IBM מרחיבה את סביבת OpenWhisk בענן – תסייע למפתחים לחבר מידע במהירות ליישומים ללא שרת

0

מטה החברה ציין סטארט-אפים ישראלים, בוגרי IBM Alpha Zone,
כראשונים לזהות את היכולות וכמובילים בשימוש ברחבי העולם

IBM מוסיפה יכולות חדשות לסביבת OpenWhisk בענן Bluemix, ההופכת לאחת מהפלטפורמות הפתוחות המובילות למחשוב ללא שרת (serverless). היכולות החדשות נועדו לסייע למפתחים לפשט ולאבטח בקלות רבה יותר את הקישור בין סביבת תכנות מונחית אירועים (event-driven) ובין זרמי נתונים המגיעים ממקורות חיצוניים.

שורת חברות הזנק ישראליות הן בין הראשונות בעולם לעשות שימוש בכלי OpenWhisk בענן Bluemix, על מנת לייעל את תהליכי הפיתוח והתפעול של אפליקציות חדשות.

הרחבת סביבת OpenWhisk מאפשרת עתה למפתחים לחשוף פעילות מערכות ללא שרת כממשקי תכנות יישומים (API) מאובטחים ומבוקרים בסביבת הענן. באמצעות כלים אלו, מתאפשרת בניה קלה ומהירה יותר של פתרונות בעולם ה-IOT ומערכות קוגניטיביות. ממשק חדש לקישור סביבת Bluemix OpenWhisk פועל כ"שומר שער" בין מקורות הנתונים החיצוניים, כגון: הקשר בים תמונה שהתקבלה והועלתה למערכת ובין הפעילות המותאמת למידע הזה ומתבצעת בסביבת OpenWhisk – לדוגמא, זיהוי ותיוג תוכן התמונה באמצעות מערכת ווטסון לזיהוי ויזואלי.

עד כה, נאלצו מפתחים המשתמשים בסביבה ללא שרת להגדיר ולאבטח באופן ידני את נקודות המידע החיצוניות. התוספת העדכנית לסל מוצרי הסביבה ללא שרת של IBM, מבצעת את המשימות האלה בתהליך אוטומטי, ומסייעת למפתחים לשלב ולשבץ ביישומים אותם הם בונים גם בינה מלאכותית, שירותי נתונים בענן ונתונים המתקבלים מחיישנים – הכל אל תוך האפליקציה החדשה.

חוויית המשתמש החדשה בסביבת Bluemix ליישומי OpenWhisk אף כוללת מעקב וניתוח אנליטי של השימוש בנתונים בכל פעילות, באופן המאפשר לצוותי הפיתוח והתפעול להבין טוב יותר מתי נכנסים לשימוש שירותי ענן שונים. הפיתוח החדש ממחיש את מחוייבותה המתמשכת של IBM לאספקת מבחר גמיש של אפשרויות למפתחים, בכל הנוגע לאופן שבו הם רותמים כלים חיצוניים ומידע הנדרש להם ליצירת אפליקציות.

לדברי דרור פרל, מנהל חטיבת הענן והחדשנות ב-IBM ישראל: "IBM בונה בהתמדה את סביבת OpenWhisk בענן, על מנת להציע למפתחים פלטפורמה חסרת-שרת, המשפרת את יכולותיהם לבנות ולהשתמש בשירותים המשנים את תמונת עולם הטכנולוגיה, דוגמת מערכות קוגניטיביות ואינטרנט של הדברים. החידושים האחרונים מכינים עוד יותר את OpenWhisk לעבודה בארגונים גדולים, ומפשטים את השימוש במערכות הגנה ואת התקשורת עם קוד חיצוני, נתונים ומערכות".
קצב האימוץ של OpenWhisk בולט במיוחד בחברות הזנק המפתחות חידושים בסביבה ללא שרת, במערכות הניגשות לכלי אינטרנט של הדברים, מחשוב קוגניטיבי ושירותי נתונים – על מנת לשנות את פני תחומי המשק והתעשייה בהן הן פועלות.

מטה החברה ציין בהודעה העולמית מס' חברות, כולן ישראליות, שהשכילו לזהות ולהשתמש ביכולות אלו:

שורת חברות ישראליות, שהשתתפו בתוכנית ההאצה Alpha Zone של IBM בישראל, כבר עושה שימוש בסביבת OpenWhisk על גבי פלטפורמת ענן Bluemix של IBM.

Abilisense – מספקת מערכות אבטחה לסביבת בית חכם, תוך שימוש בטכנולוגיה המזהה צלילים ומתרגמת אותם להתראות. חיישני ה- IoT של Abilisense מופעלים על ידי יישום OpenWhisk, באופן המאפשר להם לקטלג ולסווג אוטומטית את הצלילים הנקלטים במערכת, תוך שיפור איכות התגובה ודיוק הזיהוי – והצגת התראות בפני הגורמים הרלוונטיים.

BIGVU – מאפשרת לכל משתמש ליצור וידיאו באיכות מקצועית, בעזרת סמארטפון בלבד – וללא צורך בכישורי עריכה בתחום הווידיאו. בעזרת המערכת, יכולות חברות להרחיב את היקף היצירה של תכני וידיאו למשימות הדרכה, מדיה חברתית, שיווק מבוסס תוכן ותקשורת פנימית. האפליקציה של BIGVU משתמשת ב- OpenWhisk על מנת להתניע תהליך של המרת וידיאו חדש לרזולוציות שונות, טיפול אוטומטי בשינוי רקע על בסיס אינדקס צבעים, ועריכת קול.

GreenQ – פועלת על מנת לשנות את אופן האיסוף של אשפה עירונית והטיפול בה, בעזרת פתרון "אינטרנט של אשפה", העוקב אחר תהליך פינוי האשפה העירונית באמצעות כלים לניהול תזמון, ולקביעת מסלולי פעילות אופטימליים למשאיות אשפה. בעזרת OpenWhisk, מסייעים החיישנים של GreenQ המותקנים במשאיות אשפה, לזהות דפוסים בהרכב האשפה הנאספת, ולהגדיר מתאמים לאופטימיזציה של פינוי הזבל.

NeuroApplied – מפתחת מערכת החושפת את עמדת הלקוחות ויחסם למותג, באמצעות משחקים מקוונים – תוך הפיכת OpenWhisk לכלי המאפשר לטפל בשיאי פעילות של משתמשים ולבנות תכני משחק שונים לכל משתמש.

דרור פרל, מנהל חטיבת הענן והחדשנות ב-IBM ישראל מוסיף כי: "אנו גאים מאוד בסטראט-אפים, בוגרי תוכנית IBM Alpha Zone, על זיהוי ויישום מהיר של הבשורה הטכנולוגית הזו – תוך ביסוס שירותים ומוצרים חדשים שיעצימו את כוחם בשוק. הערכה על כך מגיעה גם מהמטה העולמי, שם יתרשמו מאוד מהשימוש המושכל והחליטו להדגים למפתחים ברחבי העולם כיצד לעשות זאת נכון. שאפו גדול".


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות