INFINIDAT מגייסת 95 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי על פי ערכת שווי של 1.6 מיליארד דולר

0

זרוע ההשקעות הפרטיות של גולדמן זקס מובילה את סבב הגיוס הנוכחי עם המשך השתתפותה של קרן TPG Growth

• סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעות ב-INFINIDAT ל- 325 מיליון דולר.
• לקוחות החברה הטמיעו למעלה מ-2 אקסה-בייט בייצור והם כוללים רבים מארגוני האנטרפרייז הגדולים בעולם.
• החברה רווחית, כשמאחוריה 13 רבעונים בהם נרשם גידול בהכנסות, כולל גידול של 250% שנה אחר שנה ב- 2017.

INFINIDAT, ספקית פתרונות אחסון הנתונים העצמאית המובילה בשוק בקנה מידה של פטה-בייט, השלימה סבב גיוס שלישי בהיקף של 95 מיליון דולר. את הגיוס הובילה זרוע ההשקעות הפרטיות של גולדמן זקס (PCI), עם השתתפות חזקה של מובילת הסבב השני, TPG Growth. עד כה החברה גייסה סך 325 מיליון דולר. עם כמה מאות לקוחות אנטרפרייז, אשר אימצו את פלטפורמת ה- InfiniBox ונפח אחסון של יותר מ-2 אקסה-בייט (שני מיליארד ג'יגה-בייט), שהוטמע גלובלית, INFINIDAT ביססה את עצמה כמובילה החדשה בתעשיית אחסון הנתונים שהיקפה כ- 40 מיליארד דולר.

"שברנו כל שיא של גידול שנרשם בחברת אחסון נתונים במספר שנים בודדות על ידי התמקדות ביסודות: הבנה של צרכי הלקוח, התעלמות ממחזורי הייפ (Hype circle)ואימוץ תרבות כוללת של חדשנות ומצוינות בהנדסה," אמר משה ינאי, יו"ר ומנכ"ל INFINIDAT. "אנו שמחים כי גולדמן זקס מצטרפת אלינו לפרק הבא של מסע זה".

INFINIDAT הוקמה ב- 2011 והחלה למכור את ספינת הדגל שלה, ה- InfiniBox, בשנת 2014. לקוחותיה הראשונים כללו חלק מחברות הטלקום הגדולות בעולם, בנקים וספקי ענן, אשר הטמיעו את ה- InfiniBox על מנת לבצע קונסולידציה של מספר גדול של מערכות אחסון לגאסי לפלטפורמה יעילה יותר. כל פתרון InfiniBox מנהל למעלה מ- 5 פטה-בייט (5 מיליון ג'יגה-בייט) של נתונים ומספק את הביצועים והאמינות המובילים בתעשייה. שלא כמו מערכות אחסון מסורתיות, InfiniBox מביא גישה מבוססת תוכנה, ועושה שימוש באלגוריתמים של Machine Learning על מנת לספק ביצועים ואמינות גבוהים מאד מתוך חומרה בעלת עלות נמוכה, כאשר הוא כולל את אותם סוגי כונני דיסקים בעלי קיבולת אולטרה-גבוהה אשר נמצאים בשימוש על ידי גוגל, פייסבוק ומפעילי ענן אחרים בקנה מידה נרחב.

ל- INFINIDAT משרדים ב- 17 מדינות ושני מטות בוולת'ם מסצ'וסטס ובהרצליה, והיא כעת מעסיקה 500 עובדים סביב העולם.

"אנו שמחים להיות שותפים של INFINIDAT," אמר הולגר סטאוד, סגן נשיא להשקעות פרטיות בגולדמן זקס. "לחברה שיאים מרשימים של חדשנות טכנווגית וגידול חזק ברווחיות, אשר מתבלטים על רקע העמיתים שלה בתעשיית האחסון".

חברת האנליסטים IDC צופה כי עד 2025, נפח המידע הגלובלי יגדל עד 163 זטה-בייט, או פי עשרה יותר מ- 16.1 זטה-בייט שיוצרו בשנת 2016. בעוד הגידול באחסון בעשור האחרון הונע על ידי התפוצצות התוכן במדיה החברתית ועל ידי מידע נוסף שהופק על ידי משתמשים, הגידול בעשור הקרוב יווצר על ידי מידע שיופק ממכונות, כולל עליה ב-IoT, בינה מלאכותית, אנליטיקה ומדע הגנטיקה. IDC גם צופה כי עיקר הגידול באחסון המידע יוסט ממידע שמופק על ידי משתמשים למידע שמופק על ידי ארגוני אנטרפרייז.

INFINIDAT מאמינה כי עידן המידע החדש של ארגוני האנטרפרייז דורש דרך חשיבה חדשה על אחסון מידע: ארכיטקטורה חדשה שהינה שונה בתכלית מפלטפורמות ענן ממוקדות-צרכנים של העשור האחרון וממערכות אחסון הלגאסי שהגיעו לפניהם.

"המשימה שלנו היא לאחסן את הידע האנושי על מנת לאפשר סוגים חדשים של מחשוב," אומר בראיין קרמודי, סמנכ"ל טכנולוגיות ב-INFINIDAT. "בעוד שאר התעשייה סבה על הציר של מערכי אחסון קטנים ויקרים של All Flash, על מנת לשמור את המחיר לגיגה-בייט גבוה כל האפשר, אנו בנינו ארכיטקטורת תוכנה חדשה שתוכננה במפורש עבור העשור הקרוב של היפר-גידול בשוק הפטה-בייט; הפתרון שלנו הינו חלקיק של המחיר ומוביל בהיבטי ביצועים ואמינות".

"TPG שמחה להגדיל את השקעתה ב- INFINIDAT," אמר טים מיליקין, מנהל קרן ההשקעות TPG. "INFINIDAT השיגה גידול מתמשך בעודה מיישמת את החזון ארוך הטווח שלה שיבסס את מובילותה בתעשיית אחסון הנתונים".
"אנו מצפים לישם את ההשקעה שהשגנו בסבב גיוס זה על מנת להאיץ את החדשנות שלנו, להשיג יותר לקוחות, לנוע מהר יותר ולהמשיך לשרת את קהילת הלקוחות הנאמנים והמדהימים שלנו" אמר דן שפרונג, סגן נשיא למכירות EMEA ב- INFINIDAT


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות