IBM מציגה שירותי ענן חדשים ליישומים קוגניטיביים; כלי אחסון בענן, כלי פיתוח ותשתיות ענן מוצפנות

0

IBM מציגה שורת שרותי ענן חדשים, המאפשרים לצרוך יכולות קוגניטיביות מתוך סביבת הענן שלה – ולקשר מספר גדול של ענני מחשוב נפרדים על מנת ליהנות מאוטומטיזציה של תהליכים, ולנצל טוב יותר את המידע והמשאבים הטכנולוגיים הזמינים בארגון.
השירותים החדשים מספקים ללקוחות כלים לניפוץ החומות המפרידות בין עננים שונים, ולשילוב מספר גדול של מערכות מחשוב מסורתיות ועננים קיימים אל תוך סביבה אחת, תוך צמצום הצורך בעבודה ידנית ושיפור אפשרויות השליטה והניהול.
רכיב מרכזי בסל המוצרים החדשים של IBM תהיה מערכת ניהול האוטומטיזציה בענן, IBM Cloud Automation Manager, העושה שימוש בכלי ווטסון של IBM על מנת לייעץ ולהציג המלצות למיקום סביבת עבודה בנקודות האופטימיאליות במסגרת מערך המחשוב הארגוני וסביבה מרובת ענני מחשוב.

לדברי דרור פרל, מנהל חטיבת הענן והחדשנות ב- IBM ישראל: " בעולם המהיר של הענן, אין פתרון יחיד והמפתח להצלחה טמון ביכולת לממש מספר רב של פתרונות באינטגרציה. IBM מוכיחה שוב את היכולת האדירה של ריצה לתחומים חדשים תוך כדי מינוף יכולות רבות ושילוב מיחשוב קוגניטבי."
אחסון אובייקטים בענן מקדם אופטימיזציה של נתונים
במהלך כנס InterConnect אותו מקיימת השבוע IBM בלאס וגאס, הציגה החברה גם שירות חדש של אחסון בענן, Cloud Object Storage Flex, המציע מודל תמחור גמיש לארגונים הנדרשים להתמודד עם דפוסי שימוש ונפחי פעילות ותוכן שאינם ידועים ומוגדרים מראש.
חידושים נוספים של IBM בתחום האחסון, כוללים את שירות IBM Cloud Object Storage Cold Vault, המציגה רמת אחסון קר חדשה (cold storage) ליישומים הנדרשים לארכב נתונים אליהם הגישה כמעט ולא מתבצעת, תוך כדי שמירה על זמינות מלאה ומיידית ונקודת מחיר נמוכה משמעותית.
תשתיות ענן מוצפנות לארגונים פיננסיים שבפיקוח רגולטורי
IBM מציגה שירותי הצפנה לגופים בתחום השירותים הפיננסיים ברמה הנדרשת על ידי הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב, National Security Agency, ואפשרות הפעלת משימות מחשוב עתירות ביצועים ומערכות קריטיות, לרבות ניתוח סיכונים פיננסיים – על גבי סביבת ענן היברידי.
שירות הענן החדש לניתוח אנליטי עתיר ביצועים, IBM Hybrid Cloud for High Performance Analytics, מאפשר ללקוחות בתחום השירותים הפיננסיים להעביר בתקשורת מהירה את הנתונים הרגישים ביותר שלהם אל סביבת הענן של IBM לצורך ניתוח אנליטי – במקום לעבד את הנתונים הרגישים ביותר שלהם בחוות שרתים מקומיות, המורכבות לעתים מעשרות אלפי ליבות x86. חוות השרתים האלה מחייבות הוצאות של מיליוני דולר בשנה, לחומרה, שטח רצפה, ניהול ותקורות נוספות.
Bluemix Container Service מאיץ פיתוח של אפליקציות ענן
בכנס בלאס וגאס, השיקה IBM גם שירות Containerחדשני מבוסס kubernetes בסביבת ענן PaaS, Bluemix Container Service – המאפשר להאיץ תהליכי פיתוח של אפליקציות ענן. המערכת החדשה של IBM מאפשרת רמה גבוהה של אבטחה, ניתוח אנליטי שימוש נרחב בכלי בלוקצ'יין ושירותים נוספים – הכל בסביבה אחת פתוחה ומבוססת תקנים.
שירות ה- Bluemix Container מבוסס על Container Kubernetes, כתוב בקוד מקור פתוח, בשילוב עם מנוע מבוסס Docker, על מנת להציע למפתחים רמות חדשות של מהירות, גמישות ושליטה מדוייקת במיקום ובאופן שבו פרוסות אפליקציות בענן. השירות משולב גם עם יכולות סריקת האבטחה החדשות של IBM, המאפשרות לבנות את הכלים העדכניים ביותר של אבטחת סייבר אל תוך מארג האפליקציות והתוכנה החדשות הנכתבות בסביבה הזאת.
ה- Container עומד בבסיס התפיסה החדשה בעולם המחשוב, הנשענת על מיקרו-שירותים (microservices). הוא מאפשר למפתחים להריץ את הקוד אותו כתבו בכל מקום – ללא תלות בסוג הענן, המכונה הפיזית או מערכת ההפעלה. מאז החל פרוייקט קוד המקור הפתוח של Kubernetes, בשנת 2014, הייתה IBM אחד מתורמי הקוד המרכזיים בתהליך הפיתוח של המכולה החדשה.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות