראשונה להציג רכבים מבוססי הנעת מימן, מתוך התפיסה ששימוש נרחב במכוניות אקולוגיות תורם באופן משמעותי לסביבה ולאיכות החיים של כולנו

 

ישראל, הנמצאת על פרשת דרכים של תרבויות וציביליזציות, היא אבן דרך של ממש בסדרה התיעודית "אודיסיאה לעתיד". המדינה, ששיעור צפיפות האוכלוסין בה הוא מהגבוהים בעולם, צריכה להתמודד עם אתגרים סביבתיים גדולים: מחסור במים, מי תהום מזוהמים, זיהום אוויר, וכדומה, בסביבה פוליטית שבה מאבק על משאבים, ומים בפרט, יכול להחריף מתחים וסכסוכים. אם כן, כיצד שחקנים מסורים בזירה זו יכולים לקבוע מטרה סביבתית במקום שבו לסוגיות ביטחוניות וצבאיות יש תפקיד משמעותי? האם שיתוף משאבים ופיתוח טובין משותפים יכולים להפוך לפתרונות לשלום, ברוח 17 היעדים לפיתוח בר קיימא של האו"ם . שאלות אלו יעמדו במרכז גישתו של צוות האנרג'י אובזרבר במהלך שבעת ימי ביקורם בישראל שיכללו פגישות ותגליות. בין היתר יבקר הצוות במקומות הבאים: המגדל הסולארי באשלים, המסמל את הפוטנציאל הטמון באנרגיה הסולארית באזור, חזונו של קיבוץ אשלים לפיתוח עצמי בר קיימא, הכנסת – בניין הפרלמנט הירוק בעולם, וכן ביקור בלב העיר תל אביב הרב-תרבותית, וירושלים המחברת דתות המזרח והמערב.

דילוג לתוכן