SAP הציגה בכנס המובייל בברצלונה טכנולוגיות חדשות בתחום ה"רכבים המחוברים" ושיתופי פעולה עם נוקיה, הרץ ואחרים

0

SAP הציגה במהלך כנס המובייל העולמי – MWC 2017, הנערך בברצלונה בימים אלו, טכנולוגיה חדשה שנועדה להפוך את החיים לקלים יותר עבור נהגים ומשתמשי רכב שכור באמצעות האינטרנט של הדברים (IoT). SAP הציגה שיתופי פעולה בתחום הרכב המחובר עם גופים כגון נוקיה, חברת השכרת הרכב הרץ וחיבוריות לפתרון SAP Concur.
פתרון SAP Vehicles Network המהווה חלק מפורטפוליו פתרונות ה-IoT, SAP Leonardo, יוצר חוויה אוטומטית במגוון תחומים הקשורים לרכב כגון: השכרת הרכב, חניה, תדלוק, ניווט וניהול הוצאות חכם עבור עסקים.
SAP הכריזה גם ש- Mojio, פלטפורמת הרכבים המחוברים וספקית יישומים לדויטשה טלקום ו- T-Mobile USA הצטרפה ל- SAP Vehicles Network ותספק אפשרויות חניה ותדלוק באמצעות יישומון (אפליקציה) בארה"ב ואירופה.
רשת הרכב המחובר של SAP, בנויה על פלטפורמת הענן של SAP ומאפשרת לחברות הנמצאות ברשת לספק שירותי ניידות לנהגים ונוסעים. על ידי סטנדרטיזציה של התהליכים העסקיים, רשת הרכבים המחוברים של SAP מאפשרת אינטגרציה ושיתופי פעולה מהן נהנות החברות שמקבלות ערוץ לייצור הכנסות והזדמנויות עסקיות. באמצעות הרשת יכולות החברות לספק שירותים חכמים, נוחים ומאובטחים ללא קשר למכשירים שברשות הנהג או סוג הרכב בתחומים כמו: חניה, תדלוק ומסעדות מבוססי מקום. שירותים אלו מותאמים לנוסע העסקי או לנהג בנסיעות פרטיות.
הרץ, SAP וחברים נוספים בקהילת ה- IOT של נוקיה ושותפים אחרים של נוקיה, המשתפים פעולה בפיתוח וחדשנות בעולם ה- IOT מקדמים את היוזמה של חווית הרכב השכור המחובר. נוקיה סיפקה את פלטפורמת הניהול החכמה שלה לכל הדברים המחוברים (IMPACT) על מנת לשלוט בקלות ברכיבים וחיישנים ברכב, כדי ליצור פרסונליזציה בהעדפות הנהג ושל מערכות הבידור ברכב, כמו גם קונפיגורציה אוטומטית של התקשורת ברכב עם טכנולוגית התאמת Bluetooth, המבטיחה את שמירת פרטיות הנתונים אודות הנהגים.
חברת השכרת הרכב הרץ מפתחת מוצרים ושירותים חדשים על מנת לענות על דרישות הלקוחות בשנים הבאות. היא משתפת פעולה עם חברות טכנולוגיה מובילות בעולם כמו SAP ונוקיה, כך שתכנון נסיעה עסקית או פרטית ישולב בהתאמה אישית של הרכב בנסיעה, אשר יתוכנן באמצעות אפליקציה ייעודית של הרץ.
עם האב טיפוס של הרכב המחובר, נוסעים בנסיעות עסקים יכולים להפוך את תכנון המסלול לאוטומטי באמצעות שילוב TripLink של Concur (אשר נרכשה על ידי SAP) עם פתרונות אחרים לתכנון נסיעות של Concur, כאשר ניתן לקבל דוחות נסיעה מפורטים אודות כל הוצאות הנסיעה, ובכלל זה טרנזקציות שנעשו עבור חניה ודלק. כל הטרנזקציות שנעשו במהלך הנסיעה מדווחות במערכת ההוצאות של Concur בזמן אמת.
שילוב הענן של Moijo עם רשת הרכב המחובר של SAP חוסכת את הניחושים בשלב חיפוש חניה, כאשר היא מאפשרת לנהגים לתכנן ולשמור מקום חניה על בסיס אירועים ביומן או חיפוש, וכן לחפש ולמצוא מקום בזמן אמת שמבוסס על המיקום של הרכב המחובר. לחיצה באפליקציה של Moijo מחליפה בין החשבון האישי לעסקי, ומאפשרת לדווח אוטומטית על הוצאות עסקיות במערכת של Concur. Moijo ו- SAP מתכננות שחניה אוטומטית ושירותי תדלוק וחיובים אוטומטיים אחרים יהיו מרכיב בסיסי לרכבים שמחוברים ברחבי העולם.
לדברי שמוליק סיטון, מנהל תחום טכנולוגיות ב- SAP ישראל "רשת הרכבים החכמים של SAP הופכת כל רכב לחכם, המאפשר לבצע תשלומים אוטומטיים ללא כסף מזומן או כרטיס אשראי בין אם עבור חניה, דלק או שירותים אחרים. הרכב המחובר של SAP הופך כל רכב לחכם ובעל יכולת ליצור עסקאות, וזאת על ידי גישה שלא מצריכה מהנהגים כסף מזומן לרחובות החניה ולתחנות דלק. מעבר לכך הדבר מצמצם זמן נהיגה לא נחוץ וכן הוצאות דלק ואף עוזר להפחית תנועה וזיהום שנפלט כאשר נהגים שמחפשים מקום פנוי".
"עם שותפים כמו הרץ, נוקיה ולקוחות כמו Moijo, SAP מספקת רמות חדשות של ערך לעסקים ולצרכנים פרטיים על בסיס פלטפורמת הענן של SAP, SAP Leonardo ואינטגרציה עם פתרונות Concur", אמר ד"ר טאניה רוקררט, סגנית נשיא בתחום ה- IOT ושרשרת אספקה ב- SAP. "רשת הרכב המחובר של SAP הופכת את הרכב לארנק דיגיטלי והופכת את תהליך השכרת הרכב לקל, פשוט וחכם".


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות