אגד בחרה בבסיס הנתונים SQL Server של מיקרוסופט

ההיקף הכספי של הפרויקט נאמד ב-500 אלף שקלים
את הפרויקט יציג יוסי מוסטוב מנמ"ר אגד באירוע Tech Ed של מיקרוסופט
אגד בחרה להסב את מחסן הנתונים הארגוני (DWH) מבסיס הנתונים DB2, לבסיס הנתונים של מיקרוסופט SQL Server 2008. הפרויקט נמשך כחודשיים בעלות שנאמדת ב-500 אלף שקלים, והוא חלק ממהלך של שדרוג מערך הבינה העסקית באגד. הפרויקט כלל גם הסבה של מערכת השרתים שמהווים את התשתית לבסיס הנתונים מיוניקס למערכת ההפעלה לשרתים מבית מיקרוסופט Windows Server 2008 R2. ההסבה בוצעה על ידי צוות מערכות המידע באגד בשיתוף עם קבוצת הייעוץ (MCS) במיקרוסופט ישראל. את הפרויקט והשפעתו על הארגון יציג לראשונה יוסי מוסטוב מנמ"ר אגד באירוע Tech Ed 2010 של מיקרוסופט שיתקיים בנובמבר באילת.
ההחלטה באגד להסב את מחסן הנתונים הארגוני נבעה ממספר סיבות: עלויות תחזוקה גבוהות של רישוי תוכנה, התיישנות בסיס הנתונים של הארגון, ומחסור במשאבים לתחזוקה, תמיכה ותפעול של בסיס הנתונים DB2. בסיומו של הליך לבדיקת החלופות הקיימות בשוק החליטה אגד לבחור בבסיס הנתונים של מיקרוסופט למחסן הנתונים הארגוני. ההחלטה לבצע את ההסבה לפלטפורמת מיקרוסופט התקבלה לאור התאמת בסיס הנתונים SQL Server 2008 כפלטפורמה ליישום קריטי החשוב לניהול השוטף והיומיומי של הארגון. יש לציין, כי השלמת ההסבה מאפשרת לאגד ליצור תשתית נתונים גמישה ואמינה עם ביצועים משופרים, שרידות גבוהה והפקת דוחות ניהול איכותיים.
בדו"ח האחרון שסקר את שוק בסיסי הנתונים הציבה גרטנר את בסיס הנתונים SQL Server 2008 ברביע ה-Leaders. בנימוקים ציינה גרטנר בין השאר את עלות הבעלות הכוללת (TCO) הנמוכה של בסיס הנתונים, ואת יכולת הסקיילביליות שלו. גרטנר גם ציינו את האקוסיסטם המפותח שנוצר סביב בסיס הנתונים שכולל שותפי אינטגרציה, בתי תוכנה שמפתחים כלים צד ג' ו-add ons לבסיס הנתונים, וכמו כן את הזמינות של מקצועני IT בעלי התמקצעות בבסיס הנתונים SQL Server.
חן עמרם, מנהל מחלקת מערכות פתוחות בחברת אגד: "אגד רואה את מחסן הנתונים כמערכת אסטרטגית. בחרנו ב-SQL Server 2008 לאחר בדיקה מעמיקה של כלל האפשרויות הקיימות בשוק. מצאנו את מערכת SQL Server 2008 כיציבה ביותר, בעלת הביצועים הטובים ביותר ועם השרידות הגבוהה ביותר. שידרוג הנתונים מ-DB2  תוכנן להימשך כחודש כאשר בפועל השדרוג הסתיים כעבור שבוע בלבד. כיום, המערכת מבצעת גיבוי של TB1.4 במשך זמן של עד 3 וחצי שעות בלבד. קצב הגידול המתוכנן הוא של כ 150 ג'יגה בחודש. הבחירה של אגד בבסיס הנתונים של מיקרוסופט תעזור לאגד להמשיך להיות מפעיל התחבורה הגדול בישראל."
אורי ויינרוט, מנהלת שיווק שרתי SQL במיקרוסופט ישראל: "מיקרוסופט מעלה את הרף עם פלטפורמה ליישומים קריטיים שמספקת חדשנות, בחירה, ו-TCO מצוין. הבחירה של אגד בבסיס הנתונים של מיקרוסופט נבעה משילוב של מספר סיבות שבראשן ההכרה בבשלות המערכת לתפקד כמערכת ליבה מרכזית בארגון אנטרפרייז גדול, היותה Enterprise Ready וכתוצאה מהחיסכון בעלויות הבעלות והתוכנה שבסיס הנתונים SQL Server מציע."

דילוג לתוכן